30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vystavení nových dokladů  (Přečteno 5381 krát)

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Vystavení nových dokladů
« kdy: 24 Února 2020, 16:25:06 »

V tématu vedle se řeší 200kč výpalné za vystavení nových dokladů.
Tak mě napadá, jelikož jak můj řidičský průkaz, tak můj občanský průkaz je lehce KO a už delší dobu přemýšlím, že si je nechám vyměnit. Jak to udělat bez placení výpalného?
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2020, 16:39:39 »

důležité je, aby údaje na dokladech byly čitelné …
presumuji, že asi nevadí pokud by byl nečitelný nápis Česká republika, nutně čitelné musí být osobní údaje a věci s dokladem spojené - třeba skupiny řidičského oprávnění, datumy,....

je dobré si před výměnou dokladů řádně zdokumentovat jejich stav a čitelnost, protože úřad bude rád tvrdit něco jiného - aby poplatek vybral.

v Liberci je poplatek stanoven vyhláškou města, takže je možné že v jiných městech to bude jinak.

info o OP v Lbc - lze půl roku před uplynutím platnosti žádat o nový z důvodu uplynutí lhůty. Totéž zřejmě ŘP

Pokud Vám chybí více měsíců a nechcete žádat z důvodu brzké nečitelnosti - resp. z obavy že by třeba rok nevydržel, tak doporučuji udělat ověřené kopie obého za 2x 30 Kč a vozit je s sebou v autě. A plastovou OP brát jen tam, kde to bez ní nejde. Banka, svatba, rozvod, koupě auta …. jinak schovat a neopotřebovávat :-)

plynou z toho zajímavé situace, kdy četník nebo milicionář bude vystaven ověřené kopii dokladu, který jistě bude chtít vidět v plastové podobě a Vy mu řeknete, že chráníte doklady před ztracením či zničením doma v trezoru, ale že může jet s Vámi a že mu ho rád ukážete.
IP zaznamenána
Concorde

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2020, 16:42:10 »

heh, to zní jako dobrý navýšení fun factoru
lze tohle udělat i se zelenou kartou a technickým průkazem pro maximální úroveň zábavy?
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2020, 16:48:06 »

podle mne lze s odkazem, že jsme povinni ze zákona všechny tyto doklady chránit před ztrátou nebo zničením. (krom té zelené karty, u té je to asi fuk)
a že jsem autista a bojím se moc a proto vozím ověřené kopie, to mi nemůže nikdo vyčítat, ne ?
IP zaznamenána
Concorde

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2020, 16:51:04 »

hah, pro bonusový body ještě kopii zatavit do fólie, protože jsem na spektru hodně daleko

no nic, jdu na poštu pro úředně ověřenou kopii  :D
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2020, 17:16:23 »

Kopii osobních dokladů nelze úředně ověřit.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #6 kdy: 24 Února 2020, 18:01:05 »

To uz se tady resilo. Myslim ze ofotit si na jednu stranu obe strany op nebo rp a zajit na postu ze souhlasi kopie s originalem neni nic proti nicemu. Ale asi se to musi zkusit.

Tedy by se nejednalo o kopii dokladu ale potvrzeni ze udaje na kopii souhlasi s orginalnim dokladem ne ?

Edit: a kdyby to neslo, tak holt jezdit jen s obyc kopii a jako duvod uveste tu samou obavu o ztratu ci zniceni.
« Poslední změna: 24 Února 2020, 18:03:06 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #7 kdy: 24 Února 2020, 21:21:08 »

V tématu vedle se řeší 200kč výpalné za vystavení nových dokladů.
Tak mě napadá, jelikož jak můj řidičský průkaz, tak můj občanský průkaz je lehce KO a už delší dobu přemýšlím, že si je nechám vyměnit. Jak to udělat bez placení výpalného?

Zdravím, taky mám řidičák napůl přelomený, tak jsem jim dal žádost  ;D ať mi vystaví nový (pořád chtěli 200 a ať to vyplním na jejich formuláři).
Byla to povedená taškařice - úřednice mi řekla ať si ten řidičák slepím, že je platný, protože údaje jsou čitelné (fízlum zatím vzdoruju ho ukázat a vždycky ho tak dlouho hledám, až se neřeší, mimochodem, naposledy vzdal i dechovou zkoušku)
- šéfová úřednice byla jiného názoru, že je neplatný, nicméně byl zavolán i její nadřízený, který jednak potvrdil, že řidičák platí, taky pochopil, která bije a jako první mi byl ochoten vzít žádost bez formuláře (a samoyzřejmě potvrdit převzetí), i když předem nastínil vývoj, a já mu taktéž, že se budem chvilku odvolávat (nicméně připustil možnost, že kdybych to náhodou vyhrál a oni mi začali řidičák dělat, že si ho musím vyzvednout na tom místě, kde jsem o něj ždal, tedy u nich), v současné době je situace taková, že budu žádost podávat znova, tentokrát na jejich formuláři a budeme hrát o ten poplatek.
« Poslední změna: 25 Února 2020, 13:32:33 od papros »
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #8 kdy: 06 Března 2020, 20:58:35 »

Tak mě napadá. Co nahlásit ztrátu, nechat si udělat nový doklady a ty starý pak omylem najít a dál se jima prokazovat?
Výhoda: můžu si je klidně nechat sebrat
Nevýhoda: na mojí "zapomnětlivost" určitě někdo najde paragraf
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #9 kdy: 07 Března 2020, 04:59:19 »

Určitě nějaká pokuta za použití neplatného dokladu, a fízlovi dáš důkaz proti sobě přímo do ruky, nad tím nemá cenu ani přemýšlet.
Při změně trvalého pobytu vydají občanský průkaz zdarma, ale za zmenu trvalého pobytu chtějí správní poplatek 50 Kč. I tak to vyjde levněji než 200 Kč při ztrátě nebo krádeži.
https://www.finance.cz/zpravy/finance/267719-jak-na-zmenu-trvaleho-bydliste/
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #10 kdy: 07 Března 2020, 10:07:14 »

Pokuta za zapomnětlivost a roztržitost?
To snad ne.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #11 kdy: 07 Března 2020, 12:11:30 »

Tak mě napadá. Co nahlásit ztrátu, nechat si udělat nový doklady a ty starý pak omylem najít a dál se jima prokazovat?

Doklady budou v evidenci nahlášeny jako ztracené a neplatné a podle mně je to takový malý levný poukaz na docela drahý pobyt v cele předběžného zadržení.
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #12 kdy: 07 Března 2020, 14:15:40 »

Za ztracení dokladů, které jsem ve skutečnosti zapomněl v autě a v tom autě mě potom zastavili?
To zní jako zážitek s vysokým tun factorem.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #13 kdy: 07 Března 2020, 18:27:26 »

Za ztracení dokladu je jedna pokuta, za použití neplatných druhá pokuta. To je asi třeba rozlišovat a nemíchat dohromady. A možná se dá získat pokuta i za neodevzdání nalezeného neplatného dokladu.
https://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx?q=Y2hudW09MTM%3D
« Poslední změna: 07 Března 2020, 18:33:44 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Vystavení nových dokladů
« Odpověď #14 kdy: 07 Března 2020, 18:39:11 »

Nedovedou si představit materiální aspekt takového těžkého zločinu.

Hodnota tun factoru se zvyšuje.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro