30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Problémový soused, neustálá obvinění  (Přečteno 7464 krát)

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Problémový soused, neustálá obvinění
« kdy: 11 Prosince 2019, 10:19:49 »

Ahojte,

chci se zeptat znalejších a zkušenějších. Máme problémového souseda, který je psychopat a paranoik. Kdykoliv kolem něj projdu já nebo má žena nebo druhý soused tak za pár dnů je u nás policie, protože on podá trestní oznámení buď za napadení nebo ublížení na cti, hrubé uražení(par.7 ods.1 pism. a 251/2016 sbírky a podobě). Potom kolem toho vždy lítá policie, protože on dává různá podání na státní zastupitelství , krajské zastupitelství atd...  Potom se to většinou překlopí na úřad, kde jenom napíšem, že chcem projednat bez přítomnosti, úřad to shodí , potom jeho odvolání a většinou shození krajským úřadem. Takových nepodložených a zrušených přestupků máme všichni nájemnici dohromady víc jak 50, já osobně už přes 10 :D Dokonce jsem vyhrál soud za údajný přečin napadení a omezování osobní svobody.
Tento soused prudí i město, SVJ prostě všechny většinou přes několik instancí soudu až po nejvyšší správní soud. Mimo to samozřejmě lidem propichuje gumy u aut, několika lidem poškrábal auta, nebo aspoň hází různé odpadky z okna , tak aby nasral lidi a ty řešili kdo to dělá a podobně. Je to člověk v důchodu má čas je docela chytrý takže to dělá tak aby ho nikdo nemohl identifikovat či chytit.
Co s takovým člověkem dá se nějak bránit nebo musíme trpět neustálá trestní oznámení co ho potkáme ?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #1 kdy: 11 Prosince 2019, 10:23:58 »

Měli sme na VŠ kolejích podobný problém. My ho řešili tím, že dotyčný dostal jasně najevo, že "oko za oko" pořád funguje, ale on má proti sobě přesilu. Například do jeho pokoje se dveře otevíraly dovnitř takže v noci banda nalepila z vnějšku na futra strečku a vzniklý prostor mezi dveřmi a strečkou byl vyplněn až po strop odpadky. Po pár podobných srandách pochopil a přestal prudit...
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2019, 10:30:57 »

On je opravdu psychopat on to nechápe.Jednu dobu mu každý den někdo rozbil okna bytu.Dal si polystyreny před všechny okna a odešla od něj žena :D  Má popsané dveře i garáž. Většinou to dopadne tak, že tam litá policie , on to opravdu umí a buzeruje státní zastupitelství , podává stížnosti na ne-činnost policie prostě masakr. Policie nám doporučila si na něj počkat hodit deku a zmlátit ho . Jeden soused mu jednu švihl , on si donesl od MUDr. fotky , popisy zranění a soused byl další půl rok u soudu.
Takže nevím jak proti němu bojovat , použít jeho metodu a zažalovat ho za ublížení na cti ? PČR chodí i do práce, po sousedech je to otravné a on nikdy nic nevyhrál....Ale to on se bude taky odvolávat až kdo ví kam a my přistoupíme na jeho hru podle mě .

Jen tak mimochodem jak mě obvinil z toho ublížení na zdraví a omezování osobní svobody, tak mě ve zrychleném řízení dali půl roku podmínku !!!! Odvolal jsem se , proběhl soud a i sám státní zástupce to složil neboť se žádný takový skutek i podle něj nestal. Před soudem byl vytřepaný jak startka , on je takový ten pisatel, to je machr, ale jak má vypovídat tak se před soudkyní málem sesypal.
« Poslední změna: 11 Prosince 2019, 10:34:38 od snehulak »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2019, 10:52:52 »

Brainstorming bodově:
* vyhýbat se interakci, ignorovat
* v místech, kde je pravděpodobná interakce, nosit body kameru
* již zmíněná správně provedená „deka“
* nejde-li o ekonomickou mrtvolu, žalovat ho na ochranu osobnosti (třeba ho to přejde, až mu bude hrozit, že bude platit statisíce)

Jinak bohužel nejde o nijak vzácný jev. Konečné stádium vypadá tak, že dotyčný prudí soudy a další úřady do té míry, že ty ho nakonec společným úsilím omezí ve svéprávnosti, ale trvá to dlouho.
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2019, 11:00:57 »

Díky za tipy. Ta ignorace to je právě to , že se ho tam všichni starší nájemníci bojí a on si sněma dělá co chce, na to se mi nechce přistoupit, protože by to bylo uznání prohry :D
Prostuduji tu ochranu osobnosti, nemám problém do toho jít.
Nejhorší je, že on do toho tahá i naše menší děti, ve škole je vyslýchali z OSPODem apod. To už je celkem úlet.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2019, 11:09:06 »

Nejhorší je, že on do toho tahá i naše menší děti, ve škole je vyslýchali z OSPODem apod. To už je celkem úlet.
Vyslýchali doufám za vaší přítomnosti??!!
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #6 kdy: 11 Prosince 2019, 11:09:23 »

Na parkoviště kameru.

A pokud tyto oznámení dává na všechny a všude, tak musí bejt známá osoba.

Doporučil bych to všechno sepsat co kdy podal a žádat hromatně odškodnění za všechna ta oznámení, které podal.

