30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni  (Přečteno 9815 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #15 kdy: 19 Února 2020, 16:21:04 »

Jelikož jsem nedohledal jak funguje "návrat v předešlý stav" a shodit rozhoduntí na nedoručení písemnosti, byl úřadu na výzvu poslán řidičák.

Po uplynutí 1/2 doby zákazu činnosti byla na úřad poslána žádost o prominutí zbytku trestu. Úřad žádosti obratem vyhověl v plném rozsahu, ale vtipně nám tam přidal 14 denní lhůtu na odvolání.

Pro znovuzískání řidičského oprávnění je nutno absolvovat tyto kroky:
- získat výpis z karty řidiče (nutno osobně na úřednictvu) 25,-kč
- zdravoní prohlídka u doktora 500,-Kč

S těmito papíry zajít za psychologem a prodělat 3hodinový test cca.2.000,-Kč


Výsledek jednoho porušení předpisů je následovný:
4 měsíce zákaz řízení
Finanční ožebračení 5.000 + 500 + 25 + 2000 = -7.525,- Kč
1 den ne/placené dovolené
5 bludišťáků do karty řidiče
BONUS: Zápis v kartě řidiče na který bude brán zřetel při kařdém dalším přestupku a který navýší budoucí pokuty.

Za 1 přestupek, 5x vytrestání. Howgh úřednímu státu a všem čuromrdům, kteří toto podporují.

Vážně lékař a psychotesty? Proč? To snad platí jen v případě, že je zákaz na více než 1 rok ne?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #16 kdy: 19 Února 2020, 17:07:53 »

Už od r. 2013 jsou po trestu ZŘMV, který je určen na šest a více měsíců, povinné psychotesty. Asi si to pletete s autoškolou (zkouškou odborné způsobilosti).

IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #17 kdy: 19 Února 2020, 18:29:01 »

Už od r. 2013 jsou po trestu ZŘMV, který je určen na šest a více měsíců, povinné psychotesty. Asi si to pletete s autoškolou (zkouškou odborné způsobilosti).



Zeptám se tedy rovnou tady, aktuálně mě běží ZŘMV, který jsem dostal na 8 měsíců, rozhodnutí padlo už v roce 2017, ale bylo odloženo z důvodu podání žaloby a nyní trest pokračuje, protože soud sem prohrál. I kdyby mě tedy vrátili ŘP po 4 měsících, tedy v polovině, musím co vše učinit aby mě úřad vydal ŘP zpět?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #18 kdy: 19 Února 2020, 20:03:31 »

Podat po polovině trestu žádost o prominutí zbytku trestu, po obdržení rozhodnutí se vzdát lhůty na odvolání, absolvovat zdravotní prohlídku a psychotesty, podat žádost o vrácení ŘP.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #19 kdy: 19 Února 2020, 20:10:34 »

Nehrozí autoškola, když od rozhodnutí uběhl více než rok?
« Poslední změna: 19 Února 2020, 20:12:13 od Číkus »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #20 kdy: 19 Února 2020, 21:39:31 »

Kdesi v důvodové zprávě jsem k § 102(5) ZPPK četl, že přezkoušení odborné způsobilosti (autoškola) má být podmínkou vrácení ŘO proto, že za ten rok řidič může ztratit některé návyky. Domnívám se, že přinejmenším z tohoto pohledu není v daném případě autoškola nutná, neboť - jak jsem pochopil - žalobě byl přiznán odkladný účinek (a celá doba soudního řízení by se tak neměla započítávat do doby od vydání pravomocného rozhodnutí) a l_oupi po celou dobu soudního řízení vozidlo řídil (či řídit mohl), přičemž bez ŘO je v součtu určitě méně než osm měsíců (jinak by se neptal na možnost žádat o zkrácení trestu).
« Poslední změna: 19 Února 2020, 21:41:08 od kdo »
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #21 kdy: 20 Února 2020, 10:45:03 »

