30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 8

Autor Téma: [LOST] Helmutka - manželka  (Přečteno 13631 krát)

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
[LOST] Helmutka - manželka
« kdy: 14 Listopadu 2019, 22:21:07 »

Zdravím,

zajímal by mě názor zdejších zkušených borců na můj případ.
Zhruba před rokem změřena rychlost ve Slavkově (hajzlíci měří hned u cedule, přičemž se k ní od Brna přijíždí z kopce, takže snadný výběr).
Reagoval jsem udáním řidiče v zahraničí, přičemž ale dotyčnou zahraniční osobou je moje vlastní žena (ale nemá moje jméno a neumí česky).
SO reagoval zasláním dopisu v češtině do zahraničí, který si moje žena vyzvedla, ale protože byl celý poměrně dlouhý a v češtině, tak reagovala dopisem, ve kterém úřednici požádala o informace v jazyce, kterému by rozuměla.

Nyní mi přišel příkaz, ve kterém je uváděno, že jsem se dopustil sprdele s vysvětlením, že mnou udaný řidič nesdělil požadované informace a ke spáchání přestupku se nepřiznal.

Jak vidíte šance v takovémto případě, kdy si SO ani nedal práci se zasláním minimální informace např. v angličtině a žádost o zaslání dopisu v jiném jazyce vyhodnotil jako nepřiznání se k přestupku? Podle mého názoru si tady SO nedal vůbec žádnou práci se zjištěním řidiče. Co jsem mohl já jako provozovatel vozidla učinit více, když jsem vlastně jen nechal manželku řídit naše auto a když jsem na výzvu SO manželku udal?

Manželka se samozřejmě může ještě i nyní (tedy kdykoliv v průběhu dalšího řízení) přiznat k řízení. Zahájit s ní přestupkové řízení už nyní nemohou, ne?

Dík za zkušenosti.

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2019, 23:00:20 »

Viděl bych to tak, že Vaše posice jest přímo skvělá! Ne vážně, nedělám si legraci.
Nejdůležitější nyní pro Vás bude získat kopii spisu. SO ji Vám nepošle (ale požádat můžete a z následného odmítnutí si uděláte malý bezvýznamný bod do odvolání). Jste z JM kraje? Pokud jste z daleka, bylo by odmítnutí kopie spisu o to šťavnatější.
Nicméně to vidím na evidentně neoprávněné překlopení na sprdel. Řidič se neměl jak přiznat, protože zaslanému dopisu nerozumněl a požádal o své právo na jednání ve svém rodném jazyce v souladu s naším právním řádem. Úřad místo aby odstranil vady svého „podání“, šel do jistých prachů a protizákonně překlopil. Tohle dotáhnout před soud by možná znamenalo další příznivou judikaturu na téma kontaktní Helmut/Helmutka a účelové nedodržování zákona SO…
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2019, 23:10:14 »

Tohle by byl hezký případ. Pokud do toho pán půjde a bude to ochoten dotáhnout do konce, pak mu rád přispěji nějakou rozumnou částkou na kompenzaci jeho nákladů.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #3 kdy: 14 Listopadu 2019, 23:22:07 »

Tohle by mohlo být užitečné pro všechny. Nepřesuneme to do neveřejné části?
IP zaznamenána

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #4 kdy: 14 Listopadu 2019, 23:59:48 »

Ano, jsem v podstatě rozhodnutý do toho jít. Jestli nakonec v případě neǔspěchu zaplatím 1500 Kč nebo 2500 Kč už není rozhodující. Podstatné je získat zkušenosti, protože se mi tento případ může opakovat.

Co znamená "přesun do neveřejné části"? Jaký by byl smysl přesunu do neveřejné části v kontextu s tím, že by to mohlo být užitečné pro všechny?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #5 kdy: 15 Listopadu 2019, 00:18:03 »

Správní orgáni často zahraniční udané řidiče ignorují nebo tvrdí, že nevěří v jejich existenci. Pokud se Vám podaří tohle řízení vyhrát na špatném postupu úřadu ohledně Helmutky, bude to pravděpodobně užitečné pro všechny ostatní pyráty.

Přesun do neveřejné části znamená to, že by tohle téma krom Vás viděli jen "prověření" uživatelé, takže by se snížila šance, že by úředník ze Slavkova šmíroval. Zejména pokud si myslí, že je Helmutka vymyšlená (což ne možné, poskytněte nám prosím anonymizované dokumenty), bylo by dobré mu neradit. Po (doufám vítězném) ukončení by se celý případ zase zveřejnil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #6 kdy: 15 Listopadu 2019, 01:42:20 »

Vítejte v neveřejné sekci. Nahrajte nám sem prosím anonymizované dokumenty.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #7 kdy: 15 Listopadu 2019, 09:38:31 »

Tohle je ukazkovy pripad, po kterem tu vsichni volaji - realny Helmut ktereho urad shodil. Pripojuji se k pk202 s nabidkou participace na nakladech.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #8 kdy: 15 Listopadu 2019, 13:03:06 »

Kroťte vášně:

- Helmutka dopis vyzvedla
- Odpověděla na něj
- všechno IMO spadne pod stůj jakmile pan polsak odhalí že to je jeho manželka.

Nejlépe by bylo to dotlačit až ke správnímu soudu, aby existoval rozsudek kterým se už lze do budoucna ohánět.

