30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)  (Přečteno 32475 krát)

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #30 kdy: 16 Října 2020, 09:43:08 »

Chystám se do Benešova nahlížet. Na stránkách MěÚ jsem objevil toto:


Úřední hodiny:
Úřední hodiny se stanovují v období od 12. října 2020 do 25. října 2020 v rozsahu pondělí od 8.00 do 13.00 hod. a středa od 12.00 do 17.00 hod. Všechny budovy úřadu mimo prostory pokladny a podatelny v budově A jsou mimo úřední hodiny pro veřejnost uzavřeny
Nahlížení do spisu:
Nahlížení do spisu bude umožněno pouze na základě předchozí písemné, telefonické či e-mailové žádosti konkrétní osoby a v místnosti k tomu určené, a to žadateli, který odmítne nabídku elektronického zaslání kopie spisu nebo jeho části tam, kde to je technicky možné.


Jak vidíte omezení práv nahlížení v této době, kdy platí nouzový stav? Nebo si to jenom ouřada ulehčuje a nadále lze postupovat dle par.38 spr.ř.?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #31 kdy: 16 Října 2020, 10:11:51 »

Podle platných opatření (398/2020 Sb.) mají omezit osobní styk s veřejností na minimum, omezit úřední hodiny, preferovat elektronické a jiné distanční formy, ale zároveň osobní kontakt umožnit.

Což ve vztahu k přestupkové agendě čtu tak, že:

* nařízená jednání a podobné úkony s osobní účastí je třeba odročit (protože vesměs jde o banality, v porovnání s tím strašným virem), leda by na tom účastník trval, ale i tak měl mít pádný důvod (trochu paradoxně by mělo fungovat něco jako omluva naruby)

* nahlížení umožnit distančně - tj. zaslat kopie elektronicky, poštou atp. (což by samozřejmě mělo v 21. století fungovat nejen v období II. Prymulátu, ale postavil bych se k tomu jako ke střeženým zamčeným dveřím, která teď někdo na chvíli pootevřel, a než je zase zabouchne, je třeba mu tam vrazit nohu - tedy aktivně, ale nikoliv obstrukčně, to využít, a pak poukazovat na to, jak se to osvědčilo)

* bude-li účastník trvat na přístupu k originálu, je třeba mu to umožnit, ale v současné situaci (a při dostupnosti alternativy) je přípustné, že s tím budou spojena nějaká omezení (plánování návštěvy, dostupnost jen v těch omezených úředních hodinách atp.)

* lhůty na vyjádření k podkladům a podobné adekvátně prodloužit, je-li daný úkon podmíněn přístupem do spisu či něčím jiným, co není slučitelné s osobním lockdownem
IP zaznamenána

Majkky

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #32 kdy: 19 Října 2020, 19:26:38 »

Hlásím se do fronty těch, co něco řeší s Benešovem. Já tu v DS mám výzvu za rychlost, tedy si počkám s udáním Helmuta 60 dnů od data domnělého přestupku (protože není uvedeno, kdy se o tom SO dozvěděl). Plánuji do napráskání sdělit, že následkem tohoto hrubého porušení pravidel silničního provozu došlo k nehodě.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #33 kdy: 19 Října 2020, 19:27:50 »

Benešov je strašně svižný, já už mám v datovce vyrozumění o pokračování SŘ po podání odporu...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #34 kdy: 19 Října 2020, 19:35:10 »

Caroprd111> S tou svižností to nebývalo tak horké. Ohledně údajného překročení na D1 ze dne 23.06.2018 mi přišla sprdelní výzva 03.09.2018 a po ignoraci se už vůbec nic nestalo.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #35 kdy: 19 Října 2020, 20:43:34 »

Záleží asi jak co, v jednom případě, kdy jsem udal sebe, z podobné doby, se nic nestalo a další případ už je po odporu údajného řidiče. Reagují skoro obratem...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #36 kdy: 24 Října 2020, 20:15:30 »

