30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 7

Autor Téma: [LOST] Hlinsko (sprdel) 2. díl  (Přečteno 11577 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
[LOST] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« kdy: 25 Října 2019, 15:16:34 »

(pokračování této taškařice)

Po sprdelní výzvě za první přestupek provozovatel zařídil, aby se pyrátění okolo Hlinska opakovalo, neboť si byl vědom toho, že SO je povinen vést společné řízení.

Ve dnech 9.8.2018 - 21.10.2018 proběhlo 7 různých pyrátění kolem radarových kasiček patřících pod Hlinsko. Přišlo 7 sprdelních výzev a na každou z nich byl včas udán provozovatelův zahraniční kamarád Helmut.

25.02.2019 Doručen sprdelní příkaz, kterým byla provozovateli uložena pokuta 4500 Kč. Doslovná citace z odůvodnění:

Vzhledem k tomu, že provozovatel vozidla, v žádném ze shora uvedených případů, na výzvu nereagoval, určenou částku ve lhůtě neuhradil, a ani údaje potřebné k určení totožnosti řidiče předmětného vozidla správnímu orgánu nesdělil, a to přesto, že byl o této možnosti ve výzvě řádně poučen, ... (také jste si vzpomněli na Rimmera?)

05.03.2019 Odesláno multipodání, kde je mj. uvedeno:

Podávám odpor proti příkazu č.j. Hl 10168/2019/ODP.

Multipodání se na poště neztratilo a bylo parazitům doručeno, neboť na něj i reagovali. (Věděli jste, že podání odporu proti příkazu je zneužitím práva, které nepožívá právní ochrany?)

(dlouho nic)

22.10.2019 vyplodili paraziti upomínku na 2500 Kč (nějaká sleva?). Škoda že ji poslali úplně obyčejným (nedoporučeným) dopisem. Výzva se někde zatoulala a provozovateli nebyla nikdy doručena.

Provozovatel má v plánu vyčkat na výročí zahájení řízení (doručení příkazu) a podat žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti. Nebo má někdo lepší nápad na postup? Díky.

(pozn: schválně jsem neanonymizoval čísla jednací, aby bylo zřejmé co na co navazuje)
« Poslední změna: 19 Prosince 2019, 02:23:32 od Číkus »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2019, 15:59:29 »

Tak to je dobrý kocourkov :)
Taky bych volil počkat na výročí a namítal nečinnost.
Je možné, že se budou snažit exekuovat, což by mohlo věc uspíšit, ale v téhle fázi už necuknou a rok doběhne.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2019, 17:43:31 »

Možná by mohl provozovatel počkat, až mu bude doručeno (tipl bych si, že se tak stane někdy začátkem března 2020) a včas (tj. do 15 dnů od doručení) požádat správce poplatku o splátkový kalendář.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2019, 20:12:33 »

Je možné, že se budou snažit exekuovat, což by mohlo věc uspíšit, ale v téhle fázi už necuknou a rok doběhne.

Asi by šlo riziko omezit když by se dopis objevil někdy na začátku roku a provozovatel odpověděl že neví o jakých 2500 úřad mluví.
Třebas úřad bude jako první řešit že to není 2500..

Výhoda je že se nehraje o doručení žádného dokumentu a tak i když by poslali exekuci s rozhodnutím tak to nic neovlivní.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2019, 21:02:07 »

S exekucemi nemám zatím zkušenosti. V případě, že by přeci jen proběhla, neměl by snad být problém prokázat neoprávněnost. Bylo by ale nefér nechat pana exekutora pracovat zadarmo - platil by pak náklady úřad?

Samozřejmě by také šlo požadovanou částku uhradit a po promlčení si ji vyžádat zpět. Ale jak na to, když upomínka nebyla provozovateli doručena?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #5 kdy: 26 Října 2019, 16:33:46 »

S exekucemi nemám zatím zkušenosti. V případě, že by přeci jen proběhla, neměl by snad být problém prokázat neoprávněnost. Bylo by ale nefér nechat pana exekutora pracovat zadarmo - platil by pak náklady úřad?

Ta exekuce jde v zárodku přibrzdit, je tam možnost se odvolat, žádat o odklad nebo rovnou možnost požádat o zastavení z důvodu neoprávněnosti s řádným odůvodněním.

Samozřejmě by také šlo požadovanou částku uhradit a po promlčení si ji vyžádat zpět. Ale jak na to, když upomínka nebyla provozovateli doručena?

Tohle bych nedělal. Doručeno nemají, počkal bych až něco přijde.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2019, 22:48:57 »

Ačkoli se jako nejjistější taktika jeví nechat to vysmrádnout do promlčení koncem února 2020, vzhledem k aktuálnímu vývoji začínám váhat, zda nepoškádlit hada bosou nohou a neprošťouchnout orgána žádostí o uplatnění opatření proti nečinnosti.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #7 kdy: 24 Února 2020, 21:00:54 »

Asi je čas na uplatnění opatření proti nečinnosti :-)

Nástřel:

Citace
Orgáne!

Jsem velice nespokojen s Tvým laxním přístupem k okrádání slušných občanů za smyšlené přestupky, pravděpodobně za účelem obohacení městské kasy. Dne 25.2.2019 jsi mi doručil příkaz č.j. Hl 10168/2019/ODP, proti němu jsem včas (dne 5.3.2019) podal odpor, kterým byl příkaz zrušen. Od té doby jsi nečinný, ačkoli je takový postup v rozporu se zákonem.