Dále pak když už to došlo i na udání OSPOD, nehraničí to už se stalkingem?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #7 kdy: 11 Prosince 2019, 11:12:44 »

...úřad to shodí , potom jeho odvolání a většinou shození krajským úřadem...

Obratem zaloba za krive obvineni (§345 Tr. zak.)...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #8 kdy: 11 Prosince 2019, 11:15:23 »

Pokud by ho všichni členové SVJ vzali formálním útokem, nemohlo by to nakonec skončit nuceným prodejem jeho nemovitosti? Ale byl by to běh ns dlouhou trať, nicméně by mu mohlo dojít už dřív, jsk by to mohlo dopadnout. Nicméně, pokud je to diagnóza, tak to bude tvrdý boj a pokud na to má, tak dlouhý boj.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #9 kdy: 11 Prosince 2019, 11:22:13 »

V obdobném případě o kterém vím podobnému člověku někdo v noci utěsnil dveře montážní pěnou a on se ráno nemohl dostat ven :-D
Ona ta mrcha pěna vzlíná do spár ve dveřích a museli je vysekat.
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #10 kdy: 11 Prosince 2019, 11:23:28 »

S tím OSPODem to nebylo za naší přítomnosti, synovi jsme řekli ať prostě řekne, že nebude vypovídat. A týkalo se to právě toho mého obvinění z ublížení na zdraví a omezování osobní svobody.
Jinak známá osoba je, i státním zástupcům, velice policii obvodnímu oddělení. Jsme 15K město. Spor se SVJ dotáhl k NSS. Něco vyhrál, většinu prohrál. Teď při každém jednání družstva tam máme pro jistotu právníka nebo notáře :D Nejhorší je, že to byly formální věci, né žádné materiální problémy. Jako jediný v baráku nemá plastová okna :D Bydlí v bytě pod náma , navíc už bydlí většinou jinde takže (to je další epizoda vyhledává majetné vdovy :D ) netopí , ale chodí to tam kontrolovat a vyhledávat konfliktní situace.

Už nás to právě přestává bavit, ale nechceme to ignorovat jak ti starší nájemníci spíš se mu postavit, a právě proto po nás zároveň jde.

Příklad. Šel jsem se psem dětma ve všední den dopoledne po mostě vedle silnice č. 11 (dokážete si představit ten provoz, svědky) říkám mu čau xxx šli jsme od sebe metr on schválně šel tak aby do mě narazil během sekundy ramenem , ja jsem vybočil ač mám 100kg on tak 60 až kvíkl pes kterému jsem šlápl na nohu, byli tam svědci, říkám mu co děláš. Druhý den policie, že jsem do něj schválně vrazil ramenem. Samozřejmě svědky nepřizval , policie to překlopila na přestupek, správní orgán to shodil , odvolání na kraj, znovu shozeno. A tak je to co 14 dnů :D
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #11 kdy: 11 Prosince 2019, 11:28:57 »

...úřad to shodí , potom jeho odvolání a většinou shození krajským úřadem...

Obratem zaloba za krive obvineni (§345 Tr. zak.)...

No, ale ten paragraf se týká trestného činu , což když to projednává správní orgán tak je jen přestupek ne ? Nebo jde o to jako co on to podá ?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #12 kdy: 11 Prosince 2019, 11:30:00 »

Ty ho vážně zdravíš?  :x 
IP zaznamenána

snehulak

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #13 kdy: 11 Prosince 2019, 11:33:02 »

Ty ho vážně zdravíš?  :x

No samozřejmě s různými barvitými přívlastky jadrnou moravskou mluvou.
Nebo chce někdo říct, že když někomu řeknu, čau ty zvadlej lulíne z jelena je to důvodem k podání trestního známení ? :D Poškrábal mi auto, vypustil pneumatiky několikrát tak přeci nebudu držet pusu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Problémový soused, neustálá obvinění
« Odpověď #14 kdy: 11 Prosince 2019, 11:49:18 »

Už nás to právě přestává bavit, ale nechceme to ignorovat jak ti starší nájemníci spíš se mu postavit, a právě proto po nás zároveň jde.
Doporučil bych přehodnotit priority. Dokud ignorování je možné, je to ideální strategie. Pokud magor vlastně ani není stálý soused, jen chodí byt kontrolovat, považujte to za poloviční výhru.

Pokud vám jde o princip, tak si připomeňte, co říká Marsellus Wallace o píchání a pýše. Kdybyste na něj byl sám, tak prosím, ale jak píšete, máte děti, které pravděpodobně budou do sporu, bude-li eskalovat, rychle zataženy, a dáte-li si na jednu misku vah princip a na druhou klid rodiny, měl by princip prohrát. Pán je patrně blázen, těžko ho napravíte, z dílčích vítězství patrně nebudete mít tak silné zadostiučinění, aby to vyvážilo negativa. V situaci aktivního střelce se doporučuje sekvence run-hide-fight. Toto je do jisté míry analogické - dokud ignorování funguje, není to projev slabosti. Pokud magor situaci vyhrotí tak, že už jeho výpadům nebude možné se vyhýbat ani jim předcházet, nezbývá než přejít do protiútoku.

Pokud jde o SVJ/družstvo - s tím se taky dá žít, aspoň máte samozvaný efektivní kontrolní orgán a statutárové si dají extra pozor, aby měli vše v pořádku. Je to otravné, ale lze v tom vidět i pozitiva :)
IP zaznamenána