30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: EU - Příprava na monitorování skutečných údajů o spotřebě paliva pro vozidla  (Přečteno 8817 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil


Co by fungovat mohlo, je zkusit odstřihnout autu všechna spojení ven. Otázkou je, co to s ním udělá :)
dle mého skromného názoru
nejsi připojen - nenastartuješ
něco jako když dojde AdBlue
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil


Co by fungovat mohlo, je zkusit odstřihnout autu všechna spojení ven. Otázkou je, co to s ním udělá :)
dle mého skromného názoru
nejsi připojen - nenastartuješ
něco jako když dojde AdBlue

To máte asi pravdu, ale i to půjde nějak ojebat. Byť asi žádný amatérismus, ale pořádný systém to bude chtít.
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil

Ve chvíli, kdy toho začnou využívat pojišťovny (jako dělají už dávno s vlastními GPS tracking systémy) už nic ojebat nepůjde. Respektive ta daň za ojebání se může rovnat neschopnosti pojistit jakýkoliv ze svých vozů = tzn. vlastně takový hezký (skoro) zákaz řízení.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil

Ve chvíli, kdy toho začnou využívat pojišťovny...

Ony to už dělají. V usa naraisovala appka na sledování jízdy a dle toho vyhodnocení pojištění několik miliónů usd v prvním kole od komerčních pojišťoven. Sbírá to veškerá data o jízdě, trasy, rychlost, úseky, četnost jízd a dle toho vyhodnocuje agresivní/pasivní jízdní styl a počítá cenu za pojištění.

V UK teď testujou něco podobného viz Cuvaa/Zego app, kde je model za jízdu autem dle hodiny/km.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil

Ve chvíli, kdy toho začnou využívat pojišťovny (jako dělají už dávno s vlastními GPS tracking systémy) už nic ojebat nepůjde. Respektive ta daň za ojebání se může rovnat neschopnosti pojistit jakýkoliv ze svých vozů = tzn. vlastně takový hezký (skoro) zákaz řízení.

To sice máte pravdu, ale přes všechny snahy jim to nejde tak rychle zavádět, jak by chtěli. Vždycky kolem toho jsou tanečky, které trvají pár let. Takže bych čekal, že máme ještě nějakých 10-15 let k dobru, než to bude hard and heavy. Jinak před časem jsem stejně zahlédl argument na omezení rychlosti kvůli elektromobilům, protože jsou těžší (je to logické kvůli bateriím, ale nehledal jsem, jestli to tak fakt je)
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil

Já vím, že to v US/UK a jinde už dělají. Vždyť jsem to i psal.  ;)

To je hodně pozitivní pohled na svět. Až k nám dorazí západní ceny pojištění a jediná cesta jak se jim vyhnout bude mít v autě blackbox co všechno loguje tak to bude instantně všude. Samozřejmě za potlesku široké veřejnosti. Ono se nám to směje, ale kolik z nás si může dovolit platit roční pojistku v hodnotě auta? Moc asi ne.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil

.. platit roční pojistku v hodnotě auta?
Máte na mysli daň z vozidla. Protože pojistka na rok v hodnotě auta si myslím pozbývá pro pojistníka jakéhokoliv smyslu.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil

Já vím, že to v US/UK a jinde už dělají. Vždyť jsem to i psal.  ;)

To je hodně pozitivní pohled na svět. Až k nám dorazí západní ceny pojištění a jediná cesta jak se jim vyhnout bude mít v autě blackbox co všechno loguje tak to bude instantně všude. Samozřejmě za potlesku široké veřejnosti. Ono se nám to směje, ale kolik z nás si může dovolit platit roční pojistku v hodnotě auta? Moc asi ne.

Mám zkušenosti z jiné země EU a je pravda, že pojistka (havarijko+krádež) je vyšší, v mém případě cca 2x, ale zase tak do extrému to nepočítám, máte různé další výhody (i finanční, čili se to zase kompenzuje), které zase v CZ nemám. Navíc se člověk vyhne blbým pohledům, jak si může dovolit drahé auto, když Čech musí mít povinně starou škodovku. Takto je odpověď, že to je služebák a mám klid.
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil

Máte na mysli daň z vozidla. Protože pojistka na rok v hodnotě auta si myslím pozbývá pro pojistníka jakéhokoliv smyslu.
Jenom jsem převedl reálnou situaci z UK na naše podmínky.

