30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Legrace se sousedem - černé stavby  (Přečteno 9422 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #15 kdy: 30 Října 2019, 07:53:40 »

Hele
sousedu může být úplně jedno kdo to koupil. Není rozdíl mezi tím, jestli jsi to koupil ty, nebo někdo úplně cizí.
Soused spíš může být rád, že jsi to koupil ty a máš snahu to nějak rozumně vyřešit. Někdo jiný by pro jeho černé stavby tolik pochopení mít nemusel. Pokud je pozemek přesně na hraně okolo domu, tak by podle mě bylo nejlepší mu odprodat metr či dva, aby byl mezi domem a pozemkem kus jeho a při údržbě nemusel lézt na cizí.

Jímku bych ho nechal odstranit. Určitě bude prosakovat a nechtěl bych to na svém. Nad tím měl bohužel přemýšlet dřív, než tam začal něco stavět.
« Poslední změna: 30 Října 2019, 07:55:59 od cocomoon »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #16 kdy: 30 Října 2019, 10:31:10 »

Mně jde o to ho umravnit.
...
Vaše snaha je už teď odsouzena k nezdaru. Předpokládáte, že soused bude jednat racionálně  - nicméně racionálně vůči vašemu vnímání situace. Přitom nevíte, jak to vidí on. Přitom dobrý soused je vzácnost a i normální soused je výhra. Zkuste to nějak dohodnout.
Zažil jsem to u jedné osoby z rodinného kruhu - také "vyhrála"  - šlo o vcelku banální posunutí plotu sousedem, na které ta osoba z rodinného kruhu přišla při koupi toho pozemku. Proběhly nějaké vzrušené debaty, následovala nutnost rozdělení pozemku kvůli stavě domu, aby soused nebyl "dotčenou osobou". Nyní jí pokaždé, když jí uvidí, osloví "krávo", nechá svého psa močit na její plotové sloupky a sem tam přistane na pozemku shnilé jablko - to prostě výhra není.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #17 kdy: 30 Října 2019, 11:00:00 »

Nechci plevelit, ale kráva, pochcané sloupky a sem tam shnilé jablko ještě pořád je výhra. Na toto vše lze přiměřeně recipročně reagovat a přitom si ponechat kontrolu nad tím, aby nedošlo ke zbytečné eskalaci.

Mnohem horší jsou např. magoři, co si na souseda namíří 24/7 kameru, po večerech sjíždějí záznamy a přetvařují je v různá udání - pokud nemají jinou práci, jsou velmi produktivní, rekordmani zvládají přes 100 měsíčně. Většina sice vyšumí, ale nelze se tím nezabývat, čas od času dojde k synergii zmrda-souseda a zmrda-úředníka a vznikne třeba pokuta za pálení trochu mokrého listí. Jiné typy zase páchají velké majetkové škody (auta, sprejování ...) a jsou velmi důmyslní v tom, aby jim to nešlo prokázat. Jiní zase provokují (např. skrz náznaky směrem k dětem) a chtějí dostat přes hubu, na což pak podají TO ...

Jak již padlo, dobrý soused je spíše porucha časoprostorového kontinua. Normální i trochu špatný soused výhra.
« Poslední změna: 30 Října 2019, 11:01:57 od hh »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #18 kdy: 30 Října 2019, 11:24:54 »

No tihle se o teplých víkendech slezou na zahradě v počtu 3+ rodin a sprostě tam řvou na celé kolo.
Tiše doufám že když teď nebudou mít zahradu tak budou řvát vevnitř nebo se začnou slejzat u někoho jiného z té rodiny.

Navíc jejich zbývající zahrádka je úplně vzadu nějakých 60-70m od nás a tam ať si dělají co chtějí. A na malinkém pozemku už třeba ani nebudou muset řvát :-)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #19 kdy: 30 Října 2019, 11:53:28 »

Takové problémy jsou i v bytových domech. Taky řeším sousedy, ze 7 rodin je jedna, dejme tomu "míň ohleduplná" a tak nějk jim přijde, že jsou zde sami. Když se jim sleze jejich rodinka a pod okny 4 bytů (svého ne) mají posezení, kde hulí jako fabriky, řvou mezi sebou (nedaleko je dálnice, takže důvodem je i to), k tomu řvou na čokly, na své dítě, to pak řve taky, dále do všeho bouchá a naráží, pak díky tomu, že nezavřou záměrně dveře do baráku, tak se dostane děcko a čoklové i na schodiště s tam další hluk. Samozřejmě, čoklové kadí na společný mini trávník a uklízí se to, jak koho napadne, večer jistě ne, to není vidět. A tohle je v menším, nebo větším co týden, navíc denně tam vysedává a pokuřuje jedna z té rodiny, co je na mateřské s děckem a čoklem.  No zjednodušeně, je jich všude plno. Upozorněni byli na shromáždění, tak nějak neformálně, ale změna žádná.

