30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného  (Přečteno 5647 krát)

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
[?] Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« kdy: 06 Října 2019, 15:14:16 »

Ahoj, PROSÍM ZATÍM NEVEŘEJNĚ,
přišla mi výzva k výpalnému za 500,- za rychlost na statickém radaru. Uhradil jsem ji, protože jsem si byl vědom, že jsem fakt ten den spěchal, tudíž jsem to bral jako daň za vlastní blbost a hlavně se mi nechtělo to více řešit. Platil jsem na konci lhůty, kterou jsem odvodil ode dne, kdy mi to hodili pošťáci do schránky. CHYBA, jasn, jenže já prostě nebyl 1 týdny doma a dřív to nešlo.
A samozřejmě, výpalné mi vrátili na účet a přišel příkaz na 1500, že jsem zaplatil po lhůtě. Vzhledem k tomu, že pošta tady svévolně hází dopisy do schránky běžně klidně o 4 dny později, asi je to jejich chyba, ale to už je třetí osoba a situace se komplikuje, pochybuju, že bych jim něco dokázal. Chtěl bych jít spíš některou ze standardních cest, poštu do toho netahat, ale nevím, jaké mám vyhlídky, protože tím, že jsem poslal výpalné, jsem se vlastně přiznal a cítím to jako takovou "přitěžující okolnost" v potencionálním správním řízení.
Jenže moje ochota platit 1500 je za těchto okolností fakt výrazně menší, než u toho výpalného. Nevím ale, jaký má můj odpor šanci na úspěch a radši bych to s někým zkušeným rád probral.
Samozřejmě po anonymizaci téma nahraji dokumenty a budu k dispozici.
Prosím tedy o anonymizaci a pak jestli byste někdo byl ochoten s tím strávit trochu času.
Dík předem
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #1 kdy: 06 Října 2019, 16:35:44 »

Úhradou určené částky jste se Vy ani nikdo jiný k ničemu nepřiznal, naopak, je to poplatek za to, že se osoba pachatel i sám fakt přestupku vůbec nebude řešit.

Anonymizací se myslí to, že Příkaz od SO nascanujete a pak začerníte údaje, které by Vás nebo případ mohly identifikovat.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #2 kdy: 06 Října 2019, 19:19:47 »

Nezlobte se, ale Vaše téma do neveřejné části nepatří. Zdejší hardcore za Vás vyřešil v neveřejné sekci tento případ, za což jste se fóru odměnil tím, že:
a) jste smazal všechny přílohy i celé zadání případu, čímž jste informační hodnotu vlákna devalvoval k nule,
b) vlákno jste nechal viset v neveřejné části fóra, aniž byste se obtěžoval informovat o tom, že případ je definitivně ukončen.

Navíc je Váš problém do té míry běžný a naprosto obyčejný, že byste si jej měl být schopen na základě informací z fóra vyřešit sám, s čímž Vám ve veřejné části jistě ochotně pomůže více lidí než v části neveřejné.
IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #3 kdy: 06 Října 2019, 19:39:59 »

Ok, dostal jsem asi po zásluze kartáč.
1) Samozřejmě chápu, že anonymizace je začernění, ale protože dotyčná úřednice by to tu mohla i tak poznat, chtěl jsem to nejdřív neveřejně, jak koneckonců radíte i v Rozcestníku.
2) Za ten minulý případ si házím popel na hlavu. Chápu, že je to pro vás důvod mě takhle odpálkovat. Tak to nechme být. Asi bude nejlepší tohle téma zrušit.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #4 kdy: 06 Října 2019, 19:50:42 »

Jsem si naprosto jist, že se jedná o tak běžný a častý případ, že správně anonymizovaný dokument úředník pozná stěží. Pokud by oproti předpokladu obsahoval natolik specifické skutečnosti, že by byl případ identifikovatelný, do neveřejné části téma samozřejmě přesuneme.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #5 kdy: 06 Října 2019, 20:01:56 »

Platil jsem na konci lhůty, kterou jsem odvodil ode dne, kdy mi to hodili pošťáci do schránky
...
Vzhledem k tomu, že pošta tady svévolně hází dopisy do schránky běžně klidně o 4 dny později, asi je to jejich chyba...

Obávám se, že to není chyba pošty a nebyla by to chyba pošty ani kdyby vhodili o 4 měsíce později nebo nevhodili vůbec. Doručeno je (fikcí) desátý den po prvním pokusu o doručení a je irelevantní, kdy (a zda vůbec) je dopis vhozen do schránky.

(fikce doručení)
IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #6 kdy: 06 Října 2019, 20:30:46 »

Platil jsem na konci lhůty, kterou jsem odvodil ode dne, kdy mi to hodili pošťáci do schránky
...
Vzhledem k tomu, že pošta tady svévolně hází dopisy do schránky běžně klidně o 4 dny později, asi je to jejich chyba...

