30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn  (Přečteno 12896 krát)

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #15 kdy: 10 Dubna 2020, 07:24:40 »

Co o dopisu říká sledování zásilek?
"Vrácení zásilky odesílateli"

Zároveň je na oznámení pošty uvedeno /pozn.1, jak píše hh.

Takže to vypadá, že co bylo v dopisu se nedozvíme, nicméně máme potvrzenou kopii plné moci z podatelny ještě pár dní před odesláním tohoto dopisu úřadem, a vzhledem k tomu, že zmocněnci nic nepřišlo, vypadá to, že se jim plná moc nelíbila.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #16 kdy: 10 Dubna 2020, 11:06:16 »

Tak to ale pošta konala správně. A pozor, je doručeno fikcí ke dni 26.3.2020. Vzhledem k tomu, že nevíte, co v dopise bylo, mi přijde úplná ignorace nebezpečná. Nabízí se několik cest:

a) Nahlédnutí do spisu. Vzhledem k situaci (vrácený dopis v nouzovém stavu) by se možná dalo zkusit prolomit politiku o nezasílání spisů poštou.

b) Požádat o vydání stejnopisu písemného vyhotovení rozhodnutí (ano, je mi jasné, že nevíme, zda se jedná o rozhodnutí) dle § 69(4) SprŘ.

c) Vyloučit vhození zásilky je možné jen v odůvodněných případech a důvod vždy musí být zaznamenán ve spise (stanovisko ombudsmana). Nabízelo by se úřadu zeptat, jaký byl důvod pro vyloučení vhození zásilky podacího čísla XYZ do schránky (třeba s odkazem na § 36(2) SprŘ a samozřejmě i na ono stanovisko ombudsmana).

d) Poslat odpověď na slepo, obsahující reakci všechny varianty obsahu dopisu podacího čísla XYZ:
Podávám odpor proti příkazu, který mi byl zaslán dopisem podacího čísla XYZ.
Podávám odvolání proti rozhodnutí, který mi bylo zasláno dopisem podacího čísla XYZ.
Podávám odvolání proti usnesení, který mi bylo zasláno dopisem podacího čísla XYZ.
Žádám o prodloužení lhůty pro provedení úkonu, ke kterému jsem byl vyzván dopisem podacího čísla XYZ.
a tak dále

Případně všechno najednou do nějakého hezkého multipodání.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #17 kdy: 10 Dubna 2020, 11:31:32 »

Líbí se mi Váš nápad "multipodání" - odeslal byste ho jako zmocněnec, nebo by ho měl poslat sprostý podezřelý?

Mám stále za to, že úřad udělal fatální chybu v doručování, když neobeslal zmocněnce. Když jim teď něco napíšu a komunikace bude pokračovat, nevzdám se tím možnosti jim případné rozhodnutí na této chybce shodit?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #18 kdy: 10 Dubna 2020, 11:35:57 »

Těžko soudit, zda SO udělal nebo neudělal chybu v doručování, když nevíme, co je obsahem dopisu.

Je klidně možné, že SO skutečně něco chtěl obviněnému a nikoli zmocněnci (nepodával obviněný nějakou infožádost? byla plná moc v pořádku? nemůže se jednat o něco nového?).
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #19 kdy: 10 Dubna 2020, 11:41:03 »

Obviněný předal při nahlédnutí do spisu SO plnou moc. SO se nezdálo, že plná moc obsahuje pouze podpis obviněného, nikoli zmocněnce. Úřednice tedy na místě odmítla plnou moc akceptovat a vrátila ji obviněnému. Obviněný následně plnou moc předal na podatelně a kopii si nechal potvrdit.
Pak následoval tento dopis.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #20 kdy: 10 Dubna 2020, 11:46:00 »

Což ale nevylučuje, že by se mohlo jednat třeba o sprdelní výzvu za úplně jiný přestupek.

