30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8

Autor Téma: [LOST] Helmutka - manželka  (Přečteno 13645 krát)

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #30 kdy: 20 Prosince 2019, 19:42:46 »

To je důležitá informace, děkuji. Pokud by se nedomluvilo nějaké to zastupování skrze zmocnění (Čikus?),
pak bych asi začátkem ledna poslal žádost o projednání v nepřítomnosti s tím, že bych si současně vyžádal kopii spisu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #31 kdy: 20 Prosince 2019, 20:29:13 »

Kdyby nechtěli poslat spis, tady mám pro inspiraci jedno rozpracované odvolání co zrovna řeším.
 
IP zaznamenána

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #32 kdy: 23 Prosince 2019, 11:35:36 »

Výborná inspirace. Díky moc.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #33 kdy: 06 Ledna 2020, 17:57:47 »

Tak to vypadá, že se jako zmocněnec vydám na ÚJ. Zatím se kloním k variantě zajistit kompletní kopii spisu a vyjednat lhůtu na vyjádření. Nebo má někdo lepší nápad?
IP zaznamenána

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #34 kdy: 06 Ledna 2020, 22:55:24 »

Mně to připadá rozumné, vhodná podoba vyjádření by pak zřejmě vyplynula z toho, co se nachází ve spisu.
IP zaznamenána

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #35 kdy: 08 Ledna 2020, 20:25:20 »

Pokud se týká obsahu spisu, tak asi nejvíc by mě zajímalo, jak dobře je vidět řidič na fotce. Opravdu si nejsem jistý, kdo vlastně tenkrát seděl za volantem, ale nahlásil jsem manželku. Nevím, jestli by z hlediska úřadu bylo validní, kdyby tvrdil, že řízení odložil, protože se mu řidič na fotce nejevil jako žena. To se dá vždycky rozporovat -- žádné druhotné pohlavní znaky na fotce určitě nejsou (snad jen vousy nebo pleš by vypadaly blbě, ale já bývám hladce oholen a nejsem plešatý)  :) Každopádně úřad kontaktoval udaného řidiče na udanou adresu a ten mu obratem odpověděl, byť nevyplnil přiznání, že je řidičem, nýbrž požádal o informace v jiném jazyce než čeština.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #36 kdy: 08 Ledna 2020, 20:43:42 »

Nevím, jestli by z hlediska úřadu bylo validní, kdyby tvrdil, že řízení odložil, protože se mu řidič na fotce nejevil jako žena.

Vyskytl se tu SO který to měl jako metodu jak hodit přestupek na provozovatele i když udal řidiče..
SO na fotkách zásadně poznával osobu opačného pohlaví než udal provozovatel (i v případech kdy provozovatel podle pravdy udal osobu která skutečně řídila).
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #37 kdy: 08 Ledna 2020, 21:46:28 »

OT: To bylo Milevsko, jedna z mnoha ostud české veřejné správy. Tvrdili mi, že nemohu být dredatá blondýnka. Prý je na fotografii jasně vidět osoba ženského pohlaví, dodnes mi však neodpověděli, kde na fotografii to ženské pohlaví vidí. Nicméně už dali všichni výpověď poté, co je navštívil pan frantisek, a teď je tam úplně jiná parta. Méně agresivní a už ani nepožaduje, aby se obviněný odvolával u MÚ Pohořelice.

A k věci: naprosto drtivá většina fotografií z různých radarů, lidarů a úsekovek je extrémně nekvalitní a téměř nikdy z nich naprosto nelze řidiče identifikovat. Většinou je vůbec problém najít na fotce obrys hlavy.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #38 kdy: 10 Ledna 2020, 16:57:17 »

Orgánovi byla doručena plná moc, v pondělí se tam vypravím.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #39 kdy: 13 Ledna 2020, 12:00:17 »

Proběhlo ústní jednání, mám kopii spisu, kterou naskenuji a zašlu polsakovi.

Spis krom papírů obsahoval i nějaké věci v digitální podobě (fotografie, soubor .tar), úředník neuměl zaslat, slíbil, že to vyřeší s ajťáky a zašle (pravděpodobně CD v doporučeném dopise). Na seznámení se se spisem a vyjádření se k němu vyjednána lhůta 15 dní od doručení digitálních částí spisu.

Došlo ke změně OÚO, aktuální úředník to má na starosti od 30.12.2019. Přišlo mu divné, že pánovi do Francie poslali dopis v českém jazyce, ale konzultoval to s Vybralovou na KÚ JMK a ta mu řekla, že je to ok, že když ještě není zahájeno řízení, tak není potřeba posílat v cizím jazyce. Stanovisko Vybralové ale ve spisu není.
IP zaznamenána

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #40 kdy: 13 Ledna 2020, 14:34:53 »

Díky za realizaci ústního jednání. Jestli tomu správně rozumím, tak zašlou nějaké CD na moji adresu. To "pánovi" mě zarazilo už v tom předchozím dokumentu. Úředníci zřejmě berou příjmení bez "ová" jako mužské. :-) Byť mnou uvedené křestní jméno manželky je celkem snadno rozpoznatelné jako ženské.

Nevím, jak je to z čistě právního hlediska, ale manželka na dopis promptně zareagovala, takže si minimálně mohli být jisti, že řidič není fiktivní a reaguje a jen není schopen pochopit obsah jejich dopisu a žádá je o informace v jiném jazyce. Nezdá se mi, že by to byl dostatečný důvod k odložení věci a překlopení do sprdele.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #41 kdy: 13 Ledna 2020, 14:42:06 »

Já bych se nedivil, kdyby to CD úředník poslal na mou adresu, vypadá to, že si nevšiml, že jsem byl zmocněn jen a pouze pro dnešní ústní jednání.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #42 kdy: 24 Ledna 2020, 20:31:34 »

Na poště mne čeká pozdrav ze Slavkova, podle poučení se jedná o stejné číslo jednací. Ten lotr Lotrek asi fakt posílá podklady na mou adresu, ačkoli jsem byl zmocněn jen a pouze pro ústní jednání. Doručeno fikcí bude 03.02.2020.
IP zaznamenána

polsak66

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #43 kdy: 24 Ledna 2020, 22:03:08 »

Takže asi bude dobré to kolem toho 3.2. vyzvednout a pak bude tedy zapotřebí vymyslet a poslat nějaké rozumné vyjádření do 17.2.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Helmutka - manželka
« Odpověď #44 kdy: 24 Ledna 2020, 22:12:45 »

Tak přeci nejsou pro vás v rámci nějakých lhůt závazné termíny doručování písemností úplně cizím Číkusům... :-)
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8