30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli k úhradě.... Mladá Boleslav  (Přečteno 2892 krát)

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
[?] Výzva provozovateli k úhradě.... Mladá Boleslav
« kdy: 09 Března 2020, 14:52:27 »

Ahoj,

v Bezděčíně na Mladoboleslavsku kde byl asi před rokem a půl instalován radar, který neměřil došlo k jeho spuštění. Radar měří v obou směrech, na vjezdu a výjezdu.  Asi 30m před výjezdem z vesnice Vás hezky vyfotí když začnete při opouštění vesnice na oněch 30m zrychlovat.

Vzhledem k tomu že úřad začal výzvy posílat hezky s nějakou 90 denní prodlevou jsem se o funkčnosti radaru dozvěděl v Březnu s tím že první přestupek jsem spáchal v listopadu. Nyní mě hezky dohání moje 3 měsíční řádění takže na firmu přišlo už asi 14 výzev (o ostatních zaměstancích kteří jsou na tom podobně ani nemluvě). 90% pokut je samozřejmě na výjezdu ale to je vedlejší. Vzhledem k tomu že se jedná o firemní vozidlo a odpustky se pohybují mezi 200-800 je asi zaplatím. Otázka je jen zdali je možné z toho všeho vybruslit levněji nebo ne. Mělo by na něco roli sloučení přestupků a je to vůbec možné?

Díky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k úhradě.... Mladá Boleslav
« Odpověď #1 kdy: 09 Března 2020, 15:18:59 »

Pokud odpustky nezaplatíte (což bych doporučil) a dojde to do sprdele, bude všechno sloučeno do společného řízení, takže v případě prohry zaplatíte pouze jednu pokutu.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k úhradě.... Mladá Boleslav
« Odpověď #2 kdy: 09 Března 2020, 16:20:22 »

Inak v prípade zlúčenia všetkých priestupkov do jedného v SprDeli je možné, že by navýšili pôvodnú cenu pokuty stanovenú vo výzvach?

Napr. bolo mi zaslaných 10 výziev, každá za 500 Kč. Môžu pri SprDeli po zlúčení priestupkov navýšiť tú výslednú pokutu na vyššiu sumu ako 500 Kč alebo nie?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k úhradě.... Mladá Boleslav
« Odpověď #3 kdy: 09 Března 2020, 16:42:54 »

Quick> Výzvy k uhrazení určené částky nemají s pokutami nic společného.

Ve Vámi uvedeném příkladu bude v případě prohry pokuta minimálně 1500 Kč, záleží však na tom, o jaké přestupky by se mělo jednat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k úhradě.... Mladá Boleslav
« Odpověď #4 kdy: 09 Března 2020, 16:49:07 »

Klicky> Já bych ve Vašem případě váhal mezi dvěma postupy:

a) Na každou z výzev udat jiného zahraničního Helmuta. Pokud úřad každého z nich obešle doporučeným dopisem (nebo dvěma pokud udáte trvalé bydliště i kontaktní adresu) do zahraničí, jen na poštovném vydá víc, než pak případně vybere ve formě pokuty. Toho si je úřad určitě vědom. Pokud se na obesílání Helmutů vykašle, těžko vybere pokutu.

b) Na každou z výzev udat jednoho stejného spolupracujícího řidiče, který se s v rámci podání vysvětlení k činům dozná, trochu se s orgánem pokočkuje na téma společné řízení a nakonec si vzpomene že neřídil (záznam o podání podání vysvětlení nelze použít jako důkaz). Pokud to dobře půjde, uplyne mezi tím rok a provozovatel bude nepostižitelný.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k úhradě.... Mladá Boleslav
« Odpověď #5 kdy: 10 Března 2020, 16:52:05 »

a) Na každou z výzev udat jiného zahraničního Helmuta.

Bonus level.. jedním dopisem ke všem přestupkům udáte Helmuty.. aspoň u jedné adresy zajistíte přebírání pošty..
a až je obešlou tak pošlete že jste omylem Helmuty udal o jeden přestupek vedle a posíláte správný seznam
..a může si SO dát druhé kolo  ;D ;D

A úplně nejlepší by bylo tam mít aspoň jednoho reálného spolupracujícího Helmuta.. který je ochotný se dostavit na úřad když by SO tvrdil že to jsou fiktivní osoby.
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k úhradě.... Mladá Boleslav
« Odpověď #6 kdy: 12 Března 2020, 14:48:45 »

Pokud odpustky nezaplatíte (což bych doporučil) a dojde to do sprdele, bude všechno sloučeno do společného řízení, takže v případě prohry zaplatíte pouze jednu pokutu.

No všeho všudy mám 2 typy pokut.

a) překročení v obci do 20km/h
b) překročenív obci nad 20km/h
(viz přílohy)
- Pokud jsem se dočetl správně tak ve správním řízení je u b) nejhorší možná sazba 5tis.

K tomu mám pár otázek, pokud jsou auta firemní a nechci zatěžovat statutára a chci si ve správním řízení vše sloučit a řešit sám je lepší když mě napráší?
1) Pokud mě napráší je tu riziko ztráty bodů ve správní řízení?
2) Vzhledem k tomu, že má pokuty x lidí ve firmě, nebylo by pro firmu jako celek lepší hodit to na hlavu jednomu řidiči co se dozná a ten si to nechá sloučit?
3) Jak jste si jistě všimli Výzvy byly odeslány před lhůtou 60 dnů. běží v takovém případě již lhůta 15 dnů k platbě? Nebo se již ve vztahu k tomu podává odpor s odůvodněním, že úřad poslal výzvu příliš brzy

Jinak Helmuta se mi moc používat nechce, být to moje auto tak si s tím budu klidně hrát ale takhle by to obtěžovalo statutára. Cílem je spíš zkonsolidovat pokuty a ve výsledku zaplatit méně než více po jednolitvých pokutách.

Díky za odpovědi
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli k úhradě.... Mladá Boleslav
« Odpověď #7 kdy: 12 Března 2020, 22:08:46 »

- Pokud jsem se dočetl správně tak ve správním řízení je u b) nejhorší možná sazba 5tis.

v první řadě za více přestupků 20+ v obci hrozí zákaz řízení!!
Pak tam jsou body a horní hranice pokuty ve společném řízení o více přestupcích může být až 7500.


1) Pokud mě napráší je tu riziko ztráty bodů ve správní řízení?

U přestupku řidiče ano.


2) Vzhledem k tomu, že má pokuty x lidí ve firmě, nebylo by pro firmu jako celek lepší hodit to na hlavu jednomu řidiči co se dozná a ten si to nechá sloučit?

Jestli vozidla mají stejného provozovatele (tu firmu) a počítá se s prohrou v řízení tak je asi výhodnější to sloučit na přestupek provozovatele.
Provozovateli nehrozí body ani zákaz řízení.

Ale může provozovatel udat řidiče jako zdržovací taktiku..


3) Jak jste si jistě všimli Výzvy byly odeslány před lhůtou 60 dnů. běží v takovém případě již lhůta 15 dnů k platbě? Nebo se již ve vztahu k tomu podává odpor s odůvodněním, že úřad poslal výzvu příliš brzy

Na zaplacení odpustku platí pořád lhůta 15 dnů.. řidiče můžete udat celou dobu dokud SO přestupek neodloží a nepřeklopí na provozovatele.. a to může udělat nejdříve po těch 60 dnech.
IP zaznamenána