30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka  (Přečteno 24339 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« kdy: 08 Března 2020, 19:25:19 »

Dobrý den ve spolek, stala se mi taková příhoda s pány z těch nových obrněných Oktávií a říkal jsem si, že vyzkouším odmítačku v praxi. Vysírali s alkoholem. Odmítnul jsem dýchat, a trval jsem na odběrech krve. Na to reagoval policista tak, že mě zajistil, odvezl na služebnu a tam se několik hodin řešilo, co se mnou. Pak se teda jelo na tu krev, a tam jsem přihlížel konverzaci o tom, jak policajti nechtěli čekat na vyšetření nějakého Ukrajince s vysokým tlakem a chtěli si ho odvézt hned. A pak mě zase odvezli na služebnu, no a pak mě pustili. Původně jsem odhadoval, že to je tak na hoďku. Celé to trvalo asi pět hodin, skoro jsem při tom umřel a zatím mám sepsané tři stížnosti. Řešilo to celou tu dobu asi 5 policajtů, takže ještě mám trochu práce před sebou. Musím dopřepsat zbytek konverzací, abych měl ten transkript celý.

Očekávám z toho takový výstup, že minimálně stížnost číslo 3 by měla způsobit tomu policistovi nějaké zásadnější trable.

Příběh tedy budu evidovat sem.

Stížnosti 1 až 3 (anonymizováno): https://mega.nz/#F!7cVGzQgR!OkUVFwupvwewaPsW585BUQ
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2020, 20:40:32 »

.
« Poslední změna: 09 Března 2020, 07:02:31 od urban.novak »
IP zaznamenána

Tobin

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #2 kdy: 08 Března 2020, 22:16:10 »

Už jsem se s tím setkal víckrát, ale zelenou kartu snad mít řidič u sebe nemusí. Nebo se něco změnilo?
----------
(7) Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe

a) řidičský průkaz,

b) osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu2),

c) průkaz profesní způsobilosti řidiče nebo obdobný doklad vydaný jiným členským státem nebo Švýcarskou konfederací, vztahuje-li se na něj § 3 odst. 4; to neplatí, má-li záznam o profesní způsobilosti v řidičském průkazu,

d) doklad o zdravotní způsobilosti, pokud jde o řidiče podle § 87 odst. 3 a

e) v případě vozidla kategorie M2, M3, N2, N3, O3 nebo O4 nebo vozidla kategorie T2) s konstrukční rychlostí převyšující 40 km.h-1

1. doklad o poslední technické silniční kontrole, byla-li provedena na území jiného členského státu, a

2. doklad o poslední pravidelné technické prohlídce, jde-li o vozidlo registrované v jiném členském státě.

(8) Řidič motorového vozidla je povinen předložit doklady podle odstavce 7 na výzvu policisty, vojenského policisty, strážníka obecní policie ve stejnokroji nebo celníka ve stejnokroji ke kontrole.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #3 kdy: 08 Března 2020, 22:36:00 »

Tobin> Zkuste se podívat i do jiného zákona.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #4 kdy: 08 Března 2020, 22:48:51 »

Tobin> Zkuste se podívat i do jiného zákona.

povinnost prokázat se zelenou kartou mám, ale prosím o potvrzení, že není nikde definováno, zda jí musím mít papírově u sebe nebo zda stačí ukázat kartu v telefonu?

Uvedu příklad: kupuji vozidlo, dělám na dálku pojištění abych mohl odjet domu, zelená karta přijde na mail, pojištění je sjednané, prokázat se mohu zelenou kartou v telefonu a fízl pravděpodobně pojištění v tom svém systému ještě neuvidí a to ani kdybych ho obratem uhradil. I do ČKP se to propisuje několik dní.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #5 kdy: 08 Března 2020, 23:17:33 »

l_oupi> V takovém případě to není za 5000 - 40000 jako v případě nepojištěného auta, ale pouze 1500 - 3000 za nepředložení zelené karty (do 1500 na místě).

Je to podobné jako s ŘO a ŘP. Pokud nemáte ŘO, hrozí 25000 - 50000, 4 body a zákaz řízení na 12 - 24 měsíců. Pokud si jen zapomenete ŘP, bude to bez bodů a zákazu řízení a jen za 1500 - 2500 (do 2000 na místě).