Tímto žádám o uplatnění opatření proti nečinnosti správního orgána, který se nechová jako správný správní orgán, nýbrž jako orgán zcela jiný.

Také podávám stížnost na postup oprávněné úřední osoby, o přijatých opatřeních a způsobu potrestání si přeji být informován. Protože z pokutičky nic nebude, přikazuji Ti, abys tento výpadek v městském rozpočtu sanoval stržením této částky z platu oprávněné úřední osoby, neboť za tento výpadek ve financování může jen a ona a způsobila jej svou neschopností. O stržení částky z platu odpovědné úřední osoby si přeji být informován.

V souladu s InfZ požaduji sdělení informace, zda má Miroslav Brychnáč alespoň maturitu.

V souladu s InfZ požaduji sdělení informace o výši platů Mgr. Marty Novákové za posledních 25 měsíců.

Podávám stížnost na způsob vyřízení informace dle žádosti, kterou jsem odeslal dne 5.3.2019.

Čest práci a rukám klid!
« Poslední změna: 24 Února 2020, 22:07:43 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #8 kdy: 04 Března 2020, 22:59:28 »

Tak já to tedy asi prohlašuji za WIN. Jestli přijde ještě nějaká veselé reakce, přiložím.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #9 kdy: 16 Března 2020, 19:10:27 »

Píše exekutorský parazit Mgr. Tomáš Voborník. Že by to bylo v této věci?
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #10 kdy: 16 Března 2020, 20:23:24 »

Exekuce jako reakce na opatření proti nečinnosti? :D
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #11 kdy: 17 Března 2020, 11:17:48 »

Exekuce jako reakce na opatření proti nečinnosti? :D

Jestli jo, tak to je slušná reakce :-D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #12 kdy: 23 Března 2020, 23:42:51 »

No fakt že jo, exekuce!

V sekci "Základní schéma exekuce" mi v diagramu chybí větev "Soudní exekutor je usvědčen z trestného činu a táhne za mříže kam patří". Možná to do odpovědi přidám jako přílohu.

1. Co s tím?

a) Dle poučení ve Vyrozumění o zahájení exekuce podat do 30 dnů návrh na zastaven exekuce?
b) Dle Poučení v příkazu na konci by asi bylo vhodné do 8 dnů podat námitky?
c) Něco jiného?

Předpokládám, že argumenty budou jednoduché a neprůstřelné, přiložím kopii včas podaného odporu a kopii podacího lístku.

2. Jak to dát těm parazitům co nejvíc vyžrat? A kterým?

a) Mgr. Tomáš Voborník se mě pokouší okrást.
b) Ing. Lenka Švorcová to digitálně podepisuje.
c) Dvojmagistr Robertek ve spiknutí s Miroslavem Brychnáčem vydávají protiprávní příkaz.
d) Miroslav Brychnáč protiprávně provedl připojení doložky právní moci příkazu (byť právní moci nikdy nenabyl).
e) Diplomovaný starosta Miroslav Krčil ve spiknutí s hubenou Marií vydávají (na dva pokusy) protiprávní návrh na nařízení exekuce.
f) Věra Blažejová vyřizuje za Voborníka pokus o loupež.

Rád bych alespoň jednomu z nich dal pořádně přes kožich. Za nápady budu rád.

Děkuji!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #13 kdy: 24 Března 2020, 12:09:55 »

Předpokládám, že tento vzor je stále platný, vyjdu z něj. Kolegovi hh děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Hlinsko (sprdel) 2. díl
« Odpověď #14 kdy: 30 Března 2020, 21:09:47 »

(má smysl to přesouvat do neveřejné sekce?)

Nástřel k případnému brainstormingu:

Exekutorovi:

Návrh na zastavení exekuce

Příloha: kopie podacího lístku

Podávám ve smyslu § 55 EŘ návrh na zastavení exekuce vedené pod sp. zn. XXX ve věci oprávněného - Městský úřad Hlinsko, proti mně jako povinnému, z důvodu neexistence pravomocného a vykonatelného titulu. Proti Příkazu MěÚ Hlinsko č.j. XXX ze dne 12.02.2019, který mi byl doručen dne 25.02.2019, jsem dne 05.03.2019 podal včasný a přípustný odpor, což prokazuji přiloženou kopií podacího lístku. Podáním odporu byl příkaz v souladu s § 150 odst. 3 správního řádu zrušen. Příkaz tak nemůže být pravomocným a tedy ani vykonatelným rozhodnutím, tudíž navrhuji, aby exekuce byla zastavena.


Orgánovi:

Příloha: kopie návrhu na zastavení exekuce

Soudním exekutorem Mgr. Tomášem Voborníkem mi bylo doručeno vyrozumění o zahájení exekuce ve věci MěÚ Hlinsko jako oprávněného. Podal jsem návrh na zastavení exekuce, jehož kopii přikládám. Přikazuji, abyste neprodleně provedli kontrolu předmětného spisu se zaměřením na nalezení odporu proti příkazu a následně podnikli kroky směrem k zastavení neoprávněné exekuce. O přijatých opatřeních a způsobu potrestání odpovědné osoby si přeji být vyrozuměn. Upozorňuji, že jakoukoliv škodu a újmu, která mi vznikne, uplatním postupem podle zákona č. 82/1998 Sb.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 7