30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7

Autor Téma: [LOST] Hlinsko (sprdel) 2. díl  (Přečteno 11654 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #75 kdy: 15 Září 2021, 23:52:30 »

Nezpusobil exekutor skodu, kdyz jste chtel vyhodne nemovitost prodat?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #76 kdy: 16 Září 2021, 00:06:48 »

No úplně ideální by podle mě bylo zajít nahlédnout do spisu, co teda vlastně bylo zrušeno a jak nastalo to obživnutí. Mě se pod pojmem "původní rozhodnutí" vybavil ten exekuční titul (příkaz, jestli jsem to správně pochopil), což ovšem samo o sobě na zápis v katastru nemá vliv, ten je v dispozici exekutora/exekučního soudu. O postižení nemovitých věcí musel rozhodnout exekutor exekučním příkazem a řešení je dostat z exekutora nebo z exekučního soudu zastavení řízení a to doručit na katastr, který posléze provede výmaz. Proč to nezastavil exekutor sám, netuším.
Případně mě ještě napadá, že by katastru mělo stačit, pokud exekutor alespoň formálně zrušil exekuční příkaz předtím, než to předložil soudu.


Ohledně nové nemovitosti - nevím, jak tohle funguje, ale asi by dávalo smysl, aby mezi katastrem a rejstříkem exekucí probíhala výměna informací.

EDIT: Blbost, exekuční příkaz musel být zrušen, mělo by tedy stačit dostat to zrušení na katastr nemovitostí a tím by mělo být hotovo
« Poslední změna: 16 Září 2021, 00:09:25 od IZS »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #77 kdy: 16 Září 2021, 11:58:15 »

Hele ho, ono tam něco přibylo.

Který návrh byl ale zamítnut? Návrh na okradení Číkuse, nebo návrh na zrušení exekuce? To mi z toho není jasné.

IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #78 kdy: 16 Září 2021, 14:06:59 »

No stoprocentně jsou to rozhodnutí, které narychlo spíchnuli v rámci soudu - justiční úředník má v exekučním řízení poměrně úzké pavomoci, ale určitě může rozhodovat o zastavení exekucí, to šlo i přes Ústavní soud.
Soud to měl od exekutora předložené k zastavení, mohla tedy nastat varianta, že soud exekuci zastavil a pak zjistili, že se jim tam ve spise ještě válí nevyřízený návrh na zastavení od Číkuse, tak jej zamítli, protože exekuce již byla zastavena. Pravděpodobně to bude nějaké takové schéma, soud to asi prostě nějak "zašulil", aby vyšli s čistýma rukama.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #79 kdy: 06 Října 2021, 01:27:17 »

01.10.2021 doručeno usnesení soudu, které neodeslal soud, nýbrž exekutorský parazit. Předpokládám, že i on může uplatňovat fikci doručení.

Otázky začátečníka:

1. Toto usnesení jsem už viděl dříve, na základě nahlížení do spisu zmocněncem. Lhůta na odvolání se počítá už od nahlédnutí (jako u správního řízení), nebo až od doručení tohoto dopisu?

2. Lze stejně jako u správního řízení podat nejprve blanketní odvolání a počkat na výzvu k doplnění?

3. Má odvolání odkladný účinek?

Děkuji!
« Poslední změna: 06 Října 2021, 01:30:07 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #80 kdy: 06 Října 2021, 11:02:47 »

Z procesní opatrnosti se kloním k variantě podat odvolání ještě dnes. Pokud by se totiž lhůta počítala od nahlédnutí dne 21.09.2021, je poslední den lhůty právě dnes.

Body do odvolání:

- Proti příkazu jsem podal odpor (což ostatně přiznává sám MMJ a je to uvedeno i v napadeném usnesení), tím byl příkaz bez dalšího zrušen. Zákon říká, že příkaz je zrušen podáním odporu, nikoli něco ve smyslu, že je zrušen podáním odporu, kterým se ovšem úřad rozhodne milostivě zabývat. To lze podpořit i pravomocným usnesením KS Brno a pravomocným rozsudkem MS Praha.

- MMJ požaduje i náklady exekučního řízení, na což ale nemá právo, neboť mi před zahájením exekučního řízení nezaslal předexekuční (předžalobní) výzvu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #81 kdy: 06 Října 2021, 21:47:03 »

Tak jsem dnes sepsal a odeslal stručné odvolání:

Podávám odvolání proti usnesení č.j. 103 EXE 301/2020-32.

Magistrát města Jihlavy (dále také jen „Magistrát“) vydal příkaz č.j. Hl 10168/2019/ODP. Proti tomuto příkazu jsem podal včasný a přípustný odpor a tedy příkaz nikdy nenabyl právní moci.

Že byl odpor podán ostatně přiznává i sám Magistrát a je tak uvedeno i v napadeném usnesení.

Dle § 150 odst. 3 správního řádu je podáním odporu příkaz zrušen. Není zde uvedena podmínka, že je příkaz zrušen pouze takovým odporem, kterým se bude správní orgán milostivě zabývat.

Argumentace Magistrátu ohledně zneužití práva je nesmyslná a nemůže obstát. Hromadné podání obsahující větší počet dílčích podání je platným podáním, jak již bylo opakovaně judikováno. Viz např. Pravomocné usnesení Krajského soudu v Brně č.j. 62 A 151/2020-51 ze dne 11.02.2021 nebo pravomocný rozsudek Městského soudu v Praze č.j. 11 A 98/2020-29 ze dne 20.05.2021.

Magistrát si navíc nárokuje exekuční náklady, na které ale nemá právo, neboť mi před zahájením exekuce nedoručil předžalobní (předexekuční) výzvu. To vyplývá ze správního spisu.

