30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkovací kotouč upadl  (Přečteno 17301 krát)

Jana Mojová

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
[WIN] Parkovací kotouč upadl
« kdy: 01 Prosince 2019, 06:41:46 »

Ahoj vespolek!
Nutně bych potřebovala odvolání ke KÚ kvůli parkování s kotoucem. Spadl na zem a mestaci zaprudili. Platí některý ze vzoru? Prosim pomozte, než jsem to tu všechno přečetla, zbývá mi na odvolání už jen 7 dni.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #1 kdy: 01 Prosince 2019, 10:55:43 »

Jana M.: jak už zde bylo řečeno, odvolání musí být velmi konkrétní a na míru danému případu. Zanonymizujte to (tak aby nebylo z dokumentů jasné o jaký případ a jakou osobu se jedná), co máte a dejte to sem, ať se na to můžeme podívat a případně konkrétně poradit.
IP zaznamenána

Jana Mojová

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #2 kdy: 01 Prosince 2019, 18:25:31 »

Tak jo. Posílám anonymizovane rozhodnutí. Ještě bych doplnila to, ze mám datovku a seznámeni se spisem mi přišlo 27.10. s predvolanim na 13.11. Jenže jsem na to přišla až 20.11., kdy mi přišlo Rozhodnutí. Bohužel o predvolani mi nedošlo oznámení, ze mám v datovce postu. Oznámení mi normálně chodí, nevím proč zrovna nepřišlo. Nemohla jsem se tedy vyjádřit k tomu, ze kotouč v autě byl, ale spadly na zemi(prisavky nedržely).
Mám nějakou šanci? Moc Dekuji za pomoc.
« Poslední změna: 01 Prosince 2019, 18:31:19 od Jana Mojová »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2019, 19:37:39 »

Včas pošlete blanketní odvolání a rovnou začněte sepisovat odvolání ostré (tj. včetně argumentů).
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #4 kdy: 02 Prosince 2019, 11:05:02 »

Jen přidám trochu motivace.

Odvolání je v případě prohry za stejné peníze.
Středočeský kraj má pomalou odvolačku -> slušná šance na vyhnití.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosince 2019, 12:44:37 »

Cituji z rozhodnutí KÚ SčK, jenž bude SO2 i v tomto případě, v podobné věci:

Citace
Na dalších dvou fotografiích je pak zaznamenáno vozidlo, avšak pouze z pohledu na jeho čelní sklo, za kterým nebyl viditelně umístěn parkovací kotouč s vyznačením doby stání, ač tam dle oznámení městskou policií umístěn být měl. Jak však bylo shora konstatováno, parkovací kotouč musí být dle významu předmětné dopravní značky umístěn viditelně ve vozidle, nikoli pouze a výhradně za čelním sklem. Správní orgán I. stupně v odůvodnění napadeného rozhodnutí uvedl úvahu, že při pořizování fotodokumentace strážníci městské policie ohledávají vozidla a v případě, že by se parkovací kotouč nacházel na jiném viditelném místě v interiéru, nemá správní orgán I. stupně pochyb o tom, že by tento nebyl zadokumentován. Odvolací správní orgán se s touto úvahou nemohl v daném případě ztotožnit, neboť předmětná spisová dokumentace této úvaze nenasvědčuje, ba naopak z textu Oznámení přestupku, i Výzvy k podání vysvětlení a k sepsání zápisu o podání vysvětlení, lze dovodit, že městská policie svou pozornost zaměřila pouze na čelní sklo, když je zde výslovně uvedeno, že parkovací hodiny nebyly umístěny za čelním sklem, a v tomto rozsahu i předmětnou fotodokumentaci pořídili a správní orgán I. stupně pro svou v odůvodnění napadeného rozhodnutí uvedenou úvahu jiných důkazů neopatřil (např. výslech strážníka městské policie).

Doporučoval bych odvolání psát tak, aby jeho text korespondoval s rozhodovací praxí SO2 (shora). K tomu by bylo dobré prohlédnout si u SO1 fotodokumentaci a z ní dovodit, např. na kterém bočním skle mohly být parkovací hodiny umístěny, což v kontextu s absencí výslechu strážníka MP povede nejspíše k tomu, že to u SO2 nikdo řešit nebude, a tak případ po roce spokojeně dospěje k zániku odpovědnosti.
IP zaznamenána

Jana Mojová

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #6 kdy: 02 Prosince 2019, 17:03:08 »

Aha. Diky za rady. Sice nevím, co je SO1 a 2 (správní orgán?}, ale to boční sklo je fajn nápad. Podám tedy blanketni odvolání a zažádam o nahlédnutí do spisu (nebo mohu přijít na úřad jen tak a chtít se rovnou podívat?)Potřebuji vidět fotky dříve, než začnu psát “ostré” odvolání.  Lze argumentovat chybou datovky, ze které nepřišlo oznámení o zasilce? Z doručenky je zřejmé, ze jsem si vyzvedla Predvolani současně s Rozhodnutím.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #7 kdy: 02 Prosince 2019, 17:45:46 »

SO1 je správní orgán prvního stupně (nalézací), SO2 je správní orgán druhého stupně (odvolací). Ve Vašem případě SO1=MÚ Černošice, SO2=KÚ SčK.

O nahlédnutí do spisu žádat nemusíte, černošičtí úředníci jsou obvykle velice slušní a vyjdou vstříc vždy, i když dorazíte bez ohlášení v době oběda. Pozn.: přestupkáři nesídlí v Černošicích, ale v Praze na Podskalské.