V tuto chvíli bych argumentoval pouze obecně že Helmut dopis vyzvedl a odpověděl na něj že nerozumí.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #9 kdy: 15 Listopadu 2019, 14:49:38 »

já osobně bych v té skutečnosti, že to byla jeho manželka, žádný problém nespatřoval. Přece i manželce může provozovatel svěřit své vozidlo, ne?
Takže soud vypadá velmi pravděpodobně. SO si nenechá ujít kšeft a SO2 mu to rukama soudruha Frölicha velmi ochotně podrží…

Čistě hypoteticky — jenže co dál? Ouřadové se oklepou a budou podvádět dál. Když by soud rozhodnutí obou správních orgánů uznal za protiprávní, nešlo by už začít přemýšlet nad podáním TO na příslušné SO1 & SO2, respektive na konkrétní úředníky, které za tím stojí?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #10 kdy: 15 Listopadu 2019, 15:59:40 »

No pro ten účel je právě nutno nikde neventilovat že se jedná o manželku a spíše obecně konstatovat že tvrzení úřadu o účelovém  Helmutovi je pouze blábol, protože Helmut dopis jednoznačně vyzvedl a tedy existuje.

Identitu Helmuta, fotokopii pasu a konstatování že se jedná o vlastní manželku lze předestřít až v žalobě.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #11 kdy: 15 Listopadu 2019, 16:50:18 »

No, já bych nic nepředestíral, prostě paní Helmutová se (v případě potřeby) dostaví k soudu jako svědek (na náklady strany žalované). A že se jedná o něčí manželku, to může (ale také nemusí) odkrýt až soud s tím, že to stejně nemá naprosto na nic vliv a řidička zůstává nadále řidičkou v době přestupku bez ohledu na to, že mimo to je i něčí manželka.  :D
Mám takové mlhavé tušení, že tento případ nakonec bude mít naši veškerou podporu s nejvyšší prioritou…  ;)



Pokud se budou zde prodávat vstupenky (s výtěžkem na financování další podobných případů) na soudní stání, zajistím jejich výrobu a hned bych si koupil jednu…
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #12 kdy: 15 Listopadu 2019, 17:48:44 »

Take gratuluji ke skvele rozehrane partii a pokud bude treba, klidne prispeji. Uz dele si zahravam s myslenkou zinscenovat hodne podobnou navnadu. Ne teda manzelku, ta me jmeno nezapre, ale v podobnem duchu, moznosti zvazuji nekolik. Otazka na ostatni, co povazuji za prinos nebo pritez. Co vidite jako vyhodu u soudu?

1) Narodnost Helmuta, respektive jeho obcanka/pas, prarodice, rodice, minulost atd? Je vyhodou cistokrevny cizinec? Nebo by se neco dalo vytezit z ciziho jmena a zajimave preshranicni (castecne ceske/slovenske) historie?
2) Jazyk? Slovenstina hrozi tim, ze ourada rekne a SO2/soud prikryje pripadne neporozumneni cestine. Polstina jako uredne uznana mensina? Nemcina jakozto sudetsky soused? Nejaka jina obskurni rec jako anglictina nebo madarstina? Nebo Helmut v prvnim kole uradu odpovi plynulou cestinou?
3) Dorucovaci adresa? V cizine u Helmuta doma? V Cesku u Helmuta doma? V Cesku u me ci na jakekoli jine adrese?
4) Foto? Nikde to zatim nezaznelo, ale predpokladam, ze idealne mereni rychlosti, kde Helmut bude vyfocen tak, ze by si z toho mohl udelat portretni foto.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #13 kdy: 15 Listopadu 2019, 18:09:10 »

V této chvíli jsou u nás oficiálně uznávané tyto národnostní menšiny: Bulhaři, Cikáni, Chorvati, Maďaři, Němci, Poláci, Slováci, Srbové, Rusíni, Rusové, Řekové, Ukrajinci, Vietnamci a Bělorusové. Docela je mi líto, že mezi nima nejsou Číňani. Bylo by lahodné komunikovat s SO čínsky, v nějakém zajímavém dialektu…
IP zaznamenána

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #14 kdy: 15 Listopadu 2019, 20:24:22 »

Zdravím,

zatím jen pár upřesňujících informací. Moje žena má francouzský pas, ale má v Čechách registrovanou adresu s přechodným pobytem. V době přestupku i dnes pobývá na našem území, ale v době doručení Výzvy k uhrazení částky pobývala ve Francii, kam jí byl také doručen poměrně dlouhý český text (dvě stránky A4) o tom, aby se přiznala, ale s poukazem na to, že se jí to možná netýká, takže to může klidně popřít (až udělám anonymizaci, tak to nahraju).

Je také třeba podotknout, že si nejsem úplně jist, kdo z nás vlastně v daný moment opravdu seděl za volantem (poměr je asi 70% já, 30% žena). Mohl by být problém, kdyby byla fotka velmi zřetelná a bylo by z ní dost jasně vidět, že je za volantem osoba, která vypadá spíše jako muž než žena (byť by se moje žena přiznala k řízení)? Jestli to chápu správně, tak podstatnější by mělo být to, že se po udání řidiče SO vůbec nesnažil, resp. poslal sice dopis, ale de facto jen formálně?

Jinak pokud se týká investice do případu, pak by mě více trápil strávený čas než finanční zatížení. Nevím, jestli bych chtěl strávit spoustu času u soudů...
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 8