30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování s kotoučem  (Přečteno 7146 krát)

luftjarda

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Parkování s kotoučem
« kdy: 24 Října 2019, 12:01:49 »

Na našem parkovišti je značka IP13b s tím, že od 9-16 je omezené stání na max. 3h.

Zaparkoval jsem tam ráno v sedm a už v půl desáté se za stěračem objevilo "Vyrozumění o podezření ze spáchání přestupku".

Jedna věc je, že hodiny jsem v autě neměl, to je pravda. Druhá věc je, že průměrný strážník by měl poznat, že omezení stání na 3h od 9:00 znamená, že porušit dobu stání lze až od 12:00, protože do té doby je vše v limitu.

Vyrozumění půjde do koše, ale když se ozvou, jak postupovat? Děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2019, 12:09:03 »

Až/pokud se ozvou, vyzvedněte zásilku poslední den lhůty a další postup konzultujte zde.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2019, 13:13:12 »

Určitě se tu probíral i téměř identický případ, tj. parkování bez kotouče, ale kontrola v tobě, kdy ještě od začátku doby, po kterou značka platí, neuběhl čas, na který je stání omezeno. Je mám dojem, že o výsledek se tazatel nepodělil.

Každopádně tohle bych dotáhnul, jak říkal Vlasta Burian, klidně až do hromosvodu. Formálně jde o porušení značky, protože ta ukládá povinnost umístit kotouč. Jde ale o takřka krystalicky čistý případ absence materiálního znaku, „zločin bez oběti“. Počkejte, zda to bude mít nějaké pokračování, pokud ano, hoďte sem.
IP zaznamenána

luftjarda

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #4 kdy: 24 Října 2019, 13:29:00 »

Děkuji, oba zmíněné případy jsem viděl, ale ani jeden z nich mi nepřišel stejný jako můj. Jeden tam má čas napsaný na lístečku a řeší, zda je to ekvivalentní parkovacímu kotouči, druhý zase překročil dobu stání.

U mně je to, jak píše hh, zločin bez oběti, protože uvedený čas na "vyrozumění" (9:30) je zcela zjevně v době, kdy žádné zde stojící auto nemohlo limit 3h od 9:00 překročit. Čili jediný prohřešek mi přijde čistě formální - absence kotouče. Počkáme, až se ozvou, pak bych v diskuzi pokračoval.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2019, 13:32:14 »

já bych se jako sprostý podezřelý neštítil ani tvrdit, že v autě byl lísteček s ručně napsaným časem zastavení vozidla. důrazně trvat na svém, fotodokumentace na 99% nebude tak důkladná, aby se někam ten lísteček zrovna na té fotce neskryl. jako další argument do vyjádření by to bylo dobré....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2019, 22:29:00 »

Tak určitě není nutné si dělat z huby větrník nadarmo, nejdřív se seznámíte se spisem a pak se teprve budete k věci vyjadřovat.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2019, 21:23:48 »

Neví někdo, jak moc je teď agilní pražský magistrát? K výzvám jsem vždy přistupoval ignorací, ale od doby, co už se nemusí zabývat parkováním v modrých zónách s ním nemám zkušenost. Do schránky mi teď velice rychle přilétly tři dopisy za parkování na IP 13b. Zločin jsem spáchal tři dny po sobě v září, za každý den inkasují 500. Předem díky za postřehy.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #8 kdy: 04 Listopadu 2019, 21:26:44 »

Doggazz> Ve schránce přistály 3 výzvy k uhrazení určené částky? Pak bych na konci lhůty (podle dopisu nebo cca 55 dní od údajného přestupku; co bude později) udal spolupracujícího řidiče nebo Helmuta.

Od koho dopisy byly? Pokud od městské části (ale ty se zabývají AFAIK pouze barevnými zónami), lze očekávat agilitu. Pokud MHMP, je zde velká šance že to bude promlčeno na odvolacím orgánovi (ministerstvo dopravy).
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #9 kdy: 04 Listopadu 2019, 21:38:47 »

Doggazz> Ve schránce přistály 3 výzvy k uhrazení určené částky? Pak bych na konci lhůty (podle dopisu nebo cca 55 dní od údajného přestupku; co bude později) udal spolupracujícího řidiče nebo Helmuta.

Od koho dopisy byly? Pokud od městské části (ale ty se zabývají AFAIK pouze barevnými zónami), lze očekávat agilitu. Pokud MHMP, je zde velká šance že to bude promlčeno na odvolacím orgánovi (ministerstvo dopravy).

Ano, tři výzvy, pěkně za každý den, co tam to auto stálo s jiným časem vyznačeným na kotouči. Dopisy přišly právě z MHMP, proto se ptám, jak jsou teď agilní, protože ta psaní přišla naráz cca po měsíci. Pamatuji, že dříve to chodilo s velkou prodlevou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #10 kdy: 04 Listopadu 2019, 21:40:34 »

Když nic, tak je už teď jasné, že se opravdu nevyplatí odpustky platit. Lze očekávat mírné zrychlení MHMP, ale u MD bych moc změn neočekával.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #11 kdy: 04 Listopadu 2019, 21:47:48 »

Když nic, tak je už teď jasné, že se opravdu nevyplatí odpustky platit. Lze očekávat mírné zrychlení MHMP, ale u MD bych moc změn neočekával.

A navíc, nemělo by jít jen o jeden přestupek, když se to auto tři dny nehlo z místa? Lze pak případně očekávat spojení všech tří zločinů do jedné SprDele?
« Poslední změna: 04 Listopadu 2019, 21:52:04 od Doggazz »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #12 kdy: 04 Listopadu 2019, 21:52:10 »

Ano. Případně i každého dalšího (který spadá pod stejný úřad) až do zahájení správního řízení.
IP zaznamenána

luftjarda

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #13 kdy: 17 Prosince 2019, 11:12:28 »

Ahoj, tak přišla žádost o výpalné:



Pro kontext dodávám, že značka v místě povoluje stání na max. 3h v čase od 9 do 16h. Přesný čas začerněný na výzvě je cca 9:30. Tzn. auto tam mohlo stát max. 0,5h z povolených 3h, což je zřejmé i bez kotouče.

Jaký byste doporučili další postup?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #14 kdy: 17 Prosince 2019, 11:14:46 »

MHMP nejede turbo, tedy bychom doporučili výzvu ignorovat.
IP zaznamenána