30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jednání s Vodafone  (Přečteno 4515 krát)

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Jednání s Vodafone
« kdy: 24 Ledna 2020, 11:05:46 »

Právě jsem v procesu přesunu 4 čísel na IČO od O2 a prosil bych o radu co doporučujete za další postup.

Jedná se o tarif neomezený, tedy 599/číslo + je nutné k tarifu dokoupit internet na doma za minimálně 399,-. Fajn je, že každé číslo může čerpat 5000,- slevu na jakýkoliv telefon. 599 za neomezený tarif včetně neomezených dat, jen rychlost je omezená na 10Mbit/s tedy 1,25MB/s považuji za celkem v pohodě nabídku.

1. O internet na doma za 399 jsem vcelku ani neměl zájem, ale je to podmínka a ten tarif je mnohem lepší než předešlý u O2. Tak bylo tedy v plánu, že vypovím levnější Starnet, který mám doma a přejdu k Vodafone. Co čert nechtěl, přijel technik z Vodafonu namontovat router a uznal, že slibovanou rychlost, kterou mi Vodafone nabídl není schopen na mém bydlišti na vesnici dosáhnout, takže to vubec nemontoval.

2. Protože údajně prostě není možné ten tarif bez domácího internetu mít, domluvil jsem se obchoďačkou, že dám internet ke známým ve městě, kde má UPC (koupeno nedavno Vodafonem) optiku a má tam rychlost 150Mbit/s + za 399,- za první půlrok a další půlrok za 429 a to včetně internetové televize a pronájmu satelitu a routeru.

3. Dnes se převedli čísla a obchoďačka volá, že jí UPC poslalo zpátky objednávku internetu z bodu 2., protože tam je IČO a pro firemní zákazníky je cena jiná, bez ohledu na to, že to aby to bylo na IČO, požaduje Vodafone kvůli spárování smluv a ne já - první půlrok 399,- a druhý za 726,- , což už se mi tak nelíbí (hlavně to jednání).

Takže co dál? Já jsem po telefonu uzavřel smlouvu, s tím že mi namontují internet doma za 399, nebyli schopni mi internet dodat, tak jsem ho zkusil dát jinam, ta domluvenou cenu, a po přesunu čísel mi volá obchoďačka, že to vlastně za tu domluvenou cenu nejde...



IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2020, 11:24:12 »

Prestate jednat s nespolehlivou firmou,.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2020, 11:32:59 »

Na odstoupení od smlouvy můžete využít 14 denní lhůtu, pokud jste teda nešel na pobočku. Následně bych doporučil zřídit UPC separátně internet na RČ (ne na IČO) a pak volat do VDF a vzít si tam tarif na RČ s tím, že už připojení na internet od UPC máte. Pokud trváte na smlouvě na IČO, tak doporučuji T-Mobile, Vodafon nemá dobrou nabídku pro podnikatelský sektor.
Řešíme teď s přítelkyní taky přechod na neomezená data a cena je stejná, 2x 600,- Kč/měsíc s internetem od UPC - ten už máme dlouho a není s tím problém.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #3 kdy: 24 Ledna 2020, 11:39:10 »

Jenže pozor na to. Pokud nakupuju jako podnikatel na IČO, tak se na mě nevstahuje občanský zákoník a tudíž ani to právo na odstoupení do 14 dnů.
Chce to pořádně přečíst co je ve smlouvě.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #4 kdy: 24 Ledna 2020, 11:49:49 »

Nojo, to máte pravdu, navíc při odstoupení od smlouvy zaplatí podnikatel 100 % zbývající částky do konce smluvního období, narozdíl od 20 % v případě spotřebitele. Dobře, že jste to připomněl, na tyhle rozdíly jsem zapomněl (už je to dlouho, co jsem tam pracoval :D )

Pak tedy zbývá pouze hrát odstoupení na změnu v ceně proti původnímu tvrzení VDF
« Poslední změna: 24 Ledna 2020, 11:51:53 od IZS »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2020, 12:08:41 »