Samozřejmě je pak otázka, zda se orgánovi podaří sankci udělit.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #6 kdy: 09 Března 2020, 09:41:26 »

Jen bych se s dovolením zeptal, zda máte uvedené věci ze stížností nahrané....? Pokud ne tak je zřejmě zbytečné je vůbec posílat... :-/
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #7 kdy: 09 Března 2020, 10:21:35 »

Jen bych se s dovolením zeptal, zda máte uvedené věci ze stížností nahrané....?

Každé slovo.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #8 kdy: 09 Března 2020, 10:38:30 »

Díky za tu sondu do života cizinecké policie - pán ať chcípne, že má TK jak parní lokomotiva nás nezajímá, musíme s ním dělat úkony. Jestli někdo měl iluze, že je PČR schopná v případě trestního stíhání ctít presumpci neviny a rozlišovat význam činu, tak ať si to přečte - drban jako drban. Hrdina příběhu byl zjevně nějaký vyhoštěný Gastarbeiter, žádný vrah nemluvňat.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #9 kdy: 09 Března 2020, 10:52:44 »

Hrdina příběhu byl zjevně nějaký vyhoštěný Gastarbeiter, žádný vrah nemluvňat.

Byl to nějakej děda v pokročilém věku, kterej vůbec nevěděl co se po něm chce, z čeho je obviněn a proč s ním je takhle zacházeno. Tlumočnice, která byla na místo přivolána mu překládala pouze instrukce lékaře a to stylem tak, že "nekousat" mu přeložila jako "nekousat nó" (chci tím říct, že některé věci prostě nepřekládala). Jakmile bylo podání léku u konce, odešla, zcela bez zájmu, přestože ty prasárny od policajta slyšela. Její chování jsem se rozhodl z příběhu vypustit, protože většina její komunikace probíhala za dveřmi a nahrávka není moc dobrá.

Minimálně další stížnost půjde na policajta na fízlárně, kterého jsem se při podání vysvětlení snad 10x ptal v jaké pozici vystupuju jako účastník řízení, co mi je kladeno za vinu a v jaké věci mám podávat vysvětlení, všechno to zazdil, všechno bylo "no jako co se jako stalo tenhle večer" a když to potom vytisknul tak tam je velkými písmeny odmítnutí dechové zkoušky, postavení podezřelý. Fakt to je bordel nad bordel.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #10 kdy: 09 Března 2020, 11:34:25 »

Fakt to je bordel nad bordel.
Potvrzuju. Když jsem jel na krev tak to sice bylo do dvou hodin odbyté, ale ve výsledném spisu se v podstatě žádné dva papíry neshodovaly. Shodný byl v podstatě čas, nacionále a kvalifikace TČ.
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #11 kdy: 09 Března 2020, 14:32:30 »

Už jsem se s tím setkal víckrát, ale zelenou kartu snad mít řidič u sebe nemusí. Nebo se něco změnilo?
----------
(7) Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe

a) řidičský průkaz,

b) osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu2),

c) průkaz profesní způsobilosti řidiče nebo obdobný doklad vydaný jiným členským státem nebo Švýcarskou konfederací, vztahuje-li se na něj § 3 odst. 4; to neplatí, má-li záznam o profesní způsobilosti v řidičském průkazu,

d) doklad o zdravotní způsobilosti, pokud jde o řidiče podle § 87 odst. 3 a

e) v případě vozidla kategorie M2, M3, N2, N3, O3 nebo O4 nebo vozidla kategorie T2) s konstrukční rychlostí převyšující 40 km.h-1

1. doklad o poslední technické silniční kontrole, byla-li provedena na území jiného členského státu, a

2. doklad o poslední pravidelné technické prohlídce, jde-li o vozidlo registrované v jiném členském státě.