Jistě, jde na ně tlačit, třeba podat žaloby, ale to moc nevyřeší a jenom vše vyostří.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #20 kdy: 30 Října 2019, 11:59:23 »

No tihle se o teplých víkendech slezou na zahradě v počtu 3+ rodin a sprostě tam řvou na celé kolo.

A to jste nevěděl, když jste to kupoval ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #21 kdy: 30 Října 2019, 12:37:19 »

To tam ještě nejezdili, patřilo to jejich tatíkovi co bydlel jinde. Dům byl prázdný a ten pozemek co jsem teď kupoval byl zarostlý náletem. Pak dům zdědili, na pozemek naběhli, vyklučili a začali pilně stavět. To jsem neřešil, moje to nebylo. Já jsem používal jen kus vedle naší příjezdovky.

Teď jsou na nás obrovsky naštvaní, protože všechno co tam udělali zase musejí bourat a nechápou že si za to můžou sami když stavěli a slavili místo starání se o koupi.
No a já zjišťuju co všechno budou ještě muset zbourat nebo odkoupit.

V příloze je to vidět. Červeně rámcově je, co jsem koupil. Šedivé je moje. Modře je to, co je podle katastru souseda.
Rozdíl u jímky ukazuje rozdíl mezi katastrem (modře) a zaplocením (červeně).

Bazén, klouzačky, pergola, záhonky, skalky, apod na červeném je všechno co teď bourá.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #22 kdy: 30 Října 2019, 12:52:02 »

Tak ten z Vás musí mít ohromnou radost....to Vám a ani jemu nezávidím. Obávám se že jeho jenom tak neuspokojíte. Nicméně zkuste to, když nic jiného, nebudete si to později muset vyčítat. Sousedské vztahy jsou jedny z těch, které se mohou stát zcela nesnesitelné i když všichni dělají vše zcela v souladu se svými právy.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #23 kdy: 30 Října 2019, 12:59:14 »

A není aspoň trochu reálná možnost přikoupit ještě modrý pozemek, ovšem bez souseda?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #24 kdy: 30 Října 2019, 13:06:05 »

Na to by byla jediná šance - nahlásit ty černé stavby na stavebním úřadě, nechat ho zbourat jímku, komín, všechno a znechutit mu to natolik že tam přestane jezdit a časem to bude na prodej. Navíc čím víc bych mu to omezil, tím víc by klesla cena.

Oni bydlí v bytě a to modré mají jako víkendovou chatu. S tím červeným pozemkem to měli jako celkem luxusní výletní místo, protože jeho dům je poslední a pak je les. Teď už to moc luxusní není a může být ještě méně.

Je tu ovšem riziko že se naopak začne vzpínat na zadní a zkusí škodit. Zatím se jen tváří velmi nevlídně, abych tak řekl.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #25 kdy: 30 Října 2019, 14:04:47 »

Zatím se jen tváří velmi nevlídně, abych tak řekl.
Z toho co píšete plyne, že se spíše neznáte. A i když třeba "nehovoří jazykem Vašeho kmene" nemusí to být vysloveně lůzr.  Na to že mu to znehodnotíte a znechutíte si dejte velký pozor. Vím o jednom, který takhle sice vyhnal souseda ale tím "vyhrál" do sousedství rodinu Rumunů - a to je potom legrace...zmizí i to co je na řetězu, dítě bez dohledu na zahradu nepustíte a když Vám už málem podpalují barák a v těžké krizi voláte policajty, hlídkový vůz zrovínka pomáhá a chrání na druhé straně okrsku...

Píšete že se o koupi nestaral , třeba na to neměl prachy, nebo to prostě promáchl - vy přece nevíte jestli a jak s vlastníky komunikoval. ... Ale to je jedno. Nechci Vám radit, ale koneckonců názory chcete slyšet, jinak byste to sem nedával tak tady je moje rada anébrž jak bych to asi řešil já:

Prvně bych si nějak zjistil, jak je na tom finančně, jestli vůbec na případný odkup má. Potom bych za ním zašel s nabídkou buď odkupu části pozemku za stejnou cenu za jakou jsem koupil, nebo bych mu nabídl pronájem za nějakou rozumnou nízkou cenu třeba na 10 let s možností prolongace. Pokud by mi to co by chtěl odkoupit/pronajmout nějak vadilo, nabídl bych mu kompromis dle přiloženého obrázku.  Podle mně toto by ho mohlo celkem uspokojit a Vás by to snad nebolelo, protože jeho řev by byl odsunut k lesu.

Upřímně řečeno mi to přijde rozumnější než deset let boje končící úplným vítězstvím včetně vyštvání souseda.

