30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 7 8 [9]

Autor Téma: Žádost o kopii spisu podle InfZ - žadatel není účastníkem řízení  (Přečteno 85230 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o kopii spisu podle InfZ - žadatel není účastníkem řízení
« Odpověď #120 kdy: 24 Února 2015, 12:52:01 »

Tak tu máme výroční zprávu z Klatov za rok 2014 a v dopravě není po nějakých žádostech ani vidu ani slechu...
http://www.klatovy.cz/mukt/fr.asp?tab=mukt&id=9274&burl=&pt=ZP
Jen jestli ti zmrdi trochu nelžou....

Lžou ve spoustě jiných věcí, proč by proboha nelhali tady?
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o kopii spisu podle InfZ - žadatel není účastníkem řízení
« Odpověď #121 kdy: 26 Dubna 2015, 02:27:48 »

Žádost o poskytnutí informace jak na to přišli, že tam není žádná žádost, i když jste ji posílali?  :D
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Žádost o kopii spisu podle InfZ - žadatel není účastníkem řízení
« Odpověď #122 kdy: 28 Dubna 2015, 20:47:13 »

Tak tu máme výroční zprávu z Klatov za rok 2014 a v dopravě není po nějakých žádostech ani vidu ani slechu...
http://www.klatovy.cz/mukt/fr.asp?tab=mukt&id=9274&burl=&pt=ZP
Jen jestli ti zmrdi trochu nelžou....
Asi tak 5 vteřin jsem uvažoval vznést tam dotaz, jak to je možné, když jsem jen já sám těch žádostí o info podal několik. Ale je mi jasné, co by napsali: oni to vyhodnotili ne jako žádost o info, ale jako žádost o nahlédnutí do spisu. Tudíž o info podle InfZ nikdo nežádal a v kolonce je správně nula. Jak snadné... :)

Zajímavější by bylo obrátit se s tím na Ministerstvo vnitra, možná si na to pak najdu nějakou volnou chvíli.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o kopii spisu podle InfZ - žadatel není účastníkem řízení
« Odpověď #123 kdy: 28 Dubna 2015, 23:40:25 »

t se s tím na Ministerstvo vnitra, možná si na to pak najdu nějakou volnou chvíli.

Ono tohle je vůbec padlé na hlavu. Jejich argumentace
Citace
Dle obsahu je nutné toto podání posoudit jako žádost o nahlédnutí do spisu, případně pořízení kopie spisu ve smyslu § 38 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „správní řád“).
přesto že je to podání jasně označeno, je jakoby jste na platební příkaz od soudu reagovali ve stylu "vy mi sisce nařizujete zaplatit 2000 ale dle mně mi máte vlastně 5000 dát a tak mi je koukejte poslat"

Jak tohle rozbít, přeci když žádám podle inf zákona tak by mě (případně) i podle tohohle inf zákona měli poslat k šípku......a už to že se jim tohle nechce v mně vyvolává jakousi naději, že by tam nějakého kosltivce měli mít.....
IP zaznamenána

jiricek3

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o kopii spisu podle InfZ - žadatel není účastníkem řízení
« Odpověď #124 kdy: 30 Září 2015, 18:18:34 »

Jen doufám, že si to zapamatuje a bude splněn výchovný účel  :P

Tak to bych se vsadil, že nezapamatuje, že na příštího to vyzkouší zase...

Sázku by jste bohužel vyhrál. Na mojí žádost o spis dle InfZ dotyčná odpověděla, že jelikož jsem účastníkem řízení nemám podle InfZ nárok. A že se můžu (nebo zástupce) kdykoliv v pracovní době zastavit a nahlédnout do spisu nebo okopírovat.   >:(
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Žádost o kopii spisu podle InfZ - žadatel není účastníkem řízení
« Odpověď #125 kdy: 26 Prosince 2016, 09:33:21 »

Podal jsem nedávno žádost o spis dle InfZ, žadatelka nebyla účastnicí řízení. Důvodem bylo, že účastníkovi řízení nechtěli spis taky poslat a to ani jeho část (při žádosti o jednotlivé dokumenty spisu už na žádosti ani nereagují - budu řešit následně). Praha zamítla žadalce žádost, protože aplikovala postup dle správního řádu. Odvolali jsme se k Ministerstvu dopravy a to rozhodnutí Prahy potvrdilo.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 7 8 [9]