30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 7

Autor Téma: [?] Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?  (Přečteno 63865 krát)

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
[?] Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« kdy: 15 Prosince 2014, 22:25:22 »

Zdravím všechny,
jak uvádím už v "tématu", po pročtení se několika články, diskusemi a radami jak postupovat v případě rádobypokuty za parkování mimo vyznačená parkoviště (v zóně zákazu stání mimo vyzn.parkoviště), jsem se úspěšně proignoroval až k doručení Příkazu , že jsem se dopustil správního deliktu, protože jsem a) ani nereagoval na Výzvu provozovateli k zaplacení čtyř stovek b) ani nenapráskal jiného řidiče, že špatně parkoval s mým autem a teď c) mi přišel příkaz. Dočetl jsem se , že správné je podat odpor. Zaujal jsem ke všem "škaredým" doporučeným zásilkám stejný postoj, tedy nic nevyzvedávám, čekám, až to nakonec stejně hodí do schránky, což teď znamená, že mám tak max.5 dní na Odpor.
Hlídkou Městské policie bla bla bylo parkování zjištěno na konci května 2014.
Zajímalo by mě, jak dlouho se může taková korespondence tahat?Plus jakou šanci na úspěch mám já, který každý další postup musím luštit na webu? :-) ...tady to začíná pomalu ale jistě vypadat, že si na Magistrát nabrali mladého šplhouna, který po mém několikerém odmítnutí podání vysvětlení tuto novou praxi velmi uvítal - nemusí se s lidma osobně vidět, natož jim umožňovat se obhájit Odmítnutím. Teď začínám "váhat" vzhledem k dvěma a půl tisícům na Příkazu - Rotschhild nejsem.
Zajímal by mě další postup: co bude po Odporu? K čemu to směřuje? Mám šanci utáhnout je na nějaké ty lhůty/prekluze?Jak si vzpomenu na toho cucáka z Magistrátu tak se mi tmí před očima :-)
Děkuji zkušenějším za info, nějak mi tu chybí jakýsi "vývojový diagram" :-) nevím, v jaké jsem fázi a co si od toho mám slibovat...
« Poslední změna: 15 Prosince 2014, 22:38:59 od need2drive »
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #1 kdy: 15 Prosince 2014, 22:49:22 »

Do konce května by to nemuseli stihnout vyřídit... Ale je potřeba abyste začernil osobní údaje a vystavil co vám přišlo... V další fázi je potřeba z úřadu dostat celý spis viz žadost zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=485.0

Obecně po tom co přijde příkaz je potřeba podat odpor. Stačí aby tam bylo kdo ho podává a jedna číslo proti kterému příkazu je podaný.
« Poslední změna: 15 Prosince 2014, 22:51:59 od Foxik »
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #2 kdy: 15 Prosince 2014, 23:38:22 »

Do konce května by to nemuseli stihnout vyřídit... Ale je potřeba abyste začernil osobní údaje a vystavil co vám přišlo... V další fázi je potřeba z úřadu dostat celý spis viz žadost zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=485.0

Obecně po tom co přijde příkaz je potřeba podat odpor. Stačí aby tam bylo kdo ho podává a jedna číslo proti kterému příkazu je podaný.

no jo, jenže co dál? další z témat po kterých má člověk pocit, zda nebylo lepší zaplatit poplateček 400-1000, ted mu hrozí 2500+

nebyla chyba v tom, že neudal mrtvolu nebo cizince?
« Poslední změna: 15 Prosince 2014, 23:59:19 od nicolbolas »
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #3 kdy: 15 Prosince 2014, 23:51:20 »

Díky za rady.
No obecně se mi chvíli zdálo, že je spíše doporučováno nereagovat na výzvy...pak za 2-3 měsíce mi přišlo z některých komentů tady, že jsem to neměl nechat být a předhodit cizince/mrtvolu či ideálně mrtvolu cizince :-)
Ale nejsem z toho moc chytrý.Právní terminologie mi je cizí, co jsem tu pochytil, to jsem použil :-) No navzdory tomu a někollika "pročteným" večerům teď nevím, co jako úřad může po mě chtít dál a jak daleko mi to "stojí za to"...
Souhlasím tady s většinou kommentů zkušených (pod čímž chápu adminy a jiné další, co radí věcně a myslím dobře) ale chybí mi "přehled" co jako vlastně bude dál...
teď se teda, jak píšu, chystám na odpor, vzor mám stažený a pak budu elaborovat dál...
Na to vystavení, co mi přišlo, se vrhnu zítra...
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #4 kdy: 16 Prosince 2014, 00:00:52 »

