30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla  (Přečteno 11579 krát)

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil

Jedna ze zde známých společností pro válčení s úřady dnes přišla s "virtuálním provozovatelem" - nevím, jestli to zatím není "tajné", tedy společnost nezmiňuji.

Protože se mi to zdá až příliš snadné a hlavně, protože to samé už provozuje i Kocourek a spol., ptám se, jaká jsou možná rizika pro majitele vozidla v případě, že změní provozovatele vozidla na někoho jiného?
Může "virtuální provozovatel" vozidla jakýmkoli jednáním způsobit problémy majiteli vozidla? Ať už nedbalostí, nebo dokonce úmyslným jednáním.

Co když se provozovatel dostane do exekuce?
Co když provozovatel (právnická osoba) zanikne a přitom dluží na pokutách?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2020, 19:37:57 »

Napada me rozdil v cene pojistky. Mozna kauce, pri neresenych pokutach z Nemecka zabaveni auta do zaplacení.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2020, 20:42:01 »

Pojistné určitě, neboť vliv na cenu pojistného mají právě "pojistník" a "provozovatel", vlastník tolik ani nikoho nezajímá, no a neboť má tato spol. sídlo v Praze, tak to bude určitě o něco dražší. Jelikož mě tento obor živí, zkusil jsem teď spočítat pojištění pro obyčejné vozidlo, kde provozovatel vozidla by byla firma z Prahy a ejhle, 1 100 Kč ročně navíc.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2020, 20:48:11 »

Pojistník a provozovatel snad mohou být dvě odlišné osoby - pletu se? Kalkulace pojistky se pak počítá dle sídla pojistníka nebo provozovatele?

Případná kauce bude asi problém. Je to nejjednodušší možná buzerace ze strany PČR, pokud se to rozmůže.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2020, 21:04:36 »

Pokud je pojistník někdo a provozovatel někdo jiný, tak se u provozovatele bere pojistné podle PSČ, pokud by sídlo virtuálního provozovatele bylo v nějaké zapadlé vesnici, bylo by to lepší, takto je to akorát o navýšení pojistného.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla
« Odpověď #5 kdy: 23 Ledna 2020, 00:33:13 »

Příjde mě to  jako dobrý nápad. Uvidíme jak to bude v praxi.
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla
« Odpověď #6 kdy: 23 Ledna 2020, 06:25:49 »

Příjde mě to  jako dobrý nápad. Uvidíme jak to bude v praxi.
V praxi to bude chvilku fungovat, pak přijde legislativní změna už jen kvůli tomuto https://youtu.be/Yy5BkPSo7JU ...
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla
« Odpověď #7 kdy: 23 Ledna 2020, 16:56:01 »

Teď si představte, že se najednou vyskytne více než 5 000 osob, které změní provozovatele na jednu a tu samou osobu/firmu, během pár měsíců si úřad najde skulinu jak to obejít.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla
« Odpověď #8 kdy: 23 Ledna 2020, 17:06:49 »

...během pár měsíců si úřad najde skulinu jak to obejít.

To je přesně ono, je tedy nějaká jiná šance, jak dnes řešit sprdel? Když i tato firma prohlašuje, že není schopna klienty obhájit normálně, proto přišla s "virtuálním provozovatelem".
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla
« Odpověď #9 kdy: 23 Ledna 2020, 20:06:00 »

...během pár měsíců si úřad najde skulinu jak to obejít.

To je přesně ono, je tedy nějaká jiná šance, jak dnes řešit sprdel? Když i tato firma prohlašuje, že není schopna klienty obhájit normálně, proto přišla s "virtuálním provozovatelem".

Já osobně nevím, řešilo mě nezaplatim.cz vždycky.
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Rizika &quot;virtuálního provozovatele&quot; pro majitele vozidla
« Odpověď #10 kdy: 24 Ledna 2020, 02:43:53 »

Co založit firmu v zahraničí a registrovat auto tam? Pak nebude třeba podstupovat ani ME a TK asi.
« Poslední změna: 24 Ledna 2020, 02:55:08 od beneji »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla
« Odpověď #11 kdy: 24 Ledna 2020, 05:50:46 »

Očekávám, že to nebude použitelné pro ty, co mají auto k podnikání. Účtovat o autě, které sice vlastním, ale nechávám provozovat někoho jiného, by se asi FU moc nelíbilo.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla
« Odpověď #12 kdy: 24 Ledna 2020, 08:36:00 »

Očekávám, že to nebude použitelné pro ty, co mají auto k podnikání. Účtovat o autě, které sice vlastním, ale nechávám provozovat někoho jiného, by se asi FU moc nelíbilo.


Né všechno je pro všechny.Mám taky služební auto a tak virtuálního provozovatele ted nevyužiju,jelikož šéf by to asi neschválil aby jakoby provozoval někdo jiný služební auto.
Normální ovčan to určitě ocení :-)
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rizika "virtuálního provozovatele" pro majitele vozidla
« Odpověď #13 kdy: 24 Ledna 2020, 10:54:45 »

během pár měsíců si úřad najde skulinu jak to obejít.

Myslím že to už nějaký soud zkusil.. že se úřad provozovatelem zapsaným v registru nemusí řídit když zápis je zjevně účelový.

Co založit firmu v zahraničí a registrovat auto tam? Pak nebude třeba podstupovat ani ME a TK asi.

Ale pak se vás bude týkat byrokracie (a poplatky) v zemi kde registrujete.. a tak jde o to jestli je nějaká použitelná země.

To je přesně ono, je tedy nějaká jiná šance, jak dnes řešit sprdel?

Asi se řešení musí přizpůsobit podle situace..
z "byznysového" pohledu je často řešení platit odpustky.. když úřad nepřepálí výši a berete to jen na peníze tak zaplatit třebas 300 aby vám dali pokoj se vyplatí..

pro banální (nebodované) přestupky asi funguje to čemu kolega Číkus říká Číkusmut.. jeden reálný řidič vezme na sebe hodně přestupků a pak o nich s úřadem vede společné řízení.. i když prohraje tak zaplatí jen jednu pokutu.
IP zaznamenána