A ta plná moc byla jinak v pořádku?

edit: Tu plnou moc jsem už našel, u zmocněnce i zmocnitele uvedeno vše potřebné (jméno, příjmení, datum narození, bydliště)?
« Poslední změna: 10 Dubna 2020, 12:33:41 od Číkus »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #21 kdy: 10 Dubna 2020, 12:12:35 »

To že v této situaci odpoví obviněný by nemělo nijak rušit povinnost SO doručovat zmocněnci. Naopak to v SO posílí pocit, že u toho řízení zmoněnec není a tu fatální chybu bude opakovat s nebývalou lehkostí.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #22 kdy: 10 Dubna 2020, 13:37:28 »

u zmocněnce i zmocnitele uvedeno vše potřebné (jméno, příjmení, datum narození, bydliště)?
Ano, vše uvedeno, pouze podepsáno jenom zmocnitelem.

U výzvy od pošty je poučení adresáta s číslem jednacím, které pasuje k tomuto případu.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #23 kdy: 11 Dubna 2020, 12:19:40 »

Abych to tedy shrnul:
Obviněný předal úřadu plnou moc, která byla podepsána pouze zmocnitelem (obviněným) a splňovala všechny náležitosti. Úředník mu ji vrátil, a tak ji obviněný předal formou podatelny. Kopii máme potvrzenou. Na to úřad obviněného obeslal dopisem, který se po nevyzvednutí vrátil úřadu. Zmocněnce však úřad neobeslal. Podle čísla jednacího v poučení, připojeného k výzvě od pošty je zřejmé, že se jedná o tento přestupek.
Otázka je, co dál...
Mně se nejvíce líbí multipodání navrhované Číkusem, pakliže není moudré se nyní odmlčet...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #24 kdy: 11 Dubna 2020, 21:15:38 »

A mně se nejvíce líbí to pustit z hlavy, obviněný si stanovil zmocněnce, víc ho řízení nemusí zajímat a zmocněnec čeká, než mu bude něco doručeno.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #25 kdy: 13 Dubna 2020, 03:52:30 »

Smysl mi dávají 2 strategie. Buď jak už bylo řečeno, spoléhat na řádné zastoupení a cokoliv doručované přímo obviněnému ignorovat (nejspíš to stejně byla reakce na domněle neúplnou PM, i kdyby to bylo rozhodnutí, není to poslední dopis, a půjde s tím něco dělat). Nebo můžu obviněný využít koronavirového blázince a napsat SO něco ve stylu, že si kvůli současným restrikcím nemohl dopis vyzvednout, a žádá o např. nové doručení / nové doručení nikoliv do vlastních rukou a bez potvrzování příjemce (tj. rovnou do schránky, jako obyč. dopis) / zaslání na e-mail / sdělení (libovolnou formou), co bylo obsahem atp.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #26 kdy: 19 Dubna 2020, 07:17:27 »

Děkuji za všechny rady. Rozhodli jsme se to zatím ignorovat. Pokud se již neozvou, po uplynutí roční lhůty od převzetí příkazu, zažádáme o opatření proti nečinnosti.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #27 kdy: 05 Června 2020, 07:19:02 »

Úřad se opět probouzí ze spánku.
V mé DS cosi hnije s č. j. této věci.
Sprostému obviněnému byla do schránky vhozena výzva k vyzvednutí zásilky s poučením, nicméně opět je zde uvedeno pozn. 1 (po uplynutí lhůty vrátit zpět odesílateli).

Je to tak vůbec správně?
Datem doručení se považuje doručení poslednímu z účastníků? Tedy např. pokud otevřu DS, bere se den, kdy jsem tak učinil, nebo kdy si vyzvedne sprostý obviněný dopis?
Velké díky a hezké dny.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #28 kdy: 05 Června 2020, 08:40:58 »

Spravne to je, projde to, urad se Vas snazi sikanovat, tot cele. Mel by zduyvodnit proc neumoznil vhozneni do schranky (v minulosti nekdo s postou manipulova apod.)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:57 km/h na 50 (PROLASER 3), MP, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #29 kdy: 05 Června 2020, 08:45:29 »

Spravne to je, projde to, urad se Vas snazi sikanovat, tot cele. Mel by zduyvodnit proc neumoznil vhozneni do schranky (v minulosti nekdo s postou manipulova apod.)
Po vyzvednutí zásilky se ouřadu zeptáme na důvod. Díky za postřeh.
IP zaznamenána