30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7

Autor Téma: [?] Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?  (Přečteno 63706 krát)

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #15 kdy: 16 Prosince 2014, 17:23:17 »

Jen bych dodal, že toto se vztahuje až na přestupky/správní delikty spáchané ode dne 7.11.2014

Tu změnu zákona udělali proto, aby to pochopili i pracovníci na MD. Prekluze nikdy 1 rok nebyla podzákonná metodika MD na tom nic nezmění.
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #16 kdy: 16 Prosince 2014, 17:36:27 »

tak 7.11 nebo 7.10?
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #17 kdy: 16 Prosince 2014, 18:45:54 »

Dík za podporu, dnes večer tu hodím sken a "vyplním si" odpor...
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #18 kdy: 16 Prosince 2014, 18:59:29 »

tu je to veledílo...Btw. nevíte jak "rychlí" jsou tady v Ostravě?....obávám se, že Praha to zrovna není... :-)
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #19 kdy: 16 Prosince 2014, 19:10:18 »

Obávám se, že jste si to tady nenastudoval úplně správně. Ignorovat papírek od MP je vpořádku. Ignorovat "pokutičku se slevou" je vpořádku. Nicméně ve chvíli, kdy přijde žádost o podání vysvětlení, tedy žádost provozovateli vozidla, aby naprášil řidiče, je velmi vhodné začít jednat a udat osobu mrtvou, osobu vzdálenou, variantu Helmut, anebo v určitých případech udat sebe ... Samozřejmě i takto vede stále cesta dál, ale připravil jste se o nějaký čas zbytečně. Na příkaz podejte v každém případě odpor a naskenujte sem anonymizované docs. Určitě Vám někdo poradí. Příště žádejte o pomoc a radu dříve, když si nejste jistý.
Na to se nedá nic říct, samozřejmě, že jsem to nenastudoval ideálně,je to tak...Ale oproti mé kariéře "odpírače" podání vysvětlení tady jsem nováček...jsem rád za každý další krok,díky
« Poslední změna: 16 Prosince 2014, 19:12:58 od need2drive »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #20 kdy: 16 Prosince 2014, 22:12:38 »

Tu změnu zákona udělali proto, aby to pochopili i pracovníci na MD. Prekluze nikdy 1 rok nebyla podzákonná metodika MD na tom nic nezmění.
Prekluzi u SprDel žádný zákon před 7.11.2014 neupravuje, takže tento nedostatek právní úpravy lze (před novelizací) překlenout jedině analogií, což MD udělalo.

Pokud prekluze 1 rok nikdy nebyla, tak se lze zeptat - a jaká tedy byla, a na základě jakého zákonného ustanovení?  ;)
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #21 kdy: 16 Prosince 2014, 23:55:12 »

Prekluze správních deliktů podle zákona o silničním provozu je od počátku v zákoně, žádná analogie nebyla potřeba, nadto by přiměřené bylo právě ustanovení o správních deliktech podle tohoto zákona a ne podle zákona, který se na správní delikty (přesněji jiné správní delikty) nevztahuje.
Když povinnost něco projednat zákonem neohraničíte, bude tedy hranice existovat nebo ne? Takže v případě přistoupení na to, že zákonné ustanovení dosud chybělo, by prekluze neexistovala.
Zákon o přestupcích do věci promlouvá jinak - snižuje prekluzi na jeden rok z hlediska zahájení řízení pro sprdel. Na tohle určitě dost případů dojede. Ale ukončení věcí rozjetých před novelou do čtyř let si před inteligentním soudcem obhájí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #22 kdy: 17 Prosince 2014, 08:30:05 »

need2drive: Teď je nutné podat odpor jak jste správně psal. Nejlépe i žádost o spis (je tu na fóru vzor).

S tím jestli jste neměl raději zaplatit to nevidím tak zle. Šance že se vůbec nedoberou pravomocného rozhodnutí jsou slušné.
A teď budou Vánoce a do ledna se v tom už nic dalšího nestane.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #23 kdy: 17 Prosince 2014, 10:27:14 »

Prekluze správních deliktů podle zákona o silničním provozu je od počátku v zákoně
Opravdu? A kde u fyzické osoby? Citát konkrétního paragrafu?

by přiměřené bylo právě ustanovení o správních deliktech podle tohoto zákona a ne podle zákona, který se na správní delikty (přesněji jiné správní delikty) nevztahuje.
Pak by ale nemohla být aplikována zásada "v pochybnostech mírněji", kterou uplatnilo MD. Navíc se dá dost těžko argumentovat stylem "v zákoně je výslovně uvedeno, že odpovědnost právnické osoby za správní delikt zaniká..., ale pro fyzickou to platí taky"  :)

Když povinnost něco projednat zákonem neohraničíte, bude tedy hranice existovat nebo ne?
Bude, protože nemůže být nekonečná. Pouze se to musí překlenout analogií - jakou, to je na výkladu ústředních správních orgánů, potažmo soudů. Už bylo milionkrát judikováno, že řízení o přestupcích a správních deliktech je svou povahou trestní řízení ve smyslu čl. 6 Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, a pokud legislativní úprava správního trestání nějakou oblast neupravuje, vychází se při projednávání správních deliktů ze základních zásad řízení o přestupcích (právní norma nejbližší), a ve věcech tam neupravených ze základních zásad trestního řízení.

Obvodní soud pro Prahu 2 aktuálně zastavil trestní stíhání, jelikož usoudil, že od skutků uplynulo šest let a ČR je vázána mezinárodními úmluvami, které tak dlouhé stíhání nepřipouštějí. http://www.pecina.cz/files/Usneseni_zastaveni_OS-P2_26.9.2014-an.pdf Povinnost projednat ve lhůtě 6 let přitom zákon neohraničuje, existuje tedy hranice, nebo ne? ;)

Mimochodem, kdyby už před novelou pro fyzické osoby platil §125e ZoSP, jak tvrdíte, tak by také platilo, že podle odst. 1 "fyzická osoba za správní delikt neodpovídá, jestliže prokáže, že vynaložila veškeré úsilí, které bylo možno požadovat, aby porušení právní povinnosti zabránila". Tuto argumentaci ale správní orgány i ministerstvo doposud odmítaly - pročpak asi?  ;)

A proč vůbec udělali tu novelu č. 230/2014 Sb., když už ta prekluze platila předtím, takže ji vůbec nebylo potřeba dělat?  ;)
« Poslední změna: 17 Prosince 2014, 16:29:14 od jkraus222 »
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #24 kdy: 17 Prosince 2014, 15:49:58 »

need2drive: Teď je nutné podat odpor jak jste správně psal. Nejlépe i žádost o spis (je tu na fóru vzor).

S tím jestli jste neměl raději zaplatit to nevidím tak zle. Šance že se vůbec nedoberou pravomocného rozhodnutí jsou slušné.
A teď budou Vánoce a do ledna se v tom už nic dalšího nestane.
Díky za útěchu, holt kdo se dá na volnu , musí bojovat...
+ k té žádosti o spis - poslat ji za jak dlouho asi?
+ ten Odpor mám připravený, lze to poslat poštou doporučeně nebo je lepší podat to na podatelně Orgánu? (=musím tam osobně, ať mě vidí to podepsat před soudružkou na podatelně?)
Děkuji.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #25 kdy: 17 Prosince 2014, 15:57:07 »

need2drive: Teď je nutné podat odpor jak jste správně psal. Nejlépe i žádost o spis (je tu na fóru vzor).

S tím jestli jste neměl raději zaplatit to nevidím tak zle. Šance že se vůbec nedoberou pravomocného rozhodnutí jsou slušné.
A teď budou Vánoce a do ledna se v tom už nic dalšího nestane.
Díky za útěchu, holt kdo se dá na volnu , musí bojovat...
+ k té žádosti o spis - poslat ji za jak dlouho asi?
+ ten Odpor mám připravený, lze to poslat poštou doporučeně nebo je lepší podat to na podatelně Orgánu? (=musím tam osobně, ať mě vidí to podepsat před soudružkou na podatelně?)
Děkuji.

Zadost o spis dle vzoru zde http://30kmh.cz/index.php?topic=485.0 ihned, maji na vyrizeni 15 dni.
Odpor - zalezi na Vas, doporuceny dopis by mel stacit, ale nemate v ruce dukaz, co jste poslal. Pokud chcete mit jistotu, podatelna.
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #26 kdy: 17 Prosince 2014, 16:02:19 »

need2drive: Teď je nutné podat odpor jak jste správně psal. Nejlépe i žádost o spis (je tu na fóru vzor).

S tím jestli jste neměl raději zaplatit to nevidím tak zle. Šance že se vůbec nedoberou pravomocného rozhodnutí jsou slušné.
A teď budou Vánoce a do ledna se v tom už nic dalšího nestane.
Díky za útěchu, holt kdo se dá na volnu , musí bojovat...
+ k té žádosti o spis - poslat ji za jak dlouho asi?
+ ten Odpor mám připravený, lze to poslat poštou doporučeně nebo je lepší podat to na podatelně Orgánu? (=musím tam osobně, ať mě vidí to podepsat před soudružkou na podatelně?)
Děkuji.

Zadost o spis dle vzoru zde http://30kmh.cz/index.php?topic=485.0 ihned, maji na vyrizeni 15 dni.
Odpor - zalezi na Vas, doporuceny dopis by mel stacit, ale nemate v ruce dukaz, co jste poslal. Pokud chcete mit jistotu, podatelna.

někde jsem tu četl, že se občas točí na osobních údajích, (ano absurdní, ale zkouší všechno)

 není dobré tam připsat větu "V rámci vyřízení této žádosti souhlasím se zasláním svých vlastních soukromých údajů"
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #27 kdy: 17 Prosince 2014, 17:02:33 »

No to mě nenapadlo, že by příslušníci po mě chtěli dokázat, co jsem jim doporučeně poslal... :-(
To už je pak fakt možné cokoliv...
+ tu poslední větu tam pro jistotu dodám...
Díky všem zatím.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #28 kdy: 17 Prosince 2014, 18:05:55 »

Žádost o spis poslat hned. Je na řízení nezávislá (průtahy žádosti o spis nemají vliv na správní řízení) a spis chcete brzy.

Možná to budou sabotovat a spis budete potřebovat (třebas kvůli odvolání) dřív než je dotlačíte k jeho vydání přes InfZ. V tom případě si pro něj budete muset dojít osobně přes institut nahlížení do spisu.

Odpor poštou nebo osobně- asi podle pohodlí. Může jim to tam doručit i někdo jiný (když jsem to dělal tak se nikdy nezajímali jestli to jsou moje dokumenty a vždycky si to jen vzali a orazítkovali mi kopii). Já jsem už na podatelnu doručoval cizí dopisy.

Pošta:
- potřebujete potvrzení a tak posíláte doporučený dopis
- nemusíte na úřad, ale zase musíte na poštu (záleží co je lepší)
- získáte den (možná pár dní) navíc.. pro lhůtu se počítá datum podání na poštu a ta to stejný den nedoručí

Osobně:
- máte důkaz co všechno jste dodal (u pošty máte potvrzení že jste něco poslal, ale ne co přesně- ale že by se "ztratily" nějaké části podání jsou extrémní případy)
- nemusíte platit za dopis
- a samozřejmě nemusíte na poštu, ale zase musíte na úřad
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #29 kdy: 17 Prosince 2014, 22:51:27 »

to 2M: jak bychom řekli my na Moravě: děcka jste super! :-) tak nějak jsem to vnímal,díky moc za rozbor, blíže práce mám poštu :-) zítra to tam hodím oboje, dík moc zatím
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 7