30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Koncovka výfuku  (Přečteno 40565 krát)

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #15 kdy: 18 Prosince 2014, 08:27:54 »

jak už kolegové výše popsali - nebavit se s nimi, nesouhlasit, správní řízení jestli se jim něco nezdá.

Na STK vás sice poslat můžou, ale opět je to velice diskutabilní - jediné doklady od auta které máte mít ze zákona sebou je malý TP + zelená karta. Tam o homologizaci určitě nebude ani řádka. A na STK by museli taky dokázat, že to skutečně není povolená úprava. Což by ale pro PaCHy byla další administrativa s nejistým výsledkem a proč to dělat, když kolem zachvíli půjde nějaká ovečka, která ráda zaplatí bez reptání...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #16 kdy: 18 Prosince 2014, 08:51:14 »

Já bych se jen laicky pozeptal — to, že koncovka výfuku je více či méně naleštěná — jaký to má konkrétně vliv na jízdní vlastnosti vozidla, brzdnou dráhu, emise a tak?
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #17 kdy: 18 Prosince 2014, 08:57:37 »

žádný, ale co by pak dělala ta armáda úředníků  ;)

IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #18 kdy: 18 Prosince 2014, 14:05:01 »

Já bych se jen laicky pozeptal — to, že koncovka výfuku je více či méně naleštěná — jaký to má konkrétně vliv na jízdní vlastnosti vozidla, brzdnou dráhu, emise a tak?

teoreticky by se mohli otacet na tom, ze to dela vetsi hluk ... nebo se pletu?
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #19 kdy: 18 Prosince 2014, 14:08:07 »

Samozřejmě, oni hledí na hluk. Ale jestliže výfuk splňuje homologaci (Je kupa výfuků který dělají kravál jako prase ale homologovaný jsou). To ale zrovna ten můj nedělá, sice trošku hlubší zvuk to auto má, není to sériovej zvuk, ale nadruhou stranu ne žádný kravál který tě o půl noci vzbudí.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #20 kdy: 18 Prosince 2014, 15:42:52 »

No, hluk — to není jen tak. To by museli prokázat, změřit, znalecký posudek…
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #21 kdy: 18 Prosince 2014, 20:41:17 »

Díky tedy za rady, ještě se ale zeptám znova, jak je to s tou opravnou sadu na pneu (Myslím tím ten sprej). Dá se to použít místo rezervy v případě že mám rezervu v koši pod autem a tím pádem není rezerva součástí deformační zóny v zádi auta?
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #22 kdy: 18 Prosince 2014, 21:56:59 »

co to je za blbost??? Je snad jedno kde tu rezervu máš ne?? Co do toho pleteš deformační zónu??
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #23 kdy: 18 Prosince 2014, 23:16:33 »

co to je za blbost??? Je snad jedno kde tu rezervu máš ne?? Co do toho pleteš deformační zónu??

To není blbost. Rezervní kolo pod vozem je obvykle součástí deformační zóny a prostě ho tam musíte mít jinak například neprojdete na STK.

Pokud vím, tak pokud kolo není součástí deformační zóny (což tedy většina rezerv umístěných vzadu ať pod vozem nebo v prohlubni na dně kufru je), pak ho sebou vozit nemusíte a místo něho můžete mít sadu na nouzovou opravu pneu (obvykle takový ten sprej s pěnou co nafoukne a zalepí)

Ale bacha, ne každé poškození pneumatiky se tím podaří opravit.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #24 kdy: 18 Prosince 2014, 23:21:40 »

Platí pro vozidla kategorie M1 a N1 uvedená do provozu před 15. září 2009 pouze se souhlasem výrobce nebo pro vozidla kategorie M1 a N1 stejného typu jako vozidla, která se uvádí na trh jako nová bez náhradního kola v souladu s touto vyhláškou.
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #25 kdy: 18 Prosince 2014, 23:52:18 »

Já měl za to, že pokud mám rezervu v koši pod autem, tak to není deformační zóna. Ale pokud jí mám ve vaně v kufru, tak už to deformační zóna je. Rezervu nevozím, je ale divný, že při pokutě za výfuk chtěl vidět policajt povinnou výbavu ale o rezervě neřekl ani slovo. A kdyby náhodou jí po mě chtěli a já ukázal ten spray (mám peugeot 106, r.v 2001 - kdyby někdo dohledal zda ho konkrétně na tenhle model můžu použít místo rezervy, byl bych rád) a jemu to nestačilo, jakou mi doporučite radu jak se hájit?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #26 kdy: 19 Prosince 2014, 10:10:35 »

Já měl za to, že pokud mám rezervu v koši pod autem, tak to není deformační zóna. Ale pokud jí mám ve vaně v kufru, tak už to deformační zóna je. Rezervu nevozím, je ale divný, že při pokutě za výfuk chtěl vidět policajt povinnou výbavu ale o rezervě neřekl ani slovo. A kdyby náhodou jí po mě chtěli a já ukázal ten spray (mám peugeot 106, r.v 2001 - kdyby někdo dohledal zda ho konkrétně na tenhle model můžu použít místo rezervy, byl bych rád) a jemu to nestačilo, jakou mi doporučite radu jak se hájit?

Mám Peugeot Partner (rezerva v koši pod autem). Taky jsem jí poslední dobou nevozil , byl jsem u známého na STK a ten mi řekl že by mně správně neměl pustit (ale pustil) nicméně mi to pod vozem ukazoval a opravdu je to tak udělané, že rezerva je natěsno mezi zadním nárazníkem a nápravou. Já jsem (kdysi když jsem tam ještě rezervu měl) dostal ránu od dodávky zezadu a zespodu podle stop po opravách bylo opravdu krásně vidět, že nebýt tam té rezervy měl bych tu dodávku nejspíš až na zadních sedadlech kde seděly děti.....takže jsem koupil kolo s pokaženou nicméně na první pohled slušně vypadající pneumatikou a nacpal jsem to tam. No a pro případ defektu vozím spray....
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #27 kdy: 19 Prosince 2014, 11:01:54 »

Ja teda trochu offtopic,  ale opravdu nechapu, proc nekdo s moznosti vozit plnohodnotne nahradni kolo, vozi radeji spraj, ktery je uplne k nicemu, potom co se nastrika do gumy ji muzete vyhodit(alespon to co si pamatuju, treba uz jsou nejake lepsi), ja mit nove auto tak si stejne misto nejake debilni sady na opravu koupim krasny velky kolo, zadnou dojezdovku, ikdyz i ta je lepsi nez sprej.. Muj nazor:)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #28 kdy: 19 Prosince 2014, 21:20:20 »

Já mám třeba místo rezervy nádrž na LPG, rezervu potom fakt nevozim  ;)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Koncovka výfuku
« Odpověď #29 kdy: 19 Prosince 2014, 22:25:39 »

to je pak jiná no.. ale jsou lidé, kteří nemaj lpg a rezervu stejně nevozí, ačkoliv by mohli.. :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo