30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování bez parkovacích hodin  (Přečteno 9975 krát)

Thompson

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
[?] Parkování bez parkovacích hodin
« kdy: 21 Ledna 2016, 16:58:03 »

Zdravím všechny diskutující,

V Brně jsem zaparkoval na půl hodiny zdarma, nicméně jsem neměl za okínkem parkovací hodiny.Nakonec jsem tam stál déle jako půl hodiny, nicméně v době příchodu MP to bylo cca 15min.Klasicky vypsali lísteček, ten jsem ignoroval, teď přišla nedoporučeně výzva k podání vysvětlení.Co mě tam pobavilo, čas v dopisu a na lístečku nesedí o 3min, dopis byl zaslán provozovateli vozidla a ten by měl k podání vysvětlení přinést sebou řidičák, proboha proč?A co když žádný nemá ? :D Nicméně k jádru věci, jak tuto situaci řešit?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2016, 17:24:32 »

Provozovatel vozidla by teoreticky mohl prokázat svůj právní zájem a dojít si na magostrát nahlédnout do spisu. Tam by viděl jak je přestupek zdokumentován (zda a jaké existuje foto) a podle toho by se rozhodul, zda až ho vyzvou k podání vysvětlení napráší toho němce co řídil a co včera bohužel zemřel (varianta HELMUT) nebo Vás protože Vy si to vyřídíte sám :)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2016, 21:26:46 »

přišla nedoporučeně výzva k podání vysvětlení.
Neni to navod sam o sobe?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Thompson

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #3 kdy: 21 Ledna 2016, 22:13:50 »

Takže počkat, až příjde něco fundovanějšího a pak to řešit?Nevím jestli to má třeba kvuli 200kč cenu.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #4 kdy: 21 Ledna 2016, 22:17:11 »

ta výzva je od opicajtů? pokud ano, notabene nedoporučeně, s fízlama se nebavíme - ignore, pokud od ouřadu, tak ignore, protože nedoporučeně
IP zaznamenána

Thompson

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #5 kdy: 21 Ledna 2016, 23:02:45 »

Jojo od hovnosběračů, dopis normálně ve schránce, předpokládám nedoporučeně.
IP zaznamenána

Thompson

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #6 kdy: 08 Dubna 2016, 11:18:59 »

Tak přišla doporučeně složenka na 700, to mi příjde přehnaný...Jak to teda řešit?Může někdo v sz vysvětlit popis s Helmutem, případně nějakého dohodit?
V dopisu nic není o překročení parkovací doby, jen o tom, že nebyli parkovací hodiny.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #7 kdy: 08 Dubna 2016, 11:22:23 »

co je to za psaní? příkaz? odpustek? z dodané informace nelze určit další postup
IP zaznamenána

Thompson

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #8 kdy: 10 Dubna 2016, 00:35:06 »

Přišla složenka, takže příkaz->zaplať :D
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #9 kdy: 10 Dubna 2016, 09:42:05 »

pro jistotu, ten papír (ne ta složenka) se jmenuje "příkaz o uložení pokuty"? má v závěru poučení o možnosti podání odporu? sorry, ale buď napiš přesně, o co jde nebo ten papír oskenuj, anonymizuj a nahraj sem

pokud je to příkaz, tak podat odpor na konci lhůty dle poučení
IP zaznamenána

Thompson

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #10 kdy: 10 Dubna 2016, 14:45:55 »

Předpokládám, že je to ono, ale ještě to upřesním.
Jde mi zatím do konce doby o postup a jestli to má cenu, přece jen ve správním z toho bude 1700.
Odpor podat umím.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #11 kdy: 10 Dubna 2016, 14:55:54 »

Tak 1700 to určitě nebude, ve správím z toho bude min. (a patrně i max.) 2500 Kč (1500 pokuta, 1000 náklady). Nižší pokutu než 1500 jde dát jen v blokovém nebo právě při stanovení určené částky. Jen v blokovém totiž není stanovena dolní mez (je pouze stanoveno, že kromě zbytkového přestupku § 125c(1)(k) nelze od pokuty upustit).
IP zaznamenána

Thompson

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #12 kdy: 11 Dubna 2016, 10:22:01 »

Tak je to výzva provozovateli vozidla, s nímž došlo ke spáchání přestupku, k uhrazení určené částky.
Co tak čtu, tak asi opět hodit do koše, je tak?Nebo je rozumnější taktika někoho napráskat, otázka koho?
Pokud napráskám sám sebe, pošlou mi dopis o podání vysvětlení, nebo rovnou příkaz?Přestupek se stal tuším v lednu, pokud by se podařilo tuhle před přípravnou část natáhnout dejme tomu na rok, tak to už pak vnímám jako v pohodě šanci na prekluzi.
Osobně vím, že čas, který byl na lístečku na autě s časem v dopise rozporuje o 3min.Dá se takový důkaz použít?
Také bych potřeboval přesunout řešení přestupku na jiný správní orgán, to je předpokládám také zdržení procesu, nicméně to mi asi "orgán" vyhovět nemusí.A případně pokud se dá namítnou rozporující čas, používají mpíci ve správním třeba záznam z městských kamer?Předpokládám, že takhle daleko to asi nedošlo.
« Poslední změna: 11 Dubna 2016, 10:44:39 od Thompson »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Parkování bez parkovacích hodin
« Odpověď #13 kdy: 11 Dubna 2016, 10:56:32 »

Nejdřív se musíte rozhodnout, jestli brát 700 (vrabec) nebo bojovat (holub), což má 2 možné výsledky - win (zadarmo) či fail (2500).

Varianta kapitulace znamená ve splatnosti zaplativ. Pro variantu boj v tuto chvíli doporučujeme výzvu zcela ignorovat a počkat na další výzvu (předvolání) k podání vysvětlení (hledejte zde na fóru heslo turbo či turbomodel). Dále je obecně vhodné udat nějakého řidiče, k tomu, jaký řidič by to měl být a jaký je další krok existuje hodně variant, nebuďte líný a trochu to tu prostudujte. Ke 100% úspěchu nevede automaticky nic.

Zhruba ve stejný moment, kdy jim udáte nějakého řidiče, by bylo dobré se seznámit se spisem a zhodnotit důkazní situaci. U parkovacích deliktů může být auto nedostatečně nafoceno, tj. z fotek neplyne, že by tam ty hodiny/lístek/povolení nebylo, mohou tam být fotky jen z jednoho okamžiku, tj. není prokázáno, že nešlo jen o dovolené zastavení.
IP zaznamenána