Mám zkušenosti z jiné země EU a je pravda, že pojistka (havarijko+krádež) je vyšší, v mém případě cca 2x, ale zase tak do extrému to nepočítám, máte různé další výhody (i finanční, čili se to zase kompenzuje), které zase v CZ nemám. Navíc se člověk vyhne blbým pohledům, jak si může dovolit drahé auto, když Čech musí mít povinně starou škodovku. Takto je odpověď, že to je služebák a mám klid.
No vidíte a pro mě by třeba byla pojistka na moje první auto naprosto nedosažitelná, kdybych se nacházel v UK. A u nás jsem platil krásných cca. 6K CZK a to jsem tam měl naklikáno kde co, skla, zvěř, vandalismus, živelný katastrofy atd.
Samozřejmě, teď už jsem v jiné tabulce. Ale to nic nemění na věci, že naše pojistky jsou za hubičku.
« Poslední změna: 10 Února 2020, 14:39:47 od Jeff »
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Máte na mysli daň z vozidla. Protože pojistka na rok v hodnotě auta si myslím pozbývá pro pojistníka jakéhokoliv smyslu.
Povinné pojištění souvisí se škodami, které vzniknou provozem daného vozidla (a naopak hrazení škod na samotném pojištěném vozidle je vyloučeno). Není tu tedy žádný vztah mezi cenou pojištěného vozidla a výší pojistného (i auto, které by rozumný člověk nechtěl ani zadarmo, jistě zvládne způsobit vysoké škody, např. postavíte-li ho do cesty Pendolinu ...).

Že by se ceny pojistného nějak dramaticky pohnuly krátkodobě nehrozí, podle § 3b zákona 168/1999 Sb. v zásadě platí, že by měla být rovnováha mezi inkasem pojistného (tedy i průměrným pojistným) a hrazenými škodami, zřejmě i včetně nějaké obvyklé marže pojistitele. Schvaluje to ČNB. Klíčové tak je, kolik celkově pojišťovny plní, což je dáno výší škod (jelikož vozový park nijak zvlášť nemládne a auta jsou pořád podobně drahá, tohle bude zhruba kopírovat inflaci) a počtem škod (což může růst kvůli vyššímu provozu). Mohou k tomu přistupovat i další vlivy, např. že by výrazněji rostly nemajetkové náhrady (ovšem hrůzostrašné scénáře, podle kterých s příchodem NOZu mělo docházet k astronomickým náhradám za prkotiny, se zatím nenaplnily, spíš se jede setrvačně podle slavné tabulky, která lidský život cení na 240 kCZK), nebo že by si poškození v průměru nechali méně pojišťovnami kálet na hlavu, ale vše jsou jen parametrické korekce - asi je možné, že bude dlouhodobě pojistné na POV růst rychleji než inflace, ale nemůže to způsobit skoky v násobcích či dokonce řádech.
IP zaznamenána

jozinzbazin

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil

Sledování se samozřejmě dá omezit zapojením rušičky GPS případně dalších spojení z Aliexpresu hned po nastartování. GPS se použije z telefonu. Po dojezdu před vypnutím motoru se rušička vypne. Holt nebyl signál.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil

Nechci být jízlivý, ale trochu mi to připomíná koukání na TV bez elektřiny, při svíčkách. Rušička GPS signál GPS pro telefon neruší?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

@jozinzbazin no jasne, protoze pojistovnu vubec takova varianta nenapadla a kdyz se jednotka nejakou dobu nebude hlasit, urcite to nebude resit, ze...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil


Samozřejmě, teď už jsem v jiné tabulce. Ale to nic nemění na věci, že naše pojistky jsou za hubičku.
4roky stará Octavia Combi, 2,0TDI
komplet pojistka za 13 mi zas ta za hubičku nepřijde....

ad rušička
jestliže po dobu startu bude auto připojeno, tak stejně stihne data odeslat
"kontrola spojení ; odesílám data ; start..."
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil

Nemáte bydlet na tak špatné adrese.  :P
Teď tu mám krásný zánovní sporťák s motorem uprostřed, v pojistce zase skoro všechno, kolem a kolem 6200Kč komplet.

Pánové, vzhledem k tomu, že tyhle srandy zaznamenávají i akceleraci/deakceleraci a podle toho počítají v jaké jste pojistné kategorii, tak budou asi ty data posílat periodicky. Pokud je GPS off jste automaticky v nejvyšší sazbě.

Takže vymýšlet akce alá 007 je zbytečné...
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro