30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: přesunuto - Gumy  (Přečteno 48081 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #30 kdy: 09 Července 2015, 08:15:52 »

strečka je na nic .
Já osobně doporučuji zaskočit do nejbližší tiskárny. Tam mají (většinou) baličku do folie. 
Lékárnička se vsune do foliové kapsy a zavaří. Tohle pak vypadá naprosto profesionálně!

IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #31 kdy: 09 Července 2015, 09:53:32 »

Já nevím, že si všichni děláte takové starosti? Lékarnička je od toho, aby se používala. Tzn. na rozbalenou z folie nemuže nikdo říct ani popel, pokud bude v záruce a kompletní, což lze snadno zkontrolovat podle přiloženého seznamu. Taky jsem už zjistil, že datum spotřeby zvenku neodpovídá zárukám jednotlivých věcí uvnitř, ty byly o 1/2 až rok delší!
A k pneumatikám, od dubna do října je minimum 1,6 mm nezávisle na druhu pneumatiky, vyžadovat 4 mm na v létě dojížděné zimní pneumatice je nesmysl (i když jezdit na 1,6 mm vzorku je o ústa, přezouval bych už někde při 2,5 - 3 mm).
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #32 kdy: 09 Července 2015, 10:06:49 »

Lékárnička je od toho, aby se používala.. ano, podle "naší" logiky ano. Ovšem ve státě, kdy je policajt schopen zkoušet uložit pokutu za nekompletní lékárničku po dopravní nehodě, kdy se z lékárničky spotřebovaly některé zdravotnické prostředky a tudíž byla nekompletní, nelze logiku hledat snad nikdy..
Lékárničku tudíž považuji za formalitu, ne jako zdravotnický artefakt. Dopadlo to tak, že s sebou vozím jednu neotevřenou s nafejkovanou expirací (kvůli policii) a druhou používací, která obsahuje funkční zdravotnické pomůcky v kvalitě prakticky použitelné (plus vakuově zatavené nejčastěji potřebované medikamenty - ibalgin, acylpyrin, postinor :D atd.)
Stať o dlouhodobé sterilitě a obalu jsem na cedulku umístil proto, aby ji obzvláště iniciativní orgán nechtěl rozbalovat a pazourama zanesenýma od celodenní buzerace nezkoušel hledat expirace jednotlivých částí.

ad gumy: o víkendu proběhla i mírně pikantní debata (ne moje) s příslušníkem PČR, který zastavil závodní speciál, který přejížděl pár stovek metrů z Autodromu Vysoké Mýto na nedalekou benzínku. Měl obuté slicky, takže vzorek = 0, homologace pro silniční provoz žádná, jen řidič vozu tak intenzivně apeloval na selský rozum, že ho PaCh pustil :)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #33 kdy: 09 Července 2015, 11:39:07 »

Já nevím, že si všichni děláte takové starosti? Lékarnička je od toho, aby se používala.

V současném systému je lékárnička na to aby v autě byla a řidič nedostal pokutu.
Průměrný řidič neví co v lékárničce je a co se s tím dělá a ani kvalita těch věcí není stavěná na to aby je někdo používal (nůžkami nejde nic ustřihnout a podobně).

Výsledek přístupu že když je to napsané v zákoně tak to musíte dělat a nepřemýšlet o tom.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #34 kdy: 09 Července 2015, 22:28:31 »

...
A k pneumatikám, od dubna do října je minimum 1,6 mm nezávisle na druhu pneumatiky, ...
troufám si tvrdit, že krom úseků vymezených značkou "zimní výbava" je těch 1,6mm platných celoročně
s vyjímkou vyjmenovanou v zákoně, tedy nějaká ta předvídavost počasí  ;)
IP zaznamenána

Kakabus

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #35 kdy: 21 Listopadu 2022, 15:03:20 »

Jak se k hloubce dezénu staví pojišťovny, jsou dohledatelné příklady z praxe? Pokud mám v zimě (1.11. - 31.3.) vzorek na zimních pneu < 4mm, tak se automaticky krátí plnění povinného ručení (podobně jako při jízdě pod vlivem alkoholu) nebo je to složitější, musí existovat příčinná souvislost mezi zaviněním nehody a hloubkou dezénu?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #36 kdy: 21 Listopadu 2022, 15:15:09 »

Buď přímo D-F, nebo pak někdo v diskusi pod tím posledním článkem, kde se o problematice diskutuje, tam psal, že i v zimě jízda na letních se musí posuzovat výhradně tak, jestli vůbec ty gumy mají s nehodou něco společnýho.