Vzhledem k výše uvedenému tímto žádám, aby Krajský soud v Brně  usnesení č.j. 103 EXE 301/2020-32 zrušil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #82 kdy: 02 Listopadu 2021, 01:50:56 »

Jelikož se v exekucích vůbec nevyznám, zeptám se zkušenějších:

Mám využít institutu milostivé léto?

Když nic, exekutorský parazit by si nepřišel na požadovaných 3427 Kč, ale jen na 907.50 Kč.

1. Můžu ale vůbec využít milostivého léta, když jsem proti usnesení o nevyhovění žádosti o zastavení exekuce podal odvolání?

2. Nevzdal bych se tím možnosti dál bojovat (není to něco jako uznání viny)?

Díky!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #83 kdy: 08 Prosince 2021, 23:29:16 »

Na pondělí 13.12.2021 nachystáno k odeslání na adresu exekutorského parazita:

Žádost o vyčíslení dlužné jistiny – tzv. Milostivé léto

V souvislosti s tzv. Milostivým létem žádám tímto o sdělení aktuální výše dlužné jistiny u veškerých pohledávek veřejnoprávních oprávněných ve smyslu části druhé, čl. IV. bodu bodu 25 odst. 1 zákona č. 286/2021 Sb. (v případě pochybností u všech oprávněných), vedených u Vašeho úřadu vůči mé osobě. Údaje bezodkladně sdělte doporučeným dopisem zaslaným na adresu mého trvalého bydliště.

Zároveň Vám tímto dávám na vědomí, že mám zájem využít tzv. Milostivého léta a určuji, že veškeré úhrady provedené v období tzv. Milostivého léta mají být použity na jistinu a náklady exekuce ve smyslu části druhé, čl. IV bodu 25 odst. 1 až 8 zákona č. 286/2021 Sb. V případě pochybností, na který dluh je má úhrada určena, mne kontaktujte výše uvedeným způsobem.

Žádám o sdělení platebních údajů pro úhradu dlužné jistiny a nákladů exekuce dle shora uvedeného ustanovení zákona.

Zdraví a na další spolupráci se těší

Číkus
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #84 kdy: 19 Ledna 2022, 00:13:21 »

Od exekutorského parazita doručeno Sdělení zůstatku. Zajímavé je, že se jedná o digitálně podepsaný papír.

Předpokládám správně, že když částku 2908 uhradím, tak bude exekuce zastavena a z katastru vymazány ony záznamy? Automaticky, nebo musím o výmaz požádat (koho)?

Uhrazením ale neberu zpět odvolání, o němž soudní řízení stále běží, nebo ano?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #85 kdy: 31 Ledna 2022, 19:51:41 »

Od exekutorského parazita doručeno usnesení. Opět digitálně podepsaný papír.

Zaujalo mne, že se exekuce částečně zastavuje. Není to nějaká hovadina?

Asi podám odvolání, pro začátek blanketní, ať parazitovi přidám práci. Už kvůli tomu, že v poučení blekotá něco o lhůtě na podání odvolání do 15 dnů od doručení podepsaného usnesení.

edit: A to odvolání podepíšu digitálně. Když může zmr. Voborník, můžu taky.
« Poslední změna: 31 Ledna 2022, 20:27:49 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #86 kdy: 23 Února 2022, 00:32:36 »

Doručeno usnesení (výzva k doplnění). Je zajímavé, že exekutorský parazit požaduje doplnění odvolacích důvodů, ale ne chybějícího podpisu.

Váhám, zda se s tím vůbec babrat. Je mi divné, že prý při nedoplnění bude odvolání odmítnuto. Ale to může být mou nezkušeností ohledně exekucí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #87 kdy: 29 Dubna 2022, 11:51:22 »

Nemáte někdo zkušenost, jak donutit exekutorského parazita, aby z LV nemovitosti zápis o exekuci odstranil? Díky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #88 kdy: 15 Srpna 2022, 19:19:40 »

Z listů vlastnictví exekuce odstraněna. Bylo potřeba prošťouchnout exekutorského parazita.

11.08.2022 doručeno usnesení soudu.

Sice jsem proti příkazu podal včasný a přípustný odpor, ale bylo mi to houby platné. Jelikož mi nejsou známy další možnosti obrany, prohlašuji kauzu za LOST.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Exekuce na nemovitostech
« Odpověď #89 kdy: 19 Srpna 2022, 21:15:25 »

Z procesní opatrnosti se kloním k variantě podat odvolání ještě dnes. Pokud by se totiž lhůta počítala od nahlédnutí dne 21.09.2021, je poslední den lhůty právě dnes.

Body do odvolání:

- Proti příkazu jsem podal odpor (což ostatně přiznává sám MMJ a je to uvedeno i v napadeném usnesení), tím byl příkaz bez dalšího zrušen. Zákon říká, že příkaz je zrušen podáním odporu, nikoli něco ve smyslu, že je zrušen podáním odporu, kterým se ovšem úřad rozhodne milostivě zabývat. To lze podpořit i pravomocným usnesením KS Brno a pravomocným rozsudkem MS Praha.

- MMJ požaduje i náklady exekučního řízení, na což ale nemá právo, neboť mi před zahájením exekučního řízení nezaslal předexekuční (předžalobní) výzvu.

Pane Číkus, jak to je s tou předexekuční výzvou? Jednou jsem zapomněl uhradit pokutu, za měsíc přišlo vyrozumění o nedoplatku (opět jsem zapomněl reagovat úhradou) a další měsíc exekuční příkaz. Nebylo něco procesně vynecháno? Předpokládám, že když jsem to obratem uhradil, mám smolíka na cokoliv.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7