30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vzjezd do zákazu s povolením  (Přečteno 1906 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Vzjezd do zákazu s povolením
« kdy: 19 Prosince 2019, 20:51:55 »

V rámci pracovní činnosti jsem potřeboval navézt techniku do jedné budovy na nám.Svobody v Brně..
Zažádal jsem o povolení k vjezdu, kde jsem zadal přesnou adresu- povolení vydáno.
Při vjezdu,ale byl ze všech stran zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou "mimo povolení TIC"
I když jsem neměl povolení od TIC ,ale přímo magistrátní, tak jsem vjel a zastavili mne četníci s tím, že
jsem neoprávněně vjel do zákazu a že magistrátní povolení není platné, že musí být to od TICU.
Po několikaminutové hádce, kdy mne městská opička posílala odstavit auto o cca 1km jinam a věci / 300kg/ přenést v ruce
jsem odmítl a řekl že tam prostě pojedu.. Napsal si RZ a řekl že z toho budu mít problémy já i on.:-)

Napsal jsem tedy na magistrát, co mi vydal povolení, stížnost, že mi vydávají povolení co není platné a že odmítám hradit případnou pokutu.

A magistrátní ouřada mi napsal:
naše oprávnění není skutečností, že je na Náměstí Svobody zábor, nijak ovlivněno a je stále platné. Vydání jiných povolení, ani jejich řešení již není v naší kompetenci a předpokládá se, že žadatel se s možnostmi trasy již seznámil, nebo byl seznámen odběratelem a o skutečnosti uzavírek (např. zábor v rámci vánočních trhů) ví a počítá s nimi. V případě vyřizování žádosti k povolení vjezdu, není naše oddělení kompetentní, ani povinné žadatele  informovat o bližších informacích a způsobů vjezdu do jednotlivých záborů.
Případnou pokutu budete muset řešit s Odborem dopravněsprávních činností (ODSČ), který je k tomu kompetentní.

Nějak nevím, kde je v zákoně povinnost "seznamovat se s možnostmi trasy". Chápu to  jako obecnou, kdy vím, že je tam zákaz a proto si vyřídím povolení.. Ale ověřovat, zda tam není ještě nějaký nadzákaz a povolené povolení je sice platné,ale vlastně na to místo neplatné..:-) to už mi přijde trošku moc.. Navíc když v rámci odboru dopravy určitě musí vědět, že tam je omezení vjezdu, které oni museli požehnat.

Pokuta mi sice ještě nepřišla,ale od Brna určitě přijde a rád bych to zadupal už nějak v zárodku..
je vůbec možné,aby byl zákaz vjezdu řešen pouze povolením od městského subjektu na kulturu (TIC) a nikoliv povolením přímo městským- magistrátním?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Vzjezd do zákazu s povolením
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2019, 21:08:36 »

Jak je formulováno to povolení, co jste dostal? Není možno ho na základě jeho formulace považovat za nadřízené jakýmkoli místním úpravám?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Vzjezd do zákazu s povolením
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2019, 22:43:29 »

Stylizace povolení je ten Mrázkův zprasek ještě z doby jeho vedení dopravy..
https://ibb.co/ZWDQBXv

a zadost vypadá takto:  https://ibb.co/3rs5jcM

Povolení k vjezdu je formulováno jako parkovací oprávnění, jelikož vzali naprosto nevhodnou aplikaci
a totálně amatérským způsobem ji naroubovali na povolení k vjezdům do centra.
A doba oprávnění je automaticky vždy rok ( v povolení co přijde emailem)
a přímo v osobních stránkách uživatele je to ručně zkracováno magistrátním úředníkem na požadovanou dobu.

Když jsem v minulosti vznášel dotaz ohledně správnosti  doby platnosti 1 rok -v povolení pro jednorázová krátkodobá povolení  - tak mi ouřada napsal:

Ano, vždy když děláme oprávnění, tak je jen jedna možnost výběru doby trvání a to na rok, následně musíme ručně zkracovat na termín dle objednávky / smlouvy/ , a toto zkrácené potvrzení uvidíte pouze ve Vašem osobním účtu.

Takže elektronizace alá Brno..  Nemusíte nikam chodit, vše vyřídíte okamžitě z domova přes on-line aplikaci - jen musíte
cca 3-4 dny počkat než nějaký úředník ručně zkrátí dobu platnosti a tím je teprve povolení v platnosti.
« Poslední změna: 19 Prosince 2019, 23:00:35 od sennheiser »
IP zaznamenána