30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda nahlášená se zpožděním  (Přečteno 5487 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Nehoda nahlášená se zpožděním
« kdy: 27 Listopadu 2019, 10:46:18 »

Ahoj,
jsem tu opět s nehodou. Tentokrát drobnější.
Včera jsem našel lehce odřený levý přední roh na autě. V práci máme kamery, ale nechtělo se mi kvůli tomu volat policajty, protože jsem nevěděl, jestli na kamerách něco najdu a nechtělo se mi tam čekat, než přijede dopravka.

Dneska jsem na to kouknul a našel jsem jednu ženskou, co mi to odřela a spokojeně odjela, ani se neuráčila vystoupit. Přitom o odření věděla, protože po tom jak se o mě opřela začala couvat a pak teprve odjela.

Našel jsem na netu jeden příběh, kdy taky někdo nahlásil nehodu až se zpožděním, po tom co si prohlédl kamery a policajti mu automaticky vystavili také pokutu za to že odjel od nehody.

Doporučíte nějaký postup jak se něčemu podobnému vyvarovat. Může být poškozený pokutovaný za to, že nahlásí nehodu později?
Nicméně rád bych to řešil, protože odřít někomu auto a odjet se prostě nedělá.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2019, 11:01:43 »

Ze se stala nehoda si zjistil az kdyz si kontroloval zaznam vasich kamer a bez prodleni si to oznamil. Pred tim sis vubec zadne poskozeni nevsiml. Tak jaka pak pokuta?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2019, 11:38:00 »

Poznáte ze záznamu RZ? Pak si lze vyhledat pojistitele a tam
a) rovnou nahlásit událost
b) zkusit z nich dostat kontakt na provozovatele
c) udělat si z nich pošťáka (tj. předat svůj kontakt a požádat, ať předají provozovateli, aby se s vámi spojil kvůli pojistné události ze dne XY)
Alternativně můžete zajít na (libovolný) registr řidičů a vozidel a tam si údaje provozovatele vyžádat podle § 5(7) zákona 56/2001 Sb. (budete muset ukázat to video, k prokázání právního zájmu).

Pokud se povede provozovatele kontaktovat, tak se pak sejdete a sepíšete euroformulář. Pokud bude dělat drahoty, tak netřeba brát z vaší strany ohledy a rovnou to nahlašte pojišťovně, tj. postup ad a) výše, která to následně pravděpodobně nahlásí fízlům a provozovatel z toho bude mít ofuky (buď utají řidiče, pak hrozí od pojišťovny regres, nebo neutají, pak zase řidiči hrozí flastr za ujetí, ale to už nebude váš boj). S postupem ad b) bude problém, že v současné hysterii kolem ochrany údajů to těžko někdo poskytne oficiálně a písemně, ale při návštěvě pobočky by to jít mohlo. Postup ad c) by fungovat měl.
« Poslední změna: 27 Listopadu 2019, 11:41:34 od hh »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2019, 11:50:21 »

Značku zrovna všelijak luším. Je to lehce za hranou čitelnosti. Zkouším různé filtry a doostření.

Edit: Nejspíše jsem jí rozlušil. Když do vyhledávání ČKP zadám tu SPZ co si myslím, tak mi vyběhne, že je to Nissan. Ale víc nevidím. Už tak je ale dobrá šance, že jsem se trefil. Auto bylo Nissan Micra.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2019, 12:19:37 »

Máte-li RZ, pak rovnou kontaktujte ČKP (Česká kancelář pojistitelů) která je dle § 18a (168/99) povinna jako poškozenému sdělit v podstatě veškeré údaje o vlastníku vozidla, jeho pojišťovně a čísle pojistné smlouvy na POV. Kontaktujete-li pak dotyčného vlastníka či provozovatele vhodně formulovaným oznámením podpořeném např. výřezem z fota, oznámením svědka a možnosti postihu, obvykle v něm kurevsky hrkne a předejdete nějakému kličkování.
« Poslední změna: 27 Listopadu 2019, 12:21:12 od gumidos »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2019, 12:22:16 »

gumidos: Ano, to je taky možnost, díky za doplnění. Netušíte ale, jaký je v takovém případě standardní postup ČKP, jestli současně s odpovědí poškozenému posílá něco na vědomí např. i pojistiteli? (Bonzovat jinam asi nemá důvod, i když u ČKP bych a priori nevylučoval žádnou špatnost.)
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2019, 12:37:15 »

gumidos: Ano, to je taky možnost, díky za doplnění. Netušíte ale, jaký je v takovém případě standardní postup ČKP, jestli současně s odpovědí poškozenému posílá něco na vědomí např. i pojistiteli? (Bonzovat jinam asi nemá důvod, i když u ČKP bych a priori nevylučoval žádnou špatnost.)
CKP se do toho montuje az v okamziku pokud zjisti ze dotycny nema povinne ruceni.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #7 kdy: 27 Listopadu 2019, 12:56:34 »