Pokud nema vlastni nahravku od VF, tak ta se urcite zrovna ztrati...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #6 kdy: 24 Ledna 2020, 12:15:47 »

Vodafone nebrat, pokud je jina technicka moznost. Ja jsem byl donucen, protoze jine technicke reseni neni. Co si za tech cca 20let pamatuju, Oscar a Vodafone proste problem. Jinak UPC patri uz pod Vodafone, coz i sedi, to byla stejna banda....a jiste najdete na www u nich i napsano, ze to nejde. Jenom to nerekl/nevedel operator.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #7 kdy: 24 Ledna 2020, 13:03:06 »

Od Oskara sem se dostal postupně až k VDF...... na smlouvu 4 čísla neomezeně volání + 0,5 GB dat za 1200 měsíčně už lze, takže za mě jakžtakž spokojenost, ale ta data být sdílená tak +..... k tomu mám od kyslíka pevný net až 20 MB/s za 399 a to už taky jde....
V budoucnu teda trochu navýšit data a sdílet .... a že by jedni byli větší šmejdi než ty druhý ? .... jedna svoloč co se dokáže spolu domluvit u žlabu...   >:(   Kartel.
Jako výčepní. Teda až na ONO co jim kazí kšeft.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #8 kdy: 24 Ledna 2020, 13:44:07 »

Cenu a služby nehodnotím, ale komunikace, řešení problémů, lidi na lince, to je dle mého u nich nejhorší. Pokud klient ale nepotřebuje nic řešit a nemá problém s kvalitou služeb, pak asi OK.

Jinak ano, všichni jsou stejní, ale TMO i O2 mají alespoň "úroveň". VDF je prostě od dob Oskra rádoby cool kámoš a i se tak snad chová.

Ale můžu se plést, což o to:) Např. je
pravdou, že když jsem řešil net, vyplnil jsem kontaktní formuláře u všech 3 a neozval se nikdo, nebo právě jenom VDF, nejsem si jist. Ostatní to zazdili hned, po pruzení se ukázalo, že v mé lokalitě prostě službu fixu vzduchem nenabízí, tak asi ani nestálo za to hned reagovat:)
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #9 kdy: 24 Ledna 2020, 14:30:16 »

Pokud nema vlastni nahravku od VF, tak ta se urcite zrovna ztrati...

Nahrávku mít asi nutně nemusí, k uvedené nabídce Vodafone na svých webových stránkách u tarifu pro firmy deklaruje "záruku spokojenosti" v trvání 30 dní, která se sice nevztahuje na pevný internet, ale ten pokud vrátili objednávku by taky neměl být problém?
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #10 kdy: 06 Února 2020, 08:53:36 »

Vodafon nemá dobrou nabídku pro podnikatelský sektor.
Má. Jmeuje se OneNet a daj se tam sehnat lepší ceny, třeba 50GB za 450,-, nebo 30GB a neomezené volání do všude za 590,-.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #11 kdy: 06 Února 2020, 10:00:59 »

To nejsou dobré ceny. Ale rozumím Vodafonu, dokud to jsou Češi tohle ochotni nadšeně platit a ještě s pocitem, že je to výhodné, tak proč by to snižoval na standardní úroveň v okolních zemích?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #12 kdy: 06 Února 2020, 10:43:53 »

To je lepší cena, než má Three v UK. A ještě mimochodem v roce 2018 mělo O2 největší tarif na data za 2000 Kč měsíčně za 12GB. Tehdy jsem se stěhoval z Británie a všechny operátory jsem si oběhal. Jestli vám 50GB za 450Kč přijde moc drahé, tak skutečně nevím, odkud čerpáte. Ani v USA to tak levné není.
« Poslední změna: 06 Února 2020, 10:45:26 od mcsoap »
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Jednání s Vodafone
« Odpověď #13 kdy: 06 Února 2020, 11:34:37 »

...nebo 30GB a neomezené volání do všude za 590,-.
To mám u nich za 483 Kč vč. DPH.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.