Díky za rady.
No obecně se mi chvíli zdálo, že je spíše doporučováno nereagovat na výzvy...pak za 2-3 měsíce mi přišlo z některých komentů tady, že jsem to neměl nechat být a předhodit cizince/mrtvolu či ideálně mrtvolu cizince :-)
Ale nejsem z toho moc chytrý.Právní terminologie mi je cizí, co jsem tu pochytil, to jsem použil :-) No navzdory tomu a někollika "pročteným" večerům teď nevím, co jako úřad může po mě chtít dál a jak daleko mi to "stojí za to"...
Souhlasím tady s většinou kommentů zkušených (pod čímž chápu adminy a jiné další, co radí věcně a myslím dobře) ale chybí mi "přehled" co jako vlastně bude dál...
teď se teda, jak píšu, chystám na odpor, vzor mám stažený a pak budu elaborovat dál...
Na to vystavení, co mi přišlo, se vrhnu zítra...

takže další u koho úřad rovnou překočil zjiš´tování pachatele a šel rovnou an sprdel? určitě bys sem měl nahrát všechny dosavadní dopisy, alespon na večer vždy
IP zaznamenána

need2drive

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #5 kdy: 16 Prosince 2014, 00:06:09 »

Ne ne, omouvám se za neúplný popis, zjišťovali - jak píšu v úvodu: proingnoroval jsem to...napřed chtěli "pokutičku se slevou"...pak "bonzni bráchu a vyhraj" a nakonec SPRDEL provozovatele vozidla, jelikož na výzvu nereagoval...jak tak zítra nahraju dopis, tak to bude jasné...
Díky
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #6 kdy: 16 Prosince 2014, 07:06:48 »

Zajímal by mě další postup: co bude po Odporu? K čemu to směřuje? Mám šanci utáhnout je na nějaké ty lhůty/prekluze?
Děkuji zkušenějším za info, nějak mi tu chybí jakýsi "vývojový diagram" :-) nevím, v jaké jsem fázi a co si od toho mám slibovat...

Po odporu bude následovat výzva k seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí.
Pak bude následovat vydání rozhodnutí o vině.
Proti rozhodnutí se podá odvolání, pro inspiraci jsou zde na foru zveřejněná odvolání proti sprdeli od jkrause. K napsání odvolání, tak aby mělo hlavu a patu, je nutné vědět co všechno mají ve spise, na základě jakých důkazů rozhodovali a jak postupovali.
Je to z května, takže by se na to měla ještě vztahovat 1 roční lhůta na prekluzi, což by se mělo po odvolání podařit. 
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #7 kdy: 16 Prosince 2014, 07:32:58 »

Zdravím všechny,
jak uvádím už v "tématu", po pročtení se několika články, diskusemi a radami jak postupovat v případě rádobypokuty za parkování mimo vyznačená parkoviště (v zóně zákazu stání mimo vyzn.parkoviště), jsem se úspěšně proignoroval až k doručení Příkazu , že jsem se dopustil správního deliktu, protože jsem a) ani nereagoval na Výzvu provozovateli k zaplacení čtyř stovek b) ani nenapráskal jiného řidiče, že špatně parkoval s mým autem a teď c) mi přišel příkaz. Dočetl jsem se , že správné je podat odpor. Zaujal jsem ke všem "škaredým" doporučeným zásilkám stejný postoj, tedy nic nevyzvedávám, čekám, až to nakonec stejně hodí do schránky, což teď znamená, že mám tak max.5 dní na Odpor.
Hlídkou Městské policie bla bla bylo parkování zjištěno na konci května 2014.
Zajímalo by mě, jak dlouho se může taková korespondence tahat?Plus jakou šanci na úspěch mám já, který každý další postup musím luštit na webu? :-) ...tady to začíná pomalu ale jistě vypadat, že si na Magistrát nabrali mladého šplhouna, který po mém několikerém odmítnutí podání vysvětlení tuto novou praxi velmi uvítal - nemusí se s lidma osobně vidět, natož jim umožňovat se obhájit Odmítnutím. Teď začínám "váhat" vzhledem k dvěma a půl tisícům na Příkazu - Rotschhild nejsem.
Zajímal by mě další postup: co bude po Odporu? K čemu to směřuje? Mám šanci utáhnout je na nějaké ty lhůty/prekluze?Jak si vzpomenu na toho cucáka z Magistrátu tak se mi tmí před očima :-)
Děkuji zkušenějším za info, nějak mi tu chybí jakýsi "vývojový diagram" :-) nevím, v jaké jsem fázi a co si od toho mám slibovat...

