30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Koncovka výfuku  (Přečteno 40570 krát)

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Koncovka výfuku
« kdy: 14 Prosince 2014, 22:11:36 »

Zdravím, už je to delší dobu, co mě PČR stavěli při silniční kontrole a pak jsem si já blbec nechal dát pokutu za "pane řidiči, na vozidle máte koncovku výfuku která není schválená výrobcem vozidla". Odsouhlasil jsem, zaplatil jsem. Jenže pak jsem se dozvěděl, že koncovka kterou mám na vozidle (dříve jsem to nevěděl, takhle už jsem to auto koupil) je od italského výrobce Ragazzon a je přímo dělaná pro moje vozidlo (Peugeot 106) a je i homologované, s protokolem TUV. Po několika emailech na výrobce jsem se dozvěděl, že opravdu koncovka homologovaná je a pokud chci na to papír, ať si zaplatím 15€. Řekl jsem si, že na to kašlu, ale co když mě příště budou zase kvůli tomu buzerovat? Jak se mám hájit?
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #1 kdy: 15 Prosince 2014, 09:00:50 »

Zdravím, už je to delší dobu, co mě PČR stavěli při silniční kontrole a pak jsem si já blbec nechal dát pokutu za "pane řidiči, na vozidle máte koncovku výfuku která není schválená výrobcem vozidla". Odsouhlasil jsem, zaplatil jsem. Jenže pak jsem se dozvěděl, že koncovka kterou mám na vozidle (dříve jsem to nevěděl, takhle už jsem to auto koupil) je od italského výrobce Ragazzon a je přímo dělaná pro moje vozidlo (Peugeot 106) a je i homologované, s protokolem TUV. Po několika emailech na výrobce jsem se dozvěděl, že opravdu koncovka homologovaná je a pokud chci na to papír, ať si zaplatím 15€. Řekl jsem si, že na to kašlu, ale co když mě příště budou zase kvůli tomu buzerovat? Jak se mám hájit?

S policií se nebavíme, případně trváme na tom, že se žádný přestupek nestal a pokud má orgán podezření, nechť si obstará důkazy (to mu zbytečně neříkáme) a předá do správního, kde bude muset prokázat, že se přestupek stal.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #2 kdy: 15 Prosince 2014, 10:48:27 »

virten:
Tohle je přesně ten důvod neřešit přestupky na místě.
Dodatečně zjistíte že to vůbec nebylo jak říkali a že se žádný přestupek ani nestal. (Slovy úředníků: Řidiči pak zkoušejí různé výmluvy a měl by se upravit zákon a s touhle "fintou s nevinou" skoncovat.)

Přestupek v blokovém řízení lze projednat jen pokud s ním souhlasíte a uznáváte své zavinění.
Když tvrdíte že se přestupek nestal nebo nejste vinen tak nelze uložit blokovou pokutu a musí se to dát do správního řízení. (Nebo by spíš policajti počkali až odjedete a pak ten papír zahodili.)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #3 kdy: 15 Prosince 2014, 14:04:39 »

Co je napsano na tom pokutovem blocku? Konkretne koncovka vyfuku nebo nejaky obecny zvast o vybave vozidla? Pokud prokazete, ze pokuta byla nezakonna, pak ani zaplaceni na miste nevylucuje stoprocentne, ze se s tim neda nic delat. A naoplatku trochu postrasim- pokud si podepsal neco o vozidle neprizpusobenem provozu na pozemnich komunikacich, tak to taky pokutou na miste nemusi skoncit...
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #4 kdy: 15 Prosince 2014, 15:20:46 »

Takhle, v dobu pokuty jsem nic o tom, že výfuk homologovaný je nevěděl, tak jsem logicky držel hubu a nehadal se. Až potom jsem se to dozvěděl. V bloku bylo něco o tom, že výfuk neni z výroby nebo něco takového. Takže při případném zastavení PČR a buzeraci kvůli tomu tak mám argumentovat s tím, že to homologovaný je a jestli mají s tím problém ať to dají do správního?
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #5 kdy: 15 Prosince 2014, 15:24:45 »

Lepsi je mit u sebe homologacni protokol, ja ho v aute vozim, ale zatim nebyl treba, ikdyz me stavili za tu dobu nekolikrat a auto si obhledli..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #6 kdy: 15 Prosince 2014, 18:10:49 »