Máme 10 dní na vyjádření před vydáním rozhodnutí. Necháme je rozhodnout jen na základě podání vysvětlení nebo je nějak zaměstnáme?
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #37 kdy: 27 Října 2020, 00:05:32 »

Tak update k mému případu. Byl jsem min. týden v Benešově pro kopii spisu.
Přikládám a shrnuji:

0 - Soupis a průvodka -  ze Soupisu je patrné (z data a čísla jednacího), že došlo k vydání Usnesení o odložení (příloha č. 4) až po podaném polhůtním sdělení provozovatele (příloha č.3)
1 - Přijaté oznámení o přestupku
2 - Výzva provozovateli (vč. doručenky; doručenku jsem nescanoval) vložena do schránky 26.2.
3 - Sdělení provozovatele - doručeno 8.7., určen Čaroprd111
4 - Usnesení o odložení - dokument datován k 7.5.2020 (nabytí právní moci) ale na razítku v dokumentu je 18.8.2020 (viz fialová); i číslo jednací je vyšší než  Sdělení z 8.7.2020
5 - Příkaz (vč.doručenky) z 18.8.2020
6 - Blank.odpor doručen lhůtně 15.9.2020
7 - Záznam o určení osoby - změna referenta, nescanoval jsem - 21.9.2020
8 - Vyrozumnění o pokračování řizení - doručena v momentě pořízení kopie spisu 21.10.2020

Jak radíte pokračovat? Napadá mne několik možností
A - podat žádost o prodloužení lhůty na Sdělení provozovatele  - vím je to už hodně časově mimo, ale nějakou oporu bych mohl najít tady https://www.havelpartners.cz/koronavirus-a-posun-lhut-ve-spravnich-rizenich/
B - podat námitku podjatosti - je evidentní, že SO úmyslně přechází moje Sdělení provozovatele, kde provozovatel určil řidiče, a zpětně si provedl Usnesení o odložení, přestože v té době měl už Sdělení provozovatele
C - A+B zkombinovat do mého vyjádření k Vyrozumnění o pokračování řízení (variantně mohu ještě požadovat nařízení ústního jednání)
D - kombinace výše uvedeného
E - nechat si výše uvedené do odvolání
F - něco dalšího vás napadá??

IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #38 kdy: 27 Října 2020, 08:22:21 »

Já stejnou situaci řešil zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9945.msg107717
Bohužel úplně jednoznačnou odpověď jsem tenkrát nedostal, tak jsem se rozhodl pro průzkum bojem (jehož konec je v nedohlednu).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #39 kdy: 27 Října 2020, 09:10:05 »

4 - Usnesení o odložení - dokument datován k 7.5.2020 (nabytí právní moci) ale na razítku v dokumentu je 18.8.2020 (viz fialová); i číslo jednací je vyšší než  Sdělení z 8.7.2020

Asi je na místě námitka podjatosti a stížnost na falšování dokumentů.

5 - Příkaz (vč.doručenky) z 18.8.2020
6 - Blank.odpor doručen lhůtně 15.9.2020

Jak se vám povedlo odpor na příkaz z 18.8. doručit 15.9. ve lhůtě??
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #40 kdy: 29 Října 2020, 14:46:41 »


Asi je na místě námitka podjatosti a stížnost na falšování dokumentů.

Někdo ještě nějaký nápad? Námitka podjatosti tedy má být na konkrétního ouřadu, jeho nadřízeného atd až ke starostovi? Chápu to správně?
Na stížnost k falšování mám pouze nepřímé důkazy, ale mohl bych je zmínit právě v rámci námitky podjatosti ne? Nebo radši dva dokumenty?

Jak se vám povedlo odpor na příkaz z 18.8. doručit 15.9. ve lhůtě??

Příkaz vypravili 19.8, dle dodejky adresát nezastižen a zásilka připravena k vyzvednutí od 24.8., vhozena do schránky 7.9.; odpor podán 14.9.; vycházel jsem z toho, že první pokus o doručení proběhl 24.8....ale teď už je to asi fuk, když to SO akceptoval ne?
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #41 kdy: 30 Října 2020, 00:31:24 »

Tak námitka podjatosti a stížnost na falšování dokumentů v jednom je připravena k odeslání.