Obávám se, že jste si to tady nenastudoval úplně správně. Ignorovat papírek od MP je vpořádku. Ignorovat "pokutičku se slevou" je vpořádku. Nicméně ve chvíli, kdy přijde žádost o podání vysvětlení, tedy žádost provozovateli vozidla, aby naprášil řidiče, je velmi vhodné začít jednat a udat osobu mrtvou, osobu vzdálenou, variantu Helmut, anebo v určitých případech udat sebe ... Samozřejmě i takto vede stále cesta dál, ale připravil jste se o nějaký čas zbytečně. Na příkaz podejte v každém případě odpor a naskenujte sem anonymizované docs. Určitě Vám někdo poradí. Příště žádejte o pomoc a radu dříve, když si nejste jistý.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #8 kdy: 16 Prosince 2014, 08:41:32 »

Citace
takže další u koho úřad rovnou překočil zjiš´tování pachatele a šel rovnou an sprdel? určitě bys sem měl nahrát všechny dosavadní dopisy, alespon na večer vždy

Z této reakce a i z nějakých náznaků na foru jsem pochopil že když po "výzvě k uhrazení určené částky" příjde rovnou "příkaz", že to není uplně standartní postup. Přesně to se mě stalo, tak přemýšlím zda toho lze využít pro odvolání v nějakém vyšším levelu.



IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #9 kdy: 16 Prosince 2014, 09:48:44 »

http://zpravy.aktualne.cz/schema-reseni-prestupku/r~i:photo:527944/r~i:article:769019/

schéma aneb všechny vesty vedou do sprdele

trochu jsem googlil a už se mi ani nezdá jisté zda je něco zastaví. respektiove můžete dát osobu vzdálenou nebo mrtvou, ale oni to stejnak hodí do sprdele, protože nikdo jiný jim přestupek nepřiznal a pokuty nezaplatil.
na vás pak je utrácet peníze za advokáty a bránit se soudně... úředníkovi je to jedno.

já už mám údajně 5. přestupek tento rok, před posledními 2 jsem se chtěl bránit, ale nějak strácím kuráž
« Poslední změna: 16 Prosince 2014, 09:51:31 od nicolbolas »
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #10 kdy: 16 Prosince 2014, 09:51:59 »

Je to z května, takže by se na to měla ještě vztahovat 1 roční lhůta na prekluzi, což by se mělo po odvolání podařit.

Proběhla nějaká změna a prekluze nám narostla?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #11 kdy: 16 Prosince 2014, 10:06:09 »

Je to z května, takže by se na to měla ještě vztahovat 1 roční lhůta na prekluzi, což by se mělo po odvolání podařit.

Proběhla nějaká změna a prekluze nám narostla?

Ano, od 7.11. 2014 platí - § 125e odst. 3 zákona 361 - Odpovědnost právnické osoby za správní delikt zaniká, jestliže o něm příslušný orgán nezahájil řízení do 2 let ode dne, kdy se o něm dozvěděl, nejpozději však do 4 let ode dne, kdy byl spáchán.
odst. 5 - Obdobně to platí pro odpovědnost fyzické osoby za správní delikt podle § 125f.

IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #12 kdy: 16 Prosince 2014, 10:17:37 »

Tak furt jsou tu možnosti, že nelze zahájit sprdel - stala se dopravní nehoda nebo přestupek nelze projednat v blokovém řízení.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #13 kdy: 16 Prosince 2014, 10:54:28 »

Ano, od 7.11. 2014 platí - § 125e odst. 3 zákona 361 - Odpovědnost právnické osoby za správní delikt zaniká, jestliže o něm příslušný orgán nezahájil řízení do 2 let ode dne, kdy se o něm dozvěděl, nejpozději však do 4 let ode dne, kdy byl spáchán.
odst. 5 - Obdobně to platí pro odpovědnost fyzické osoby za správní delikt podle § 125f.
Jen bych dodal, že toto se vztahuje až na přestupky/správní delikty spáchané ode dne 7.11.2014. Do té doby lze argumentovat metodikou Ministerstva dopravy - prekluze 1 rok. Novelu zákona účinnou od 7.11.2014 nelze vztahovat na skutky spáchané před její platností, když je to v neprospěch obviněného (zákaz retroaktivity).
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #14 kdy: 16 Prosince 2014, 10:58:11 »

http://zpravy.aktualne.cz/schema-reseni-prestupku/r~i:photo:527944/r~i:article:769019/

schéma aneb všechny vesty vedou do sprdele

trochu jsem googlil a už se mi ani nezdá jisté zda je něco zastaví. respektiove můžete dát osobu vzdálenou nebo mrtvou, ale oni to stejnak hodí do sprdele, protože nikdo jiný jim přestupek nepřiznal a pokuty nezaplatil.
Článek je pěkné úřední píár, ale to je asi tak všechno.

Že něco dělají, neznamená, že to je zákonné. Konkrétně u osoby vzdálené je naprosto jedno, zda reagovala nebo ne - rozhodující je pouze to, že se správní orgán dozvěděl, proti komu má řízení zahájit. Dokud soudy nerozhodnou o opaku, a na to ten zákon budou muset pořádně ohnout a překroutit, je to takhle.

Z věcí, které jsem řešil od začátku a měl je ve své režii, mi pravomocným rozhodnutím neskončil ani jeden SprDel, takže ono to tak beznadějné a zlé asi nebude  ;)
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 7