Ale předpokládám že není povinnost ho vozit u sebe a výrobce chce za ten papír 15€ a to se mi nechce dávat za kus papíru, až kdyžtak v případě správního řízení by se do něj dalo jít s tím papírem ne? To bych ho potom koupil
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #7 kdy: 15 Prosince 2014, 18:59:27 »

především by museli prokázat, že se jedná opravdu o neschválený výrobek
což na místě neprokážou ( nebude se mu chtít lehat pod auto )
takže mají možnost Vás odeslat na STK do vzdálenosti 8km ( tam i zpět )
a nebo to mohou sepsat....

tedy zatím

oni si to zabavování ORV jednou protlačej a pak nezbude, než dát těch 15éček
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #8 kdy: 15 Prosince 2014, 20:30:27 »

Dobře, a kdyby mě poslali na STK, tak tam budou zkoumat pouze to, kvůli čemu mě tam oni poslali, nebo celý auto? A co když na STK dokážu že je to homologovaný, popř. se prokážu nějakou konverzací mezi mnou a výrobcem výfuku, nebo jim prostě řeknu ať si to nějak dohledají?
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #9 kdy: 15 Prosince 2014, 20:55:12 »

Ta technicka je snad 8km dohromady, cili tam 4 a zpet taky..
Tak pohledat na netu, urcite ten homologacni list nekde bude, na forech a tak.. Ono by stacilo mit od toho vyrobce predlohu a pak se da zmenit na konkretni model a typ, nejlip v .pdf
IP zaznamenána
In dubio pro reo

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #10 kdy: 15 Prosince 2014, 21:04:32 »

Já teda nic nenašel, jedná se o koncovku od výrobce Ragazzon, tak kdyby někdo něco měl, nezlobil bych se kdyby mi ho poslal.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #11 kdy: 16 Prosince 2014, 14:43:51 »

Dobře, a kdyby mě poslali na STK, tak tam budou zkoumat pouze to, kvůli čemu mě tam oni poslali, nebo celý auto? A co když na STK dokážu že je to homologovaný, popř. se prokážu nějakou konverzací mezi mnou a výrobcem výfuku, nebo jim prostě řeknu ať si to nějak dohledají?
to tedy netuším
dokonce ani na té stk netuší, jak udělat kontrolu bez dokladů ( protože TP sebou nevozíte...)
no a jestli na té koncovce je někde nějaké kolečko, oválek... a v něm " e nějaké číslo " tak vinvin
osobně si troufám tvrdit, že si prostě našli něco a zkusili to
v případě mírně aktivního odporu by začli možná hledat něco dalšího a nebo si ulovili jinou ovečku

kdysi dávno ( 4-5let ), když jsem ještě jezdil autem RV 1995 jsem si opravdu dobře nastudoval zákon o schvalování technické způsobilosti
a díky tomu jezdil s prasklým čelním sklem rok
ono totiž takové nouzové dojetí je formulka se kterou se jim těžko vypořádává
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #12 kdy: 16 Prosince 2014, 21:01:44 »

No, po diskuzi s výrobcem po mě chtěli fotky koncovky, lezl jsem pod auto a různě to fotil a posílal jsem to. Jelikož jsem auto neměl na zvedáku tak jsem nikde vyražené číslo nebo něco takového nenašel. Oni mi ale napsali, že výfuk jejich nějakej technik identifikoval a že jestli teda chci ten homologační papír, ať si ho zaplatím. S tou STK je to jak? Máš namysli velký TP? Bez něho nejde udělat prohlídka? Takže vlastně když jim řeknu, že ho u sebe nemám, tak jsou v pr...? A s tím nouzovým dojetím je to jak?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #13 kdy: 17 Prosince 2014, 18:13:47 »

technická bez TP udělat půjde, ale jaksi nejsou schopni podchytit co je v tom TP zapsáno
pochybuji, že DEKRA má k tomuto přístup.
nouzové dojetí se na tohle konkrétně nevztahuje, pro další doporučuji nastudovat zák.341/2002 Sb ( je možné, že dnes je již novelizován a možná pod jiným čislem )
je toho asi 100 stran, takže vypisovat to tu po kouscích...
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #14 kdy: 17 Prosince 2014, 21:05:25 »

Dobře, díky. Snad tak nějak budu vědět, jak popřípadě příště postupovat. Ještě se chci ale zeptat, jak je to s opravným sprejem na utěstnění defektu místo rezervního kola? Rezervu nemám a při té pokutě za výfuk ji ani nechtěli vidět, dokonce se na nic o ni neptali. Teď už jsem si ale alespoň koupil ten opravný sprej, dá se to použít místo rezervy ?
IP zaznamenána