30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda nahlášená se zpožděním  (Přečteno 5514 krát)

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #15 kdy: 27 Listopadu 2019, 19:43:43 »

Pokud člověku vznikne škoda natolik zanedbatelná "že by to neřešil", pak jej nepovažuji za poškozeného.

Ono nekdy spusob (ne)reseni taky zavisi na chovani druhe strany. Sam sem zazil, ze nekdo lehce tuknul do myho auta. Ja sem si toho ani nevsiml, ale on se se mnou spojil a nabidl ze skodu zaplati. Jenom sem se zasmal a rekl sem mu ze ten jeden sram vedle deseti dalsich mi nevadi, at na to zapomene.

Ale kdyby jen tak zmizel a ja bych zjistil kto to udelal, to si piste ze bych to nenechal jen tak! Ne proto ze by snad spusobil nakou velkou skodu, ale proto jak se zachoval.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #16 kdy: 27 Listopadu 2019, 20:48:55 »

Simson:
mě se přesně stalo to samé. A to jsem dokonce na parkovišti nějakému chlapíku rozbil zadní světlo, takže nešlo jen o škrábance. Nechtělo se mi kvůli tomu přijít o bonusy ani řešit policajty (hlavně na ně čekat), tak sem jen načmáral na papírek, že to auto jsem naboural já a dal tam tel. kontakt. Ať se ozve, že mu to zaplatím ze svého.
Za 3 dni volal a řekl něco ve smyslu, že ani nedoufal, že dneska ještě existují slušní lidé a že po mě nic nechce, že to nemá cenu na té jeho staré popelnici řešit.

Zrovna toto auto mám rok. Kupoval jsem ho absolutně bez šrámu. Už mám 3 důlky na boku, lehonce odřený zadní pravý roh nárazníku a teď i přední levý. Navíc jsem auto dneska pořádně prohlížel a celý nárazník je hnutý cca o 5mm k jedné straně. Takže škoda bude asi větší, než co jsem si původně myslel.
A kdyby se zachovala slušně, tak bych to neřešil to z toho důvodu, že škrábance na laku u plastového nárazníku vůbec ničemu nevadí.
Prostě už mě to nakrklo. Druhé auto mám poškrábané a obouchané komplet dokola.
A podle jejího způsobu jízdy určitě nebudu první, komu označkovala někde na parkovišti auto.

Zítra to teda nahlásím na její pojišťovnu, ale aktivně práskat policajtům nebudu. Imho co jsem koukal, tak ujetí od nehody je 7 bodů. To není zrovna málo. A pokud to člověk udělá během roku znovu, tak papíry v čistirně.
« Poslední změna: 27 Listopadu 2019, 20:52:48 od cocomoon »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #17 kdy: 12 Prosince 2019, 12:52:27 »

Tak mi pojišťovna napsala
"Zabýváme se šetřením škodné události, která Vám měla být dle Vašeho oznámení způsobena níže uvedeným
pojištěným vozidlem. Do dnešního dne jste však neprokázal/a, že ke škodné události došlo tak, jak jste v oznámení
uvedl/a. Z dokladů, které máme k dispozici nelze dovodit, že Vámi označený pojištěný za škodu, která Vám
vznikla, odpovídá."

Posílal jsem jí video z parkoviště, ale jeho přijetí mi nijak nepotvrdila. Těžko říct, jestli ho někam nezašantročila. No poslal jsem pojišťovně dotaz, jestli ho má.

Edit: video prý použít nemůže. Nevím proč. A dle pojišťovny majitel vozidla se škodou nesouhlasí. Takže podáno oznámení na PČR.
« Poslední změna: 20 Prosince 2019, 07:59:02 od cocomoon »
IP zaznamenána