30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného  (Přečteno 5639 krát)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #15 kdy: 06 Října 2019, 21:32:10 »

To jistě ne. Navíc ObchZ už neexistuje. Nemáte náhodou jako OSVČ datovou schránku?
IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #16 kdy: 06 Října 2019, 21:39:28 »

No jo, on už vlastně ObchZ neexistuje, jsem fakt lama :)
Datovou schránku nemám, pořád to odkládám, tak tohle mě myslím konečně donutí.
Nicméně odpor dám emailem a pošlu potvrzení do 5 dnů.

IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #17 kdy: 06 Října 2019, 21:42:56 »

Přesně tak. Měli přinejmenším vyzvat provozovatele k podání vysvětlení.

Myslím si správně, že tím, že vydali příkaz, aniž by mě vyzvali k podání vysvětlení, to prosrali, neboť to je chyba, kterou už nemohou napravit?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #18 kdy: 06 Října 2019, 21:45:49 »

noholly: Ano, ale SO bude argumentovat že všechno udělal správně protože o podání vysvětlení psal ve výzvě k zaplacení určené částky.

Vy budete argumentovat že podání vysvětlení nebylo relevantní když jste si myslel že to bylo vyřešené zaplacením odpustku.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #19 kdy: 06 Října 2019, 21:47:07 »

Je to nejisté, ale nějaká naděje v tom je. Přinejmenším to zvyšuje šanci, že odvolání shnije na SčK, asi tak k 99 %.

OT: Budete-li si zřizovat DS jako OSVČ, zřiďte si rovnou druhou i jako FO. Předejdete tak potenciálně mnohým zbytečným potížím a zmatkům.

EDIT: Ještě drobnost: pošlete-li odpor e-mailem (a je jedno, zda v pondělí či v úterý), pětidenní lhůta pro jeho potvrzení se díky víkendu posune na další pondělí.
« Poslední změna: 06 Října 2019, 21:51:36 od kdo »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #20 kdy: 06 Října 2019, 21:51:54 »

Úplně stoprocentní to asi není, ale máte další munici :

https://smlouvy.gov.cz/smlouva/8291303
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/6048731

Ještě jsem to neprostudoval celé ale již jsem našel, že za každý zaznamenaný přestupek získá soukromá firma 150 CZK. Což by mělo znamenat, že měření je nezákonné.



IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #21 kdy: 06 Října 2019, 21:54:22 »

No to tedy nejisté je. :(
Napadá někoho ještě jiná varianta, na čem to uhrát?

P.S. dík za tipy k těm schránkám, založím samozřejmě obě.
IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #22 kdy: 06 Října 2019, 21:55:22 »

Úplně stoprocentní to asi není, ale máte další munici :

https://smlouvy.gov.cz/smlouva/8291303
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/6048731

Ještě jsem to neprostudoval celé ale již jsem našel, že za každý zaznamenaný přestupek získá soukromá firma 150 CZK. Což by mělo znamenat, že měření je nezákonné.

No to by tedy byla výzva :)
IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #23 kdy: 06 Října 2019, 22:11:07 »

noholly: Ano, ale SO bude argumentovat že všechno udělal správně protože o podání vysvětlení psal ve výzvě k zaplacení určené částky.

Vy budete argumentovat že podání vysvětlení nebylo relevantní když jste si myslel že to bylo vyřešené zaplacením odpustku.
Oni ale mohou nějak nevyzpytatelně protiargumentovat. Napadá mě i, že tím, že mi byly peníze obratem vráceny na účet, a tím bylo jasné, že moje platba nebyla přijatelná a tím pádem trvala povinnost podat vysvětlení.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #24 kdy: 06 Října 2019, 22:12:29 »

A ještě detail: mám živnosťák a v tom příkazu to několikrát uvádějí. Nevím, jestli to nemůže měnit občas situaci v můj neprospěch. (Občanský/obchodní zákoník)
Podnikání řeší, protože zřejmě to auto máte registrované na IČO. Jinak je to úplně jedno, odpovědnost za § 125f se nijak neliší podle toho, týká-li se fyzické osoby podnikající, fyzické osoby běžné či právnické osoby. Obchodní/občanský zákoník s tím nesouvisí už vůbec - ne že by to něco zásadního měnilo, ale jestli jako podnikatel pořád ten divný zlomek 513/1991 cpete do smluv, faktur atp., aktualizujte si to, nedělá to dobrý dojem.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #25 kdy: 06 Října 2019, 22:16:33 »

Ještě drobnost: pošlete-li odpor e-mailem (a je jedno, zda v pondělí či v úterý), pětidenní lhůta pro jeho potvrzení se díky víkendu posune na další pondělí.

Ještě k těm DS -Potvrzení odporu pošlete písemně a DS si zřiďte a aktivujte až potom.  Kdyby se náhodou spletli a pokračovali v doručování poštou, což by Vám samozřejmě nahrávalo na víteězství. I když Lysá myslím to doručování do DS zvládá, ale člověk nikdy neví.
IP zaznamenána