Kdesi v důvodové zprávě jsem k § 102(5) ZPPK četl, že přezkoušení odborné způsobilosti (autoškola) má být podmínkou vrácení ŘO proto, že za ten rok řidič může ztratit některé návyky. Domnívám se, že přinejmenším z tohoto pohledu není v daném případě autoškola nutná, neboť - jak jsem pochopil - žalobě byl přiznán odkladný účinek (a celá doba soudního řízení by se tak neměla započítávat do doby od vydání pravomocného rozhodnutí) a l_oupi po celou dobu soudního řízení vozidlo řídil (či řídit mohl), přičemž bez ŘO je v součtu určitě méně než osm měsíců (jinak by se neptal na možnost žádat o zkrácení trestu).

Přesně jak píšete, byl přiznán odkladný účinek a po dobu žaloby jsem řídil. Když jsem byl odevzdávat ŘP, tvrdila mě úřednice ze budu muset mít i autoškolu, že už to jednou ověřovala na ministerstvu dopravy. Ja stojím za názorem, ze autoškolu dělat znovu nemusím, minimálně tedy přezkoušení nemusím, neboť jsem neřídil 1 měsíc v době než došlo k rozhodnutí o odkladu (rok 2017) a teď neřídím 2 měsíce, příští měsíc jdu podat zadost o vracení po polovině.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #22 kdy: 20 Února 2020, 12:53:58 »

Zcela souhlasím, že účelem toho pravidla není (alespoň ne oficiálně) dodatečná šikana, ale ověření řidičských schopností někoho, kdo delší dobu neřídil. Že text nepočítá s tím, že i po právní moci zákazu je možné za určitých okolností legálně řídit, je tzv. nepravá (teleologická) mezera v právu. SO by to takto měl vyhodnotit, tedy zkoumat účel, a pokud by shledal, že jde nikoliv o čas od právní moci zákazu, ale o dobu, kdy dotyčný nesměl řídit, měl by to tímto způsobem vyložit (resp. by mu to mělo v rámci metodické pomoci poradit ministerstvo, pokud toho není úřad v horní-dolní samostatně schopen).

Tak by to ale fungovalo, kdyby státní správa fungovala. V realitě se stane přesně to, co vám naznačila úřednice. Tedy že vás s tou žádostí vyhodí s odkazem na doslovný text zákona a případně se zaštítí něčím typu „ověřovala jsem to na ministerstvu“ (což může a nemusí být pravda, ale je to jedno) případně čímkoliv dalším z katalogu výmluv (nebere nám to systém, nařídil to vedoucí, ...). Taháte za kratší konec provazu. Můžete se přizpůsobit a získat (s o něco většími náklady a opruzem) ŘP. Nebo podat žádost bez toho (už tady narazíte, protože ji baba nejspíš bude odmítat vůbec přijmout, aby to pak nemusela řešit), pak čekat měsíc na její zamítnutí (to za předpokladu, že úřad dodrží pořádkové lhůty, jinak i déle nebo s nutností je urgovat, což v případě k tomu určených formálních nástrojů může věc dokonce zpomalit), pak se odvolat - a teprve v ten moment se začne řešit, jestli tedy dokládání odborné způsobilosti bylo či nebylo potřeba.

Pravděpodobně i odvolací orgán podrží původní názor (jet podle doslovného výkladu, zejména pokud klade větší povinnosti na občana, je pro úřad jistější, je to řešení, ke kterému bude přirozeně inklinovat), takže následně vám nezbyde než proti tomu podat správní žalobu a kdybyste v ní uspěl, tak pak dodatečně můžete chtít i nějaké kompenzace za nezákonný postup.

Dává smysl to zkusit, zejména pokud někde vyhrabete něco lepšího než jen svůj názor, např. nějaké ministerské stanovisko, rozhodnutí či dokonce rozsudek ve stejné věci, nebo aspoň tu důvodovou zprávu, je-li to v ní pojednáno. Jinak nezbývá než kapitulovat, tedy pokud ŘP v dohledné době chcete získat.
« Poslední změna: 20 Února 2020, 13:18:52 od hh »
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #23 kdy: 23 Února 2020, 18:40:32 »

Nedalo by se zkusit dostat třeba nějaké vyjádření na základě žádosti o informace, přímo z ministerstva dopravy a tím se pak případně ohánět? Pokud by samozřejmě MD nějaké info poskytlo.

Odstraněna citace bezprostředně předcházejícího příspěvku. --HH
« Poslední změna: 23 Února 2020, 19:36:07 od hh »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #24 kdy: 23 Února 2020, 19:07:58 »

Na základě InfZ nelze žádat o poskytnutí právního názoru. Musel byste požadovat nějakou metodiku, směrnici, důvodové zprávy atp.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #25 kdy: 23 Února 2020, 19:34:28 »

Přesně jak píše kdo, pomocí infozákona nelze žádat právní názor, lze zjišťovat, zda povinný subjekt takovou otázku už někdy řešil a jak (ať už v rámci své funkční či dozorčí příslušnosti v nějakém živém řízení, či abstraktně v rámci metodického vedení rezortu a podřízených úřadů). Nic ale nikomu nebrání se na to ministerstva zeptat neformálně, sice pak není povinnost reagovat a nejde to nijak vymáhat, ale dost často odpovídají poměrně ochotně. Když dotaz dává smysl a je to skutečně nejasná a neřešená věc, často to vezmou jako podnět k tomu, aby se tím metodický útvar zabýval a vzniklo z toho oficiální stanovisko.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #26 kdy: 23 Února 2020, 19:35:53 »

Možná se pokusím něco zkonstruovat a pokud bych nějak uspěl s informaci, postnu to sem.
IP zaznamenána

stat.krade.lidem.penize

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #27 kdy: 03 Března 2020, 22:40:06 »

Čerstvě po absolvování psychotestů

Seznam "odborníků", u kterých můžete test absolvovat je tady https://www.12bodu.cz/dopravni_psycholog.php
Obvolal jsem tři "odbornice", podle lokality, z nich vybral p.Hercegovou https://www.12bodu.cz/dopravni_psycholog_hercegova.html z Prahy 5, která sama hned při prvním telefonu naznačila, že testy jsou byrokracie, to sem zaplesal. Navíc byla nejlevnější a podle hlasu nejmladší (1.900,-) = jasná volba.
Zbylé 2 baby sice vstřícné, ale moc formální a to sem nechtěl. Cenově tuším 2.000 a 2500,-

Průběh testu
Na začátku se vyplňuje formulář, docela osobní věci.. manželka, děti, povolání, zdravotní stav, piju x kouřím, kdy vstávám, kdy chodim spát. I se ptala na podrobnosti jestli vstávám na budíka, jestli bývám večer unavený bla bla bla.. tady u mě bylo záhodno nepsat úplnou pravdu a víc se stylizovat do spořádanýho fotříka.  Na rodinný/osobní otázky jsem neodpovídal nic reálnýho, pač moje povolání a rodina po to je jí hovno žéé ano a za druhým nikdo neví kam se tyhle formuláře dál a komu dostanou do rukou.

Druhá část mi četla začátek věty a já měl větu dokončit první co mě napadlo. Otázka "O dopravně psychologickém vyšetření si myslím..."  "..že je to byrokracie!" Na další dvě otázky jsem neodpověděl vůbec nic, protože to byly nějaký stupidity a fakt mě nic nenapadlo. Celkově jsem se snažil o optimictické reakce.

Třetí část ukazovala obrázky dlaní a různých gest a můj úkol byl zase reagovat prvním co mě napadne. Fakticky u půlky jsem viděl hailovat Hitlera, u druhý půlky jak mě staví fízl... což sem ale tušil, že by mi mohlo přitížit, takže jsem jí raději odpovídal něčím pozitivním a veselým.

Čtvrtá část chtěla, abych namaloval listnatý strom. Udělal jsem listnaný strom, když to viděla jen řekla že jsem s věcma asi hned hotovej a šlo se dál. Nějak nevím, co se tímhle testem sleduje.. zná to někdo?

