30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Otázky fikce doručení  (Přečteno 35324 krát)

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #15 kdy: 27 Dubna 2015, 17:08:18 »

Zdravím, vím, že je tu kalkulátor, nicméně chci se ujistit: V případě, že orgán doručuje do DS FO, neplatí v případě, kdy fikce doručení vychází na víkend, je doručeno až v pondělí. Tzn. doručuje-li do DS FO a fikce vychází na sobotu, je doručeno narozdíl od papírového doručení již v sobotu?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #16 kdy: 27 Dubna 2015, 17:18:55 »

Ano, 10tý den je to doručené. U datovek je jedno jestli je víkend nebo svátek. Adresát má písemnost okamžitě připravenou k vyzvednutí a současně je jakoby vhozená do schránky.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #17 kdy: 27 Dubna 2015, 18:13:19 »

Přesně tak.
IP zaznamenána

Koberec

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #18 kdy: 05 Května 2015, 18:20:56 »

Dobrý den, prosím o radu:
Úspěšně se mi dařilo protahovat správní řízení na cca 11mesicu. Poté mi úřad zaslal rozhodnutí o vině, s čímž jsem počítal a chtěl se následně odvolat ke kraji a rok bych pohodlně překročil do prekluze.
Stalo se však to, že rozhodnutí bylo doručeno na adresu mého bratra, která je stejná, jakou mám já pro doručování. Potud v pohodě, jenže pošťačka hodila dopis do bratrovi schránky a ten tam nějaký čas ležel. Bratr nemohl vybírat poštu.
Předal mi ho až včera, což bylo, bohužel, už 14dní po možném termínu odvolání...
Dá se s tím něco ještě udělat?

Dekuji za rady.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #19 kdy: 05 Května 2015, 19:20:28 »

Pokud to byla opravdu adresa pro doručování, tak mají doručeno fikcí a správně. Rozhodnutí je tedy pravomocné a po 30ti dnech od právní moci i vykonatelné.
Podat odvolání se dá i nyní, bude sice opožděné, ale odvolací orgán se musí zabývat odvolacími důvody.
Většinou je šance, že to rozhodnutí při přezkumu zruší, dokonalé rozhodnutí a procesní postup jsem zatím neviděl, vždycky udělají nějaké chyby. Záleží na tom, jaká odvolačka to bude dělat. Někde jsou schopní potvrzovat naprosté zhovadilosti.
K tomu doručení by šlo ještě žádat o navrácení v předešlý stav, ale muselo by se opravdu neprůstřelnými podklady prokázat, že si nemohl písemnost vyzvednout, např. pobyt v nemocnici, dovolená v zahraničí, delší služební cesta apod.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #20 kdy: 05 Května 2015, 19:38:09 »

Jestli tomu dobre rozumim, tak to postacka vhodila do spatne schranky. Tim by se mohlo dat argumentovat v zadosti o navraceni v predesly stav, ne?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #21 kdy: 05 Května 2015, 19:46:14 »

Píše, že má adresu pro doručování stejnou jako brácha, takže buď mají společnou schránku, což by znamenalo, že bylo doručeno správně nebo jsou tam dvě schránky a pošta to zkurvila, pak ok a žádat o navrácení v předešlý čas.
IP zaznamenána

tupec

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #22 kdy: 05 Května 2015, 19:58:08 »

Prosím o radu: Někdy kolem 15.1.2015 mi pošťačka donesla úřední psaní z nějakého MÚ, to jsem převzal a položil na stůl. A zrovna odcházel kamarád z návštěvy a omylem ze stolu sbalil spolu s papíry i tu obálku s pruhem. Netušil jsem to ani já a ani kamarád.
Po jeho odchodu jsem obálku chvíli hledal, ale samozřejmě nenašel. Tak jsem to pustil z hlavy.

No a před týdnem se stavil opět ten kamarád a s úsměvem mi předával tu obálku s pruhem s tím, že ji měl celou dobu mezi papíry v brašně u notebooku. Po otevření jsem zjistil, že je to příkaz o uložení pokuty z nějakého MÚ na Moravě, kde jsem prý jel rychle a napráskala to na mě dopisem na ten MÚ majitelka auta - tvrdila, že jsem řídil a tak vydali a poslali ten příkaz o uložení pokuty.

Teď nevím, mám to nechat plavat - je stejně skoro 4 měsíce po lhůtě pro odpor nebo mám přece jen dát odpor, i když opožděný. Nabo jim napsat, že jsem auto v době přestupku neřídíl? Nebo je nějaké elegantnější řešení? Díky za jakoukoliv radu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #23 kdy: 05 Května 2015, 20:08:51 »

K tomu doručení by šlo ještě žádat o navrácení v předešlý stav, ale muselo by se opravdu neprůstřelnými podklady prokázat, že si nemohl písemnost vyzvednout, např. pobyt v nemocnici, dovolená v zahraničí, delší služební cesta apod.

Nebo svědectvím bratra že dopis byl vhozený do špatné schránky.

tupec:
S tím už těžko půjde něco dělat.
IP zaznamenána

Koberec

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #24 kdy: 05 Května 2015, 20:46:06 »

Ano, na stejné adrese je sídlo mojí provozovny, což je i moje doručovací adresa, plus jsou na stejné adrese tři bytové jednotky, tedy celkem čtyři poštovní schránky. Jasně že to poštačka pokurvila, ale jak to budu dokazovat, do kterté schránky vhodila?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #25 kdy: 05 Května 2015, 20:56:30 »

Ano, na stejné adrese je sídlo mojí provozovny, což je i moje doručovací adresa, plus jsou na stejné adrese tři bytové jednotky, tedy celkem čtyři poštovní schránky. Jasně že to poštačka pokurvila, ale jak to budu dokazovat, do kterté schránky vhodila?


Svědectvím obyvatel.
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #26 kdy: 06 Května 2015, 22:09:03 »

Ahoj, mám jeden začátečnický dotaz. Je povinen městský úřad obce, kde mám trvalé bydliště, doručovat mě jako nepodnikající fyzické osobě do DS?
Případně co znamená věta v 300/2008 Sb. § 17 ods. 1 ...pokud se nedoručuje veřejnou vyhláškou nebo na místě...?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #27 kdy: 07 Května 2015, 06:42:32 »

Ano, je primárně povinen zasílat do DS a ne jen úřad v místě bydliště, ale jakýkoliv úřad v republice, jak vyplývá z § 17. Dá se na to najít hafec judikátů.
Veřejnou vyhláškou lze určité písemnosti doručovat, ale ne v přestupkovém řízení a zpravidla doručují veřejnou vyhláškou, když ostatní způsoby doručování selžou. Doručení na místě chápu jako osobní převzetí dokumentu např. při jednání na úřadě.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Otázky fikce doručení
« Odpověď #28 kdy: 07 Května 2015, 08:26:10 »

Verejna vyhlaska se dale velmi casto pouziva u veci, kde jsou stovky ci tisice ucastniku, napriklad stavebni rizeni, uzemni plany atd. Tam se obeslou jmenovite jen statni organy vzajemne, prida se par ekoteroristu a "potizistu" a zbytku se to da na vedomi na uredni desce.
IP zaznamenána