30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkovací kotouč upadl  (Přečteno 17144 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #30 kdy: 20 Prosince 2019, 11:13:24 »

Ano. První byl doručen 7.10.  a druhy 28.11.
Pokud se druhý přestupek stal mezi 7.10. a 28.11., tak je to v pořádku.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #31 kdy: 20 Prosince 2019, 11:20:32 »

To nemohl, tam by nebylo dost času na odeslání výzvy i příkazu (alespoň tedy ne v souladu se zákonem).
IP zaznamenána

Jana Mojová

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #32 kdy: 20 Prosince 2019, 12:04:37 »

Rozhodnutí v první věci přišlo 20.11. a příkaz ve druhé věci až 28,11, tak to asi sloučit nepůjde, nebo ano?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #33 kdy: 20 Prosince 2019, 12:11:07 »

Ne, to bohužel nepůjde. A je poměrně zjevné, že ze strany té "milé" úřednice šlo o záměr.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #34 kdy: 20 Prosince 2019, 12:42:37 »

Pokud se podaří rozhodnutí z 20.11. zrušit, tak by se sloučení IMHO mohlo podařit.
IP zaznamenána

Jana Mojová

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #35 kdy: 20 Prosince 2019, 13:10:21 »

Tak mám použit to odvolani  k prvnímu přestupku a upravené poslat jako vyjádření k přestupku 2?
Jinak jsem ještě zjistila, ze jedna z fotek ve spisu vůbec nepatří k přestupku. Je na ni vyfocena dopravní značka IP 13b v getailu, ale podle pozadí je fotka pořízena v boční ulici a ne tam, kde ostatní fotky. Je to fotka k přestupku 1. Vůbec jsem si toho nevšimla, až dneska jsem tam parkovala a došlo mi to.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #36 kdy: 20 Prosince 2019, 13:25:57 »

Jaké byly časové odstupy mezi domnělými přestupky, oznámeními od MP a akcemi správního orgánu? Řešili ten druhý přestupek v jisté chvíli výrazně pomaleji než ten první, takže by šlo ten záměr prokázat?
IP zaznamenána

Jana Mojová

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #37 kdy: 20 Prosince 2019, 14:04:14 »

Tady jsou oba přestupky ofocene ze spisů
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #38 kdy: 20 Prosince 2019, 15:59:42 »

S tím se taky dá pracovat. Zločiny se měly stát v červenci a srpnu, až do 2. 10. se ale nestalo nic kromě jedné odpustkové výzvy. Jednoznačně řízení s provozovatelem mělo být vedeno jako společné. Teď má orgán problém, protože spojit to v tento okamžik nemůže, ale korektně rozhodnout do právní moci toho prvního taky ne, protože když se společné řízení nekonalo, ač se konat mělo, musí stále celkový trest v separátně vedených řízeních odpovídat pravidlům pro uložení společného trestu - jenže to nelze posoudit, dokud není jasné, jak to první dopadne.

Lze v první věci (kde se podávalo odvolání) doplnit nový bod, že rozhodnutí bylo vydáno i když mělo být vedeno společné řízení, a navrhnout, aby si to SO1 pokud možno zrušil autoremedurou a následně spojil.

V druhé věci (která je ve fázi finální výzvy k vyjádření před rozhodnutím) namítnout totéž a navrhnout vyčkání na výsledek odvolacího řízení, v případě zrušení a vrácení pak věci spojit, v případě potvrzení rozhodnutí o vině zohlednit trest.
« Poslední změna: 20 Prosince 2019, 16:01:31 od hh »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #39 kdy: 20 Prosince 2019, 16:57:23 »

Třeba takto?



Doplnění odvolání ve věci sp. zn. XXXXXX a vyjádření obviněné ve věci sp. zn. YYYYYY

S obviněnou bylo zahájeno správním orgánem správní řízení ve věci sp. zn. XXXXXX správním příkazem o uložení pokuty ze dne XXXXXX (doručeno dne 7.10.2019) a dále správní řízení ve věci spis. zn. YYYYYY správním příkazem o uložení pokuty ze dne YYYYYY (doručeno dne 28.11.2019). Správní orgán vydal dne XXXXXX rozhodnutí ve věci vedené pod sp. zn. XXXXXX, jímž shledal obviněnou vinnou a udělil jí pokutu ve výši 1.500 Kč a povinnost uhradit náklady řízení ve výši 1.000 Kč.

Tím, že nesloučil řízení vedená pod sp. zn. XXXXXX a YYYYYY, se správní orgán dopustil porušení ust. § 88 odst. 1 zák. č. 250/2016 Sb. Obviněná proto s odkazem na toto ustanovení zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich navrhuje, aby správní orgán s ohledem na skutečnost, že nedošlo ke sloučení všech přestupků obviněné do společného řízení, autoremedurou zrušil napadené rozhodnutí a následně obě řízení spojil do společného řízení. Neshledá-li správní orgán důvod ke zrušení rozhodnutí ve věci sp. zn. XXXXXX, navrhuje obviněná, aby správní orgán vyčkal obsahu rozhodnutí odvolacího správního orgánu o odvolání ve věci sp. zn. XXXXXX, neboť bez tohoto rozhodnutí není možno stanovit trest ve věci sp. zn. YYYYYY.
IP zaznamenána

Jana Mojová

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #40 kdy: 20 Prosince 2019, 18:23:28 »

Takže výše uvedené mám poslat jen jednou na podatelnu zase mailem a do předmětu napsat obé čj? Nebo až ten pátý den potvrdit odvolani rozšířené o toto doplnění do DS?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #41 kdy: 20 Prosince 2019, 18:30:57 »

Já bych se klonil k variantě číslo 2. Správní orgán musí zohlednit všechny námitky, které dorazí do rozhodnutí a na doplnění stejně počkat musí, takže nehrozí, že by již rozhodoval.
IP zaznamenána

Jana Mojová

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #42 kdy: 21 Prosince 2019, 15:06:39 »

Já bych se klonil k variantě číslo 2. Správní orgán musí zohlednit všechny námitky, které dorazí do rozhodnutí a na doplnění stejně počkat musí, takže nehrozí, že by již rozhodoval.
Takže poslat jen jednou do DS? Nebo to nebyla reakce na mě?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #43 kdy: 21 Prosince 2019, 16:00:40 »

Byla to reakce na vás. Já bych poslal jako doplnění zároveň toto rozšíření.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #44 kdy: 21 Prosince 2019, 16:12:58 »

Máte minimálně do pondělí čas. Takže bych počkal, zda se k tomu ještě vyjádří pan hh. Fundovanější radu než od něj tu nedostanete. Pokud by se už nijak nevyjádřil, nejpozději v pátek bych odeslal přes DS text uvedený shora.

Jediné, co mi na tom vrtá hlavou, je otázka, zda tento postup nevybudí jinak netečný KÚ SčK k nějaké aktivitě.
IP zaznamenána