Jen chci ještě zkonzultovat - zároveň bych měl do 10 dnů se vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí. Ta lhůta uplyne velmi brzy. Pokud podám námitku podjatosti, přerušuje se tato lhůta a SO nemůže rozhodnout dokud nebude námitka vyřízena? Nebo se mám souběžně vyjádřit k podkladům a navrhnout např. ÚJ, kde mohu chtít předvolat úředníky podezřelé z falšování spisu? Nebo je mám nechat v klidu rozhodnout a schovat si vše do odvolání?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #42 kdy: 30 Října 2020, 18:03:01 »

Na stížnost k falšování mám pouze nepřímé důkazy, ale mohl bych je zmínit právě v rámci námitky podjatosti ne? Nebo radši dva dokumenty?

Můžete to použít v obou (jen na námitku podjatosti nadřízených je asi lepší jiný argument).


Příkaz vypravili 19.8, dle dodejky adresát nezastižen a zásilka připravena k vyzvednutí od 24.8.,

Aha.. asi to hnilo mezi úřadem a poštou. Jen mě to zajímalo (a taky pro jistotu jestli jste neudělal nějakou chybu).

Pokud podám námitku podjatosti, přerušuje se tato lhůta a SO nemůže rozhodnout dokud nebude námitka vyřízena? Nebo se mám souběžně vyjádřit k podkladům a navrhnout např. ÚJ, kde mohu chtít předvolat úředníky podezřelé z falšování spisu? Nebo je mám nechat v klidu rozhodnout a schovat si vše do odvolání?

Teoreticky by úředník do vyřízení námitky podjatosti měl činit jen neodkladné kroky.
Ale když přesto vydá rozhodnutí a námitku podjatosti pak zamítnou (a to zamítnou skoro vždy) tak mu to projde.

A tak je dobře na námitku podjatosti nespoléhat a podnikat i kroky v řízení.
Do vyjádření bych dal že řízení bylo zahájené v rozporu se zákonem protože SO měl řešit řidiče a ne zpětně zastavit řízení.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #43 kdy: 01 Listopadu 2020, 18:19:15 »

Teoreticky by úředník do vyřízení námitky podjatosti měl činit jen neodkladné kroky.
Ale když přesto vydá rozhodnutí a námitku podjatosti pak zamítnou (a to zamítnou skoro vždy) tak mu to projde.

A tak je dobře na námitku podjatosti nespoléhat a podnikat i kroky v řízení.
Do vyjádření bych dal že řízení bylo zahájené v rozporu se zákonem protože SO měl řešit řidiče a ne zpětně zastavit řízení.

Dneska jsem odeslal vyjádření, že 1) osoby jsou dle mého podjaté, viz zaslaná námitka podjatosti 2) řízení s provozovatelem zahájeno v rozporu se zákonem dle rady výše a 3) požádal jsem o ústní jednání...tak uvidíme..
Související dotaz: mohu v rámci ústního jednání "předvolat" ty osoby které dle mého zfalšovaly spis nebo si mohu pouze přizvat svědky?? říkám si, že bych ty báby tam trochu potrápil, ale asi to nepůjde.. :'(


IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #44 kdy: 02 Listopadu 2020, 14:20:42 »

Související dotaz: mohu v rámci ústního jednání "předvolat" ty osoby které dle mého zfalšovaly spis nebo si mohu pouze přizvat svědky?? říkám si, že bych ty báby tam trochu potrápil, ale asi to nepůjde..

Předvolávat osoby nemůžete, ale můžete navrhovat důkazy.. označíte svědka a navrhnete provedení výslechu.
Ale SO nemá povinnost to dělat.. i když by v rozhodnutí měl zdůvodnit proč navržený důkaz neprovedl.
IP zaznamenána