Čili hloubka dezénu dokonce na vhodnějším druhu směsi se musí tuplem posuzovat individuálně. Tak třeba na suchým povrchu pod nulou je hloubka úplně irelevantní, prakticky to samý při námraze. Na uježděným sněhu v zásadě taky, zbývají možnosti nějakej měkkej sníh (kterej se ale může vlepit i do drážek 8mm tak, že jsou naprosto neúčinný) a hlavně bláto a břečka, který moc nízká hloubka prostě neodvede.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #37 kdy: 21 Listopadu 2022, 15:31:24 »

Tak hlavně pojišťovna mezi těmito daty nemůže nic krátit pokud jsem neměl povinnost zimní pneu použít.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #38 kdy: 21 Listopadu 2022, 16:11:09 »

Čili hloubka dezénu dokonce na vhodnějším druhu směsi se musí tuplem posuzovat individuálně. Tak třeba na suchým povrchu pod nulou je hloubka úplně irelevantní, prakticky to samý při námraze. Na uježděným sněhu v zásadě taky, zbývají možnosti nějakej měkkej sníh (kterej se ale může vlepit i do drážek 8mm tak, že jsou naprosto neúčinný) a hlavně bláto a břečka, který moc nízká hloubka prostě neodvede.

aneb tak pravil Behemot....
Za mnohem smysluplnější považuji řádné pročtení příslušných pojistných podmínek. Prošel mi rukama nějaký canc, a jsem líný ho hledat, že někteří pojistitelé by měli mít přímou výluku. Myslím, že to byla též mimo jiné Pojišťovna VZP, která toto tvrdila.
Tedy dojde-li k nehodě na místě a v době, kdy jsou zimní pneumatiky povinné, umím si docela dobře představit, že pojistitel na základě této výluky zamítne plnění a toto zamítnutí případně ustojí, pokud vozidlo nebude tyto gumy mít a nebude se jednat o zjevně nesouvisející záležitost - např. pád větve na stojící vozidlo. A nebude zkoumat ani hloubku vzorku.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #39 kdy: 21 Listopadu 2022, 17:20:33 »

Když se mnou minulou zimu řešil pojistnou událost technik od ČSOB pojišťovny, tak při focení auta do protokolu také zapisoval, že mám zimní pneu a výši dezénu 7 mm, kterou pouze odhadl (neměřil), ale neptal jsem se ho, jestli to má nějaký vliv na pojistné plnění, on stejně nebyl likvidátor, jen technik, každopádně to pro likvidátora do protokolu zapisoval, přestože moje auto bylo poškozeno jiným autem v době, kdy nejelo, stálo na parkovišti, takže by to nemohlo mít žádný vliv podle mě.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2022, 17:22:40 od alo.is »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #40 kdy: 21 Listopadu 2022, 19:27:00 »

Tak celý to poviný přezouvání je píčovina na entou. Pokud budu bydlet na horách a najedu 20tis ročně tak si asi pořídím 4kolku a pořádný zimní hrabáky. Pokud bydlím u Prahy, kde sníh na silnici leží tak max 10 dní do roka, nebo mám nájezd 5tis. ročně tak jsou zimní gumy nesmyslný a těch pár cest na sněhu nebo ledu holt musím jet opatrně. Navíc při malym nájezdu pak gumy střídáte třeba 5 a více let a jsou z nich už pak spíš puky.  Já jsem to nakonec vyřešil univerzálama. Podstatnej rozdíl jsem nepoznal (nejezdím jak fitipaldi) a podle testů zas ani v létě a ani v zimně nejsou o parníh horší než speciálky, dokonce myslím, že v létě na mokru byly ty univerzály lepší než letňáky. Srovnával jsem stejnou cenovou úroveň.
Navíc si představte tohle nesmyslný nařízení v případě, že starujete někde z hor, za značkou "zimní výbava", kde musíte do 31.března  mít zimáky i dyby bylo 15st nad nulou a sucho. No a právě třeba toho 15.3 vyrážíte na cestu do Itálie, kde je už skoro léto a vy kvůlivá pár kilometrům na suché cestě pojedete x tisíc km na zimních gumách prakticky v létě. 
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #41 kdy: 21 Listopadu 2022, 20:01:14 »

Věřím, že by se to dalo rozbít na materiálním aspektu a prostě jet na letních.. :-)
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #42 kdy: 22 Listopadu 2022, 00:26:53 »

Záleží v jaké situaci.
Vy máte jedinou povinnost v období mezi 1.11.-31.3. a zároveň je na vozovce souvislá vrstva sněhu, led, námraza nebo se taková dá očekávat, užít zimní pneu s hloubkou dezénu minimálně 4mm.

V zimě na zimních pneu a jiného počasí než výše uvedeného Vám stačí 1,6mm.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #43 kdy: 22 Listopadu 2022, 08:52:08 »

Jeste ze na TIR a BUS zimni "u nas nejsou"... no to by se melo EU soudruhum rychle reportovat, jak ohrozuji bezpecnost... https://zelenavlna.rozhlas.cz/maji-kamiony-zimni-pneu-7921992
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #44 kdy: 22 Listopadu 2022, 15:43:12 »

...zbývají možnosti nějakej měkkej sníh (kterej se ale může vlepit i do drážek 8mm tak, že jsou naprosto neúčinný) a hlavně bláto a břečka, který moc nízká hloubka prostě neodvede.

Dovolil by som si opraviť túto nepresnosť. Na snehu práve od pneumatiky chcete, aby dokázala do všetkých možných drážiek zachytiť čo najviac snehu, pretože paradoxne funguje fyzika možno trochu proti selskému rozumu a najlepšiu priľnavosť a trenie má sneh o sneh, nie čistá pneumatika o sneh. Preto je aj rozdiel vo vzore dezénu medzi letnou a zimnou pneumatikou - letný vzor má za úlohu odviesť čo najviac vody za mokra a zimná pneumatika naopak udržať čo najviac snehu v dezéne.
IP zaznamenána