30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neochota vystavit 109 a buzerace PČR  (Přečteno 39003 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #30 kdy: 30 Listopadu 2019, 12:22:36 »

Že bych to třeba jako podání odnesl na služebnu MP..? :-D Přece jen zřizovatelem je město a "obecní policie je orgánem obce"...
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #31 kdy: 02 Ledna 2020, 16:04:18 »

Dobrý den pánové a vše nejlepší do nového roku.
správnímu orgnánu zjevně nedošlo, že "oznámení o přestupku" není možné brát jako důkaz a proto nařídil ústní jednání - ovšem pouze s obviněným. Můžu je poslat do patřičných míst s tím, že požaduji výslech svědka jinak ve věci odmítám cokoli vypovídat..? Cílem je okrást toho blba o nějaký čas a prudit ho, takže ho chci na to ústní dohnat. O výhru obavy opravdu nemám (vzhledem k tomu kolik toho prokazatelně nalhal v úředním záznamu x videozáznam).
Předvolání v příloze.

Viděl bych to na odpověď typu: Správnímu orgánu je jistě známo, že nelze učinit rozhodnutí bez důkazů a oznámení přestupku nelze jako důkaz použít. Vzhledem k faktu, že SO nepozval zasahujícího policistu k jednání jako svědka, nemá SO žádný důkaz a tudíž se k jednání nedostavím, jelikož na něm není co probírat. /// Názory?
Děkuji.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #32 kdy: 02 Ledna 2020, 16:58:25 »

Jistější cesta asi je požadovat výslech svědků než to úplně ignorovat..
co vím tak nemožnost použití úředního záznamu jako důkazu už není tak neprůstřelná jako dříve.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #33 kdy: 02 Ledna 2020, 21:17:03 »

Zazil jsem podobne rozehranou partii a slysel o vice takovych a krok ourady mi prijde ocekavany a z jeho pohledu logicky. Ourada vi, ze vysledek je nejisty. Zkusi pozvat (pocitu "ja mohu vse" odola malokdo) sprosteho podezreleho, samotneho ho to nestoji zadny cas, jen par kacek za postovne. Kazdy prece zname ty frajirky, co podle internetovych videi poslou policistu nekem doufaje ve vysumeni, ale pred kulatym razitkem se rozklepou. Podezrely si musi zarizovat volno, ourada v pripade nedostaveni se bude delat jinou byrokracii. Pri dostaveni se padne navrh na pokuticku se slevou, pripadne bude podezrely postrasen, ze bude probihat vyslech policistu a to bude neprijemne. Zaroven ourada nemuze v ramci dobrych vztahu (misto nich bude placen za prescas nekdo jiny, navic musi sladit sichty vsichni najednou) chtit policajty ke svedectvi v pripade, ze to neni bezpodminecne nutne.

Jednoznacne reseni nevidim. Ignorovat? Kratce pred jednanim se omluvit, ze bez svedku to nema cenu a v pripade ukonceni dokazovani chci prostor (mnoho ouradu bude tvrdit, ze posledni sance byla na ustnim jednani) pro vyjadreni? Prijit a prohlednout si protivnika a bojiste pred bojem?

2M: Zde si podle me ourada tento postup sam sobe dost znesnadnuje. Ted tvrdit, ze je potreba ustni jednani? A po nem, kdyz do spisu nepribyde vubec nic, vydat rozhodnuti, ze o vine je jasno?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #34 kdy: 28 Ledna 2020, 09:33:40 »

Dobrý den pánové.
Tak se nám termín ústního jednání přiblížil. Samozřejmě nikam nepůjdu, protože to postrádá smysl a dám SO vědět, že žádám o výslech svědka(ů). Nicméně jak si pročítám předvolání, napadl mě potenciál pro fun fuctor - cituji "Poučení: Přineste si s sebou průkaz totožnosti - OP nebo jiný doklad podle par. 36 odst. 5 Spr. ř. Potvrzení o OP není dokladem totožnosti." Copak by se stalo, kdybych (samozřejmě s nahráváním) k jednání dorazil, ale sakra zrovna před pár dny mi byla odcizena peněženka a mám jen potvrzení o OP...? :-) Trošku mi to nahrává na téma "Jak jsem podal vysvětlení" viz. https://legacy.blisty.cz/art/9199.html
Hezký den.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #35 kdy: 24 Února 2020, 13:42:03 »

