30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Prodané auto a rychlost  (Přečteno 12588 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #15 kdy: 02 Března 2018, 11:59:00 »

Měl byste si sehnat spis už jenom proto, abyste zjistil, jak aktivní byl úřad při zjišťování nového provozovatele - když akceptoval fakt, že vlastník se změnil.
IP zaznamenána

AnderN

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #16 kdy: 02 Března 2018, 12:02:14 »

Díky za tip, na to se ještě podívám, ZOOÚ mě nenapadl ... ta žádost je nějaký speciální formulář, nebo je to standard pro zápis změny vlastníka a funguje to tak, že když nedodám vše potřebné, tak si úřad sám předvolá kupujícího?

https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokumenty/Silnicni-doprava/Elektronicke-formulare-(1)/Elektronicke-formulare/Zadost-o-zapis-zmeny-vlastnika-nebo-provozovatele-silnicniho-vozidla.pdf.aspx?lang=cs-CZ

Stran aktivity úřadu -- oni se spokojili s vyjádřením, že kupující nemá ŘP a tedy neřídila a dále kupní smlouvu neřešili a hodili to na mě jako předchozího provozovatele, který je ale stále zapsán v registru.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #17 kdy: 02 Března 2018, 12:16:19 »

A k samotnému přestupku sehnat spis, anonymizovat, nahrát sem :) Uvidíme, co se s tím dá dělat.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #18 kdy: 02 Března 2018, 14:03:46 »

Tohle je od úřadů nesmysl. Je přece úplně jedno, jestli nový provozovatel má nebo nemá RP, prostě je provozovatel, měli mu poslat odpustek a postupovat standardně. Vy jste jim nepredhodil Helmuta, ale provozovatele a uvedl jste liberacni důvod.

Někdo tady fláká svoji práci - tady bych hrál podjatost ne jako obstrukci, ale jako cestu, jak poslat úředníka k šéfovi na kobereček.

IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #19 kdy: 02 Března 2018, 14:58:01 »

Tohle je od úřadů nesmysl. Je přece úplně jedno, jestli nový provozovatel má nebo nemá RP, prostě je provozovatel, měli mu poslat odpustek a postupovat standardně. Vy jste jim nepredhodil Helmuta, ale provozovatele a uvedl jste liberacni důvod.
Někdo tady fláká svoji práci - tady bych hrál podjatost ne jako obstrukci, ale jako cestu, jak poslat úředníka k šéfovi na kobereček.
Nabízím takovou "možnost oklikou" - využít pojišťovnu. AnderN popisuje, že jeho pojištovna bez problémů zrušila pojistku po předložení plné moci. Pokud je tomu skutečně tak a pokud AnderN neudělal tu pitomost, že kupci dali svojí zelenou kartu - pak si ten nový vlastník zřejmě sjednal povinné ručení (na rozdíl od sprdele - průser s neuzavřeným POV jde za vlastníkem). Při sjednávání nového povinného ručení pak pojistník (pravděpodobně ten nový vlastník) uvedl osoby vlastníka a provozovatele - obvykle to bývá textováno : "vlastník je shodný s pojistníkem, provozovatel je shodný s pojistníkem", případně jsou uvedeny skutečné osoby. Náhledem na https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1 lze zjistit stávající pojišťovnu a neprodleně to orgánovi sdělit s tím, že je to navrženo jako důkaz - tedy požádat příslušného pojistitele o předložení potřebných údajů ze smlouvy. Je pravděpodobné, že ten nový vlastník tam podpisem potvrdil osobu nového provozovatele.

Přijde mi v rozporu se SprŘ - § 3, aby se orgán nezabýval poměrně věrohodnými indiciemi - existující kupní smlouva na nového majitele, případně podpořená pojistnou smlouvou, kde bude nový provozovatel uveden a hodil na to bez odůvodnění bobek. I když je provozovatel definován jako "osoba zapsaná v registru"  a správní delikt jde za provozovatelem, v tomto případě tedy AnderN.......
IP zaznamenána

AnderN

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #20 kdy: 02 Března 2018, 17:15:23 »

Ano, pojistka byla uzavřená jinde, to jsem tenkrát sledoval. Teď už auto pojistku nemá, je možné, že už skončilo ve šmelcu...

Ještě dotaz -- proč by měl být problém, kdyby kupující odjel s mou zelenou kartou? Už nevím přesně, ale zřejmě jsem mu ji dal, aby měl doklad o pojištění, než ho já zruším, což jsem provedl obratem, dal mu vědět a nový vlastník sjednal pojistku svou. Bylo to celé dost hurá akce, která by ale fungovala, kdyby se lidé chovali normálně a zodpovědně. Bohužel jsem se spálil, znova bych to neudělal. Ale to už brečím nad rozlitým mlékem, teď je potřeba ten kentus uklidit.

Příští týden podám ten odpor a vyžádám si spis. Prozatím děkuji!
« Poslední změna: 02 Března 2018, 17:19:28 od AnderN »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #21 kdy: 02 Března 2018, 18:59:57 »

Chlape - v tuto chvíli páše ten kolotočář Eda k vaší tíži dopravní přestupky. Pokud by se rozhodl dodatečně, nebo snad dokonce pokud by to bylo jeho primárním cílem, zapojit se do nějakého řetězce fiktivních dopravních nehod, např. částečný obrázek zde: https://finance.idnes.cz/pojistne-podvody-podvod-pojisteni-aut-zdravi-cestovni-poisteni-phg-/poj.aspx?c=A180301_073835_poj_sov, a použít na to vaše pojištění, myslíte, že by to bylo k vašemu prospěchu?
Tedy pro příště - zelená karta se z ruky nedává.
IP zaznamenána

AnderN

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #22 kdy: 05 Března 2018, 14:02:29 »

No pěkně, pěkně. Chybami se člověk učí ... naštěstí to není tento případ, protože jsem kontaktoval kupujícího a zjistil, že auto již není v provozu (to jsem tak nějak čekal vzhledem k jeho stavu již při prodeji). Tedy plánuji následující -- nechat ho bleskem zajistit doklad o likvidaci a společně se značkami a doklady ho dotáhnout na nejbližší registr vozidel, aby se tam s tím vypořádal. Kupující se prozatím jeví jako vstřícný, omlouval se za nepříjemnosti a dušoval se, že bude spolupracovat.

Jen nevím, co vlastně přesně chtít? Aby si to nejprve přepsal a pak vyřadil jako zlikvidované? Na vrak auta mu nikdo evidenčku a STK neudělá, pojistka je taky dávno zrušená (ale byla, měl ji asi půl roku). Nebo jen vyřazení z registru? Tím se zabrání dalším nepříjemnostem do budoucna, ale neuškodí to v tom správním řízení o přestupku? Spis ještě nemám, jsem pracovně mimo město.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #23 kdy: 05 Března 2018, 14:58:34 »

Zlikvidovat (registr ho uz tezko prepise a urcite to neudela zpetne k nejakemu datu), a osobne bych si asi stahnul od toho cloveka znacky a dosel na registr abych mel jistotu.
A pokuta? Pokud nikdo nebude chtit budovat skills (tedy Vy, od kupujiciho bych to necekal), necht kupujici proste tu pokutu zaplati.
Hrozi Vam:
1.) az 50000 pokuty za neoznameni prevodu do 10 dni
2.) platby CKP (od 1.1.2018)  (tohle lze prehrat ukazanim smlouvy na kupujiciho - lec se tim muzete dostat k bodu 1)

Docasne vyrazeni z registru bych nedelal, problem jen odsunete, tedy udelat `zanik vozidla`.

K rizeni o soucasnem prestupku necht se vyjadri povolanejsi.
« Poslední změna: 05 Března 2018, 15:32:44 od Neridic »
IP zaznamenána

AnderN

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #24 kdy: 04 Dubna 2018, 13:07:33 »

Status update -- přes prostředníka (a nebyla to ukrajinská mafie) se mi povedlo dostat ke všem potřebným papírům, značkám a dokonce dokladu o ekologické likvidaci, takže vozidlo je odhlášeno. Zbývá tedy přestupek ...

Po obdžení rozhodnutí dal jsem odpor, vyžádal si kopii spisu (případně mohu anonymizovat a nahrát sem). Nic moc tam není, prostě fotky blbě zaparkovaného auta v jedné z brněnských ulic a vyjádření kupujícího, že není vlastníkem ŘP, což je sice pravda, ale podle mě poněkud málo na to, aby úřad vyhodnotil případ jako přestupek provozovatele dle registru vozidel a dál to neřešil. Změnu vlastníka jsem dokládal kupní smlouvou.

Pro úplnost -- kupující byl rodinný příslušník se ZTP kvůli eko poplatku, s vozidlem odjel fyzicky jiný rodinný příslušník. Jinak platí vše uvedené výše, tedy že nový vlastník měl již sjednanou svou pojistku, on dokonce ani nerozporuje koupi auta.

Tož zatím tak ... uvidíme, jak se to vyvine, zatím je klid po pěšině.
IP zaznamenána

miluna

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Prodané auto a rychlost
« Odpověď #25 kdy: 17 Března 2020, 13:48:19 »

Doplňuji pro info, jak to vlastně dopadlo (původní příspěvek kterým jsem toto vlákno založil): Dopadlo to patrně vyhnitím, nikdo se dál neozval.
IP zaznamenána