Tak jsem z pojišťovny vytáhnul potvrzení, že pod touto RZ je veden Nissan Micra. Takže myslím, že je 100% šance, že jsem značku rozluštil správně. Jaká by byla šance se trefil špatnou značkou zrovna to takového typu vozu.

Chtěl jsem vyplnit online oznámení škody, ale neznám číslo smlouvy. Tak až večer.

Jedná se o velice malou škodu laku na plastovém nárazníku kterou bych ani neřešil, kdybych měl za oknem lísteček. Ale že to budu řešit, za to si může ta ženská sama.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #8 kdy: 27 Listopadu 2019, 13:26:52 »

Jedná se o velice malou škodu laku na plastovém nárazníku kterou bych ani neřešil
Zkuste to tady.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #9 kdy: 27 Listopadu 2019, 13:29:46 »

Chápu smysl odkazu.
Takže je zcela normální někomu způsobit škodu a ujet.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #10 kdy: 27 Listopadu 2019, 13:29:54 »

gumidos: Ano, to je taky možnost, díky za doplnění. Netušíte ale, jaký je v takovém případě standardní postup ČKP, jestli současně s odpovědí poškozenému posílá něco na vědomí např. i pojistiteli? (Bonzovat jinam asi nemá důvod, i když u ČKP bych a priori nevylučoval žádnou špatnost.)
Z nikoliv plošného průzkumu, ale z pár vlastních zkušeností dovozuji, že kancelář odpoví, ale s pojistitelem dále nekomunikuje (nebo pak pojistitel opravdu spiklenecky zapíral). Nenapadá mě žádná přidaná hodnota případného bonzu - pro ČKP z toho neplyne žádný benefit. 
« Poslední změna: 27 Listopadu 2019, 13:32:46 od gumidos »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #11 kdy: 27 Listopadu 2019, 13:39:32 »

Takže je zcela normální někomu způsobit škodu a ujet.
Není. Číkus: Pokud jsem poškozený, tak na nahlášení pojišťovně odpovědné osoby neshledávám nic eticky kontroverzního. Jiná věc je, že to pak pravděpodobně nabonzuje pojišťovna (z racionální, i když lehce zmrdské motivace - policajti udělají práci za ni a zvyšuje si šanci, že buď nebude plnit, nebo se bude mít kde hojit), ale postup poškozeného, který aktivně tento následek chování někoho úplně cizího (pojišťovny škůdce) obejde tím, že provozovatele vyhledá a sepíše s ním dodatečně euroformulář, už považuji za nadstavbu, není důvod se na někoho, kdo to vezme zkratkou, koukat skrz prsty.

Jedná se o velice malou škodu laku na plastovém nárazníku kterou bych ani neřešil, kdybych měl za oknem lísteček. Ale že to budu řešit, za to si může ta ženská sama.
Pokud vám ve skutečnosti nejde o náhradu škody, ale o pomstu, tak se na to vy*rte. Akorát si kazíte karmu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #12 kdy: 27 Listopadu 2019, 13:49:31 »

Pokud člověku vznikne škoda natolik zanedbatelná "že by to neřešil", pak jej nepovažuji za poškozeného.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #13 kdy: 27 Listopadu 2019, 14:14:35 »

Za přijatelný kompromis lze považovat i případný barter typu "Jameson" či jiný vysoce voltaický nápoj s tím, že cocomoon vyspraví dodatečně při vyšší kumulaci škrábanců.
Pro dotyčnou dámu to může představovat určitý blok do budoucna, že utéct neznamená zvítězit...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda nahlášená se zpožděním
« Odpověď #14 kdy: 27 Listopadu 2019, 14:24:28 »

Číkus:
Ale nevidím nic špatného na tom když mi někdo způsobil škodu tak vymáhat náhradu..
..ani na tom být vstřícný jen při dobrém chování protistrany..
IP zaznamenána