Obávám se, že to není chyba pošty a nebyla by to chyba pošty ani kdyby vhodili o 4 měsíce později nebo nevhodili vůbec. Doručeno je (fikcí) desátý den po prvním pokusu o doručení a je irelevantní, kdy (a zda vůbec) je dopis vhozen do schránky.

(fikce doručení)
Dík za odkaz na fikci doručení, myslel jsem si to.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #7 kdy: 06 Října 2019, 20:41:44 »

Kdy Vám byl doručen onen příkaz?
IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #8 kdy: 06 Října 2019, 20:43:44 »

Příkaz mi byl doručen ve středu, ale podle logiky pošty už v pondělí 30.9.
Na odpor mám tedy čas max. do úterý, raději pondělí.
Posílám 1. str. Příkazu.
Opravte mne prosím, jestli uvažuju správně:
- Na Výzvu jsem místo udání Helmuta zaplatil. Jenže podle nich pozdě a vrátili mi to a vystavili Příkaz.
- Proti příkazu podám odpor bez udání důvodu.
- Následně v řízení si vyžádám opis spisu a napráskám Helmuta, ačkoli jsem to neudělal hned po Výzvě.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #9 kdy: 06 Října 2019, 20:55:00 »

Zaplatil jste pozdě, proto SO nezbylo nic jiného, než částku vrátit.

Ano, proti příkazu se podává odpor. Je potřeba to stihnout ve lhůtě.

Napráskat Helmuta sice můžete, ale bude Vám to k ničemu. SO doučením příkazu zahájil (tzv. sprdelní) správní řízení o přestupku provozovatele vozidla a identita řidiče už je irelevantní. Budete muset použit jinou taktiku, zkuste se inspirovat v ukončených případech.
IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #10 kdy: 06 Října 2019, 20:55:28 »

Zde dokumenty.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #11 kdy: 06 Října 2019, 21:05:32 »

v podobném případě mi pan hh radil využít tento paragraf:
§ 125h(5)
Je-li určená částka uhrazena nejpozději v den splatnosti, obecní úřad obce s rozšířenou působností věc odloží. V opačném případě obecní úřad s rozšířenou působností pokračuje v šetření přestupku. O tomto postupu poučí obecní úřad obce s rozšířenou působností provozovatele vozidla ve výzvě podle odstavce 1.

takže pokud rovnou poslali příkaz, tak nepokračovali v šetření..
Zde nejde o napadnutí turbomodelu jako takového, kde judikatura toto pokrývá v případě, že pyrát nijak nereaguje.
Ovšem pozdní platba se pod tento judikát nevztahuje.
IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #12 kdy: 06 Října 2019, 21:23:45 »

§ 125h(5)
Je-li určená částka uhrazena nejpozději v den splatnosti, obecní úřad obce s rozšířenou působností věc odloží. V opačném případě obecní úřad s rozšířenou působností pokračuje v šetření přestupku. O tomto postupu poučí obecní úřad obce s rozšířenou působností provozovatele vozidla ve výzvě podle odstavce 1.
takže pokud rovnou poslali příkaz, tak nepokračovali v šetření..

Toto mne napadlo. Oni ale píší (na str. 2 Příkazu), že provedlo šetření ke zjištění osoby, avšak bezvýsledně a proto bylo šetření přestupku proti konkrétnímu řidiči odloženo. Takže podle nich pokračovali v šetření, jen beze mě. To mohu napadnout?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #13 kdy: 06 Října 2019, 21:28:06 »

Přesně tak. Měli přinejmenším vyzvat provozovatele k podání vysvětlení.

Příkaz je datován k 17.9.2019, takže pokud před vypravením neležel pár dnů na úřadě, což u LnL nepředpokládám, je dost pravděpodobné, že lhůta pro podání odporu končí zítra.

Spočítejte/zkontrolujte si to, ať nepropásnete lhůtu. Bylo by to škoda, neboť SO2 je v daném případě SčK, a tedy šance na promlčení po odvolání je velice vysoká. Odpor bych zcela jistě podal, stačí e-mailem bez el. podpisu na podatelnu v poslední den lhůty, s potvrzením do 5 dnů.

EDIT: přehlédl jsem informaci o datu doručení příkazu.
« Poslední změna: 06 Října 2019, 21:30:53 od kdo »
IP zaznamenána

noholly

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz po pozdním (SIC?) zaplacení výpalného
« Odpověď #14 kdy: 06 Října 2019, 21:30:41 »

A ještě detail: mám živnosťák a v tom příkazu to několikrát uvádějí. Nevím, jestli to nemůže měnit občas situaci v můj neprospěch. (Občanský/obchodní zákoník)
IP zaznamenána