Chybu DS bych nezkoušel, to je zbytečné; DS Vám odeslala notifikační mail, který nedorazil. To se stává, i NSS už přišel na to, že e-mail není garantovaná služba.
IP zaznamenána

Jana Mojová

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #8 kdy: 03 Prosince 2019, 00:43:20 »

kdo:  Diky, moc se omlouvám za nejspíš hloupé otázky, ale jsem právnický analfabet a podobnou situaci řeším poprvé.
Kouknout do spisu se stavím a podle fotek umístím za některé z oken nebo na sedadlo kotouč. Ještě mám jeden dotaz: v poučení se píše, ze mohu podat odvolání u KÚ ...a to podáním u odboru přestupků Městského úřadu Černošice, se sídlem Praha 2, Podskalská 19... Znamená to, ze odvolání nelze poslat přes DS?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #9 kdy: 03 Prosince 2019, 00:52:44 »

Až se budete na úřadě stavovat, mějte u sebe diktafon a vše nahrávejte. Úředníka o tom nemusíte informovat, nahrávat můžete skrytě. Nechte si vyhotovit kompletní kopii spisu (opravdu kompletní, ve spisu nejsou nedůležité části, potřebujete naprosto vše co je ve spisu včetně případného textu na složce/deskách). Případně můžete nafotit na své zařízení. Pokud budou součástí spisu nějaké věci v elektronické podobě, vyžádejte pořízení kopií i těchto elektronických dat.

Odvoláváte se u KÚ (SO2) ale prostřednictvím MěÚ Černošice (SO1), tedy odvolání adresujete na MěÚ Černošice. Můžete samozřejmě využít i datovou schránku.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #10 kdy: 03 Prosince 2019, 06:54:27 »

kdo:  Diky, moc se omlouvám za nejspíš hloupé otázky, ale jsem právnický analfabet a podobnou situaci řeším poprvé.

K omluvám není důvod. Zkratky SO1 a SO2 byste v zákonech hledala marně, je to jen místní usus označování SO.

Co se týče podání, je z procesního pohledu nejlepší:
1) poslat blanketní odvolání mailem bez zaručeného el. podpisu na podatelnu SO1,
2) po 5 dnech potvrdit podání (opakovaným zasláním) přes DS (opět na SO1),
3) vyčkat na výzvu SO1 k doplnění podání a nechat ji co nejdéle poležet v DS.

Tím se dají běžně získat cca dva měsíce času.

Podání “prostřednictvím” může být matoucí, ale má to své důvody. SO1 může např. z Vašeho odvolání zjistit, že pochybil, a své rozhodnutí zrušit v rámci autoremedury, aniž by odvolání postoupil SO2. Abyste se zbavila bloku vůči této zdánlivé nelogičnosti, klidně odvolání v textu adresujte:
Krajský úřad Středočeského kraje
prostřednictvím
Městského úřadu Černošice
IP zaznamenána

Jana Mojová

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #11 kdy: 03 Prosince 2019, 08:02:37 »

Odvolani mailem mám poslat až poslední, tedy 15. den? Nebo hned a za 5 dni (poslední den lhůty) to do DS?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #12 kdy: 03 Prosince 2019, 09:12:31 »

Samozřejmě poslední den. Tím získáte 5 dnů, kdy SO1 sice dostal něco e-mailem, ale nemůže konat, dokud nebude toto podání potvrzeno (přesněji viz §37(4) SprŘ). Pokud Vám bylo rozhodnutí doručeno 20.11., což (ne jistě) vyplývá z jednoho z Vašich příspěvků výše, e-mailem stačí poslat blanketní odvolání 5.12 na podatelna@mestocernosice.cz a potvrdit je přes ISDS 10.12.

Ačkoli se Vám může zdát snaha o získání 5 dnů malicherná v kontextu roční promlčecí lhůty, není to až tak zbytečné, jak to může vypadat. Tento postup totiž použijete i u následného doplnění odvolání - a už je to dohromady 10 dnů. Když si k tomu přičtete povinnost SO1 vyzvat Vás k doplnění a poskytnout Vám k tomu dostatečnou lhůtu (a navíc skutečnost, že se blíží svátky), tak je pravděpodobné, že doplnění odvolání budete podávat až někdy koncem ledna, ne-li později. Tím získáváte čas na sepsání dobrého textu a zároveň zvyšujete šanci, že odpovědnost za přestupek zanikne po roce od vydání rozhodnutí. 10 dnů přitom představuje bezmála 3% podíl na délce promlčecí lhůty, což podle mého názoru za dva e-maily stojí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #13 kdy: 03 Prosince 2019, 10:34:59 »

Samozřejmě poslední den. Tím získáte 5 dnů

Ale stěžejní je podat odvolání ve lhůtě.. čas navíc je takový bonus.
Když nemáte jistotu jestli to zvládnete zrovna ten 15. den poslat tak je lepší to poslat dřív.
IP zaznamenána

Jana Mojová

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Parkovací kotouč upadl
« Odpověď #14 kdy: 05 Prosince 2019, 07:30:28 »

Tak, blanketni odvolani jsem poslala v noci mailem, za 5 dni pošlu totéž do DS a budu čekat na reakci. Příští týden půjdu zkouknout spis a až vyrobím ostré odvolani, dovolila bych si zde poprosit o kontrolu. Zatím všem moc děkuji za pomoc!
IP zaznamenána