30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: přesunuto - Gumy  (Přečteno 49297 krát)

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
přesunuto - Gumy
« kdy: 27 Listopadu 2014, 17:26:17 »

Uvidíme, zkusím to otestovat v praxi, už mě dlouho nikdo "namátkově nekontroloval". Třeba se poštěstí, mam furt letní gumy :)
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2014, 17:36:26 »

Letní mam zatim také, ale nikdo mi nemuze dle mych info dat pokutu, protoze na vozovce neni souvisla vrstva ledu,snehu, nebo namrazy:)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2014, 19:03:11 »

Tak já když jsem kupoval auto tak mi udělali ZK na starou SPZ a po změně jsem s sebou vozil kopii velkého TP. Tak mi to vícero lidí doporučovalo a cajti by ti na to neměli co říct.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2014, 19:56:39 »

Letní mam zatim také, ale nikdo mi nemuze dle mych info dat pokutu, protoze na vozovce neni souvisla vrstva ledu,snehu, nebo namrazy:)

Tak když doposud bylo nějakých 8 nad nulou a slunce nebo pod mrakem (poslední dny sice chladněji, ale pořád nemrzne) tak nevím jaké jiné pneumatiky na autě mít  :)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2014, 21:51:09 »

Ono od nejakych 5st. nad nulou je lepsi mit uz asi zimni, ale podle te jejich idiotske vyhlasky od 1.11. zimni pokud.. Uz jen kvuli narizeni se mi je tam nechce davat, dalsi duvod je ze se mi auto na plechacich nelibi >:(
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2014, 