Pátá část se přešlo na počítačové testy, bylo jich několik. Spočívalo to v pozornosti, rychlosti reagovat, paměť, logika. Něco šlo líp, něco hůř.. myslim, že tyhle testy mohou být dost ostrá hrana pro starší pomalejší lidi.

Šestá část bylo 200 otázek (prý zkrácená verze, běžně jich dávají 300) a odpovídat jednu ze 4 variant: souhlas/nesouhlas, nebo jen částečný souhlas/nesouhlas. Tohoto sem se bál asi nejvíc, pač mi bylo jasný, že budu muset dost fixlovat a vzhledem k tomu, že otázky se v různých obměnách opakují, chce se to trochu soustředit a pamatovat si předchozí odpovědi.
Předmětem těch otázek je sledovat určitou charakteristiku: míra agresivity, zodpovědnosti, tolerance k pravidlů společnosti, extrovertnost/introvertnost, trpělivost, ohleduplnost (a možná i některý další rysy). Trochu inteligetní člověk by asi měl dokázat rozeznat nástrahy těch otázek a poznat co je vyloženě špatná odpověď.
Nejvtipnější jsem tam měl otázku: "Kontrolujete před jízdou funkčnost brzd na vozidle?" Když sem se jí na to ptal, jak se to dělá, tak prej že je to myšleno že až se rozjedu;) Tady si dovolim přihodit odkaz na seznam 300 otázek a další zajímavou diskusi na toto téma - https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3161.msg55408#msg55408

Pak následovalo vyhodnocování, trvalo jí to tak 15min a na konci přišla její chvíle, kdy měla v ruce nějaký můj "psycho obraz" a začala mě do něj pasovat a sledovala moje reakce. Např. "Koukám, vy asi nejste úplně typ, kterým by si něco dělal z pravidel, ale dělási si věci po svém." Nedala to ani jako otázku, ale provokovala k reakci, což byla chyba že jsem se nechal a možná si to na konci jsem si to trochu sám komplikoval. Často i podsouvala různé nástrahy, např."jak reaguju, když předemnou pomalu jede starší pán" a když jí řikám že nijak, tak pokračovala, jestli bych ho předjel, nebo na něj dělal gesta apod.
Celkově od začátku do konce jsem se snažil držet nějaký jednotný profil, pohodář, ale slušný a zodpovědný, který ale není úplně ze stáda oveček.
Naštěstí byla tahle psycholožka dost na pohodu, proto ji i doporučuju, takže se dalo i otevřeněji pokecat a i přiznat, že ty moje odpvědi nebyly úplně popravdě a že odpovídat popravdě tak se uvidíme za tři měsíce zas. Trochu koukala, ale dobrý... kousla to a dala razítko.

Celkově ty testy jsou úplně k hovno, pouze falešný alibi a "rádoby" ochrana. Testy když neuděláte, můžete za 3 měsíce opakovat.. btw.. už si to nějaký imbecil dokázal za 3 měsíce v hlavě přeskládat, tak že už neni přehnaně agresivní/nezoodpovědný/whatever... ?? Zbytečný prachy, zbytečněj čas, řídit by měl ten  kdo se na to cejtí.
« Poslední změna: 03 Března 2020, 22:41:39 od anarki »
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #28 kdy: 04 Března 2020, 06:10:49 »

Za tento příspěvek moc díky, čeká mě to v dohlednu. Naštěstí jedna z mých klientek je dopravní psycholog, takže by to pro mě nemusel být problém :)
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost, 6 mesisu zakaz, fofr rizeni
« Odpověď #29 kdy: 05 Března 2020, 18:39:26 »

Zajímavé, to skoro vypadá, že velká část je úplně, nebo téměř, shodná s psychotesty při zkouškách na pilota nebo ŘLP. K tomu by obecně mohlo být více veřejně dostupných informací, které by se daly při přípravě na dopravní psychotesty použít.
IP zaznamenána