(8) Řidič motorového vozidla je povinen předložit doklady podle odstavce 7 na výzvu policisty, vojenského policisty, strážníka obecní policie ve stejnokroji nebo celníka ve stejnokroji ke kontrole.
Doklady řidiče motorového vozidla a jejich kontrola
Po novele zákona o silničním provozu, účinné od 20. února letošního roku, již zákon výslovně neuvádí povinnost řidiče motorového vozidla mít u sebe při řízení doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.
Znění § 6 odst. 7 po novele:
(7) Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe
a) řidičský průkaz,
b) osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu,
c) průkaz profesní způsobilosti řidiče nebo obdobný doklad vydaný jiným členským státem nebo Švýcarskou konfederací, vztahuje-li se na něj § 3 odst. 4; to neplatí, má-li záznam o profesní způsobilosti v řidičském průkazu,
d) doklad o zdravotní způsobilosti, pokud jde o řidiče podle § 87 odst. 3.
Povinnost řidiče motorového vozidla mít u sebe při řízení doklad o pojištění však trvá. Stanoví ji zákon č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla:
§ 17 odst. 1
(1) Při provozu vozidla na pozemní komunikaci je jeho řidič povinen mít u sebe zelenou kartu nebo doklad o hraničním pojištění a na požádání jej předložit příslušníku Policie České republiky. To neplatí pro řidiče vozidla s výjimkou z pojištění odpovědnosti a řidiče cizozemského vozidla, jehož pojištění odpovědnosti je zaručeno kanceláří pojistitelů cizího státu.
Zákon č. 168/1999 Sb. stanoví pokutu za tento přestupek:
§ 16
Přestupky
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
(…)
b) jako řidič vozidla v rozporu s § 17 odst. 1 nepředloží zelenou kartu.
(2) Za přestupek (…) podle odstavce 1 písm. b) pokutu od 1500 Kč do 3000 Kč. V blokovém řízení lze za přestupek podle odstavce 1 písm. b) uložit pokutu do 1500 Kč.
Ke změně dochází v § 6 zákona č. 361/2000 Sb. i v odstavci 8.
(8) Řidič motorového vozidla je povinen předložit doklady podle odstavce 7 na výzvu policisty, vojenského policisty, strážníka obecní policie ve stejnokroji nebo celníka ve stejnokroji ke kontrole.
Zatímco dříve se povinnost řidiče motorového vozidla předkládat doklady lišila podle toho, o jaké doklady se jednalo, po novele zákonem č. 48/2016 Sb. s účinností od 20. února 2016 platí, že řidič je povinen na výzvu předložit všechny doklady uvedené v § 6 odstavci 7 ke kontrole nejen policistovi, tedy příslušníku Policie České republiky ve stejnokroji, ale i vojenskému policistovi ve stejnokroji, strážníkovi obecní policie ve stejnokroji a též celníkovi ve stejnokroji.
Jelikož mezi doklady uvedené v § 6 odstavec 7 již nespadá doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, tak povinnost předložit na požádání zelenou kartu nebo doklad o hraničním pojištění platí pouze ve vztahu k příslušníku Policie České republiky, viz § 17 zákona č. 168/1999 Sb., ve znění pozdějších předpisů (BUŠTA, KNĚŽÍNEK, Praha 2016, s. 42).
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #12 kdy: 25 Března 2020, 21:52:29 »

Odpověděl odbor vnitřní kontroly a žádá důkazy. Předpokládám, že tady není důvod jim je neposkytnout a bude tedy vhodné poskytnout nahrávku, kterou jsem pořídil. Je vhodné poskytnout pouze části nahrávky, ze kterých jsou patrné body, které uvádím ve stížnostech, nebo tady někdo z praxe ví, že částečné nahrávky jdou hned do koše, nebo tak něco?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #13 kdy: 25 Března 2020, 22:07:43 »

Námět na brainstorming:

Nabízelo by se jim v tuto chvíli nic neposkytnout, ať vyslechnou policisty, ti jim jistě vše popíší dle pravdy. A až pak jim poskytnout nahrávku prokazující, že se chovali jako svině a následně ještě lhali.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Zastaven, ztotožněn, zajištěn - vysírka
« Odpověď #14 kdy: 25 Března 2020, 22:21:37 »

Námět na brainstorming:

Nabízelo by se jim v tuto chvíli nic neposkytnout, ať vyslechnou policisty, ti jim jistě vše popíší dle pravdy. A až pak jim poskytnout nahrávku prokazující, že se chovali jako svině a následně ještě lhali.

Máte na mysli na to nereagovat, správně? Bylo by trochu divné kdybych jim napsal "jen si ty zmetky vyslechněte a uvidíme co z nich vypadne"  ;D
IP zaznamenána