Dobrý den pánové.
Tak se nám termín ústního jednání přiblížil. Samozřejmě nikam nepůjdu, protože to postrádá smysl a dám SO vědět, že žádám o výslech svědka(ů). Nicméně jak si pročítám předvolání, napadl mě potenciál pro fun fuctor - cituji "Poučení: Přineste si s sebou průkaz totožnosti - OP nebo jiný doklad podle par. 36 odst. 5 Spr. ř. Potvrzení o OP není dokladem totožnosti." Copak by se stalo, kdybych (samozřejmě s nahráváním) k jednání dorazil, ale sakra zrovna před pár dny mi byla odcizena peněženka a mám jen potvrzení o OP...? :-) Trošku mi to nahrává na téma "Jak jsem podal vysvětlení" viz. https://legacy.blisty.cz/art/9199.html
Hezký den.

V tom případě se připravte na rozehrání další hry, protože úředníci mají už nějakou dobu oprávnění vystavovat "příkaz na místě", což je pokuta. A magistráty chápou vaší zákonnou povinnost chránit doklad proti odcizení nebo ztrátě tak, že když vám někdo doklad ukradne, tak dostanete pokutu příkaz na místě za to, že jste doklad dostatečně nechránil. Provádí se to se vší všedností, tedy "tady mi to podepiště a támhle běžte zaplatit 200 korun", a když odponujete, že nic platit nebudete, dozvíte se "ale já vám jinak nemůžu vystavit novou občanku." Až když do toho začnete šťourat, tak přiběhne nějaký představený a začne na vás prskat sračky, že nahrávat nemůžete atakdále. Výsledkem ale bude další správní řízení, protože ty pokuty se rozdávají automaticky. Samozřejmě zcela nesmyslně a to správko vyhrajete. Ale je to další starost.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #36 kdy: 24 Února 2020, 18:34:25 »

mcsoap:
Asi je dobře se na to připravit, ale připravený účastník se toho asi nemusí obávat.. spíš to bude zábava.

Zejména když by později ten ztracený OP našel.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #37 kdy: 10 Března 2020, 09:44:47 »

Dobrý den pánové,
fun fuctor se zvyšuje. Na SO sedí zřejmě nějaký nadprůměrně inteligentní jedinec (dle standardu), protože jako odpověď na "ignoruju předvolání, protože jste nepozvali svědka" mi poslali "nové předvolání, nezveme svědka".... Doufám, že mám předchozí odpověď uloženou, s chutí pošlu totéž v identickém znění :-)
Hezký den
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #38 kdy: 16 Března 2020, 20:16:41 »

Opět vás zdravím. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace s virem..... Jakou zvolit taktiku pro co nejvyšší fun factor? Na 26.3. je nařízeno ústní jednání. Ale vzhledem ke karanténě tam samozřejmě nemohu... Nápady, návrhy? :-)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #39 kdy: 16 Března 2020, 20:19:05 »

Nebyla by větší zábava si jít zakašlat na úřad než se omluvit?
IP zaznamenána

VK II

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #40 kdy: 23 Května 2020, 12:50:08 »

Těšil jsem se na další level a zatím stále nic?
Njn, když oni jsou všichni ouřadové moc vytíženi, obzvlášť, když sedí doma na Home office...
Třeba u nás v Plzni byli nuceni chodit "pracovat" na úřad po dobu Covidu na celé 3h do kanceláře za den a to dokonce 2x za týden.To se vám pak ta práce nahromadí... 8)
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Neochota vystavit 109 a buzerace PČR
« Odpověď #41 kdy: 23 Května 2020, 13:21:32 »

Koukám, že jsem nenapsal jak to ústní dopadlo. Oni sami poslali dopis, že se to ruší. Sice pozapomněli na úložní dobu takže jsem to mohl dostat až PO (nějak jsem to zavčas vyzvedl, ani nevím proč už), ale nechtělo se mi ztrácet čas a potom se rvát o náhrady. Až se situace trochu srovná tak je asi popíchnu opatřením proti nečinnosti.
IP zaznamenána