Další možností je zajít za ním a nabídnout mu za jeho barák a pozemek takovou částku, která se neodmítá. Ale to musíte hned. Pokud ho nejprve zadupete do zemně, věřte tomu ,že to nakonec raději prodá za pár šupů ještě větším lůzrům a nakonec s možná budete stěhovat Vy.

Furt lepší občas o weekendu řvoucí lufťáci, než 24hod. denně banda cigánů.   
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #26 kdy: 30 Října 2019, 14:49:48 »

Úplně ho zdeptat nechci - nijak mi na něm nezáleží. Jen jsem reagoval na dotaz pana hh, jak by bylo možno modrý dům koupit.

Ekonomicky asi průměr. Nabízel jsem mu pronájem toho co teď používal (cca 700m) za dvojku měsíčně - odmítl to že jsem zloděj a že to radši vyklidí. Za míň mu to zase na to jejich řvaní dávat nebudu, nejsem charita a laciné to fakt nebylo.

Majitelé jsou čerství důchodci, ty další rodiny co tam jezdí řvát jsou asi potomci a sourozenci a známí, nevím. Ale všichni asi bydlí v bytech a mají/měli to jako víkendový výběh. Takže zásadní omezení prostoru nesou špatně. Já na jejich místě bych ten nájem bral, kdyby se na to složili, tak to mohli mít na libovolně dlouho a za pár stovek na rodinu. Ale když nechtěli, tak nechtěli, je mi to jedno.

Jejich dům je v takovém divném mezistavu - koupelnu mají ve stodole, vyžadoval by zásadní investice a ve stávajícím stavu mi celkem moc k ničemu není. Konstrukčně úplně špatný není, ale asi budou mít o jeho hodnotě o dost vyšší představu než jsou moje možnosti vzhledem k nutnosti dalších investic. Sice třeba nahodili zvětralé omítky, ale unavenou střechu neřeší. Za mě jedině zbourat i se stodolou a všechno znova.
Je to cca 30km od Prahy, před barákem máme zastávku PID.

Zajímají mě názory na další postup - v tomhle nemám zkušenosti protože jediný další soused je prázdný pozemek s chatkou, kde je domluva bez problémů ve smyslu "my sem jezdíme jen občas, když ti něco vadí tak to uřízni nebo posekej". Z dalších stran je les.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #27 kdy: 30 Října 2019, 15:16:19 »

Tak ten se tam slušně rozmáchl na to že byl na cizím :D

Já bych mu nabídl k prodeji ten kousek co vyznačil pk202. Nebo případně pokud by nechtěl, tak pouze tu část okolo jeho baráku, aby se nemuselo řešit ty domečky na plyn a jímka.
Jestli se dušoval, že by tu svojí část koupil, tak ať se ukáže jestli to myslel vážně. Možná mu pouze vyhovoval stav, že zadarmo užívá cizí pozemek a nebude mít ani zájem o odkup.

Nevím za kolik jsi to koupil, ale 32 kč za m2 ročního pronájmu není moc, ale ani málo. Přece jen ročně je to 24 tis. Bavili jste se o tom, kolik by si představoval, když mu dvojka příde hodně?
« Poslední změna: 30 Října 2019, 15:19:21 od cocomoon »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #28 kdy: 30 Října 2019, 15:38:39 »

No, pokud jde o právní možnosti, vše asi bylo řečeno. Klíč je civilní žaloba - buď negatorní (zápůrčí, proti rušení) nebo reivindikační (na vydání, vyklizení) - podle toho, jestli z jednotlivých částí pozemku jste vy jako vlastník z držby úplně vyloučen (např. stavbami, plotem), nebo jen rušen (leze vám tam, něco tam přidává, bere či jinak mění, užívá ...). Rozlišení mezi vindikační (§ 1040 OZ) a negatorní (§ 1042 OZ) žalobou není až tak podstatné, hlavní je mít správně petit. Není to úplně jednoduchá materie, určitě doporučuji využít služeb advokáta, chcete-li to i vyhrát.

Bonzování na stavební a příbuzné úřady (vodoprávní či životního prostředí ohledně jímky apod.) bych si nechal někde hluboko v záloze.

Pokud jde o jiné možnosti, zjevně byste byl nejšťastnější na samotě, tak bych zvážil rozbít prasátko, sousedovi nabídnout sumu, za kterou si výběh v pohodě pořídí jinde, celé to zbořit a pak už jen vegetit. Není-li taková varianta na stole, tak řečeno s klasikem, kdykoliv ucítíte slabý píchání, zahrává si s vámi pýcha. Serte na pýchu, nějak slušně se se sousedem dohodnete, jinak možná brzy zjistíte, že hulákající důchodci s rodinami o víkendu jsou vlastně ještě super sousedé.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Legrace se sousedem - černé stavby
« Odpověď #29 kdy: 30 Října 2019, 16:18:58 »

děkuji za odpovědi, uvidíme s jakou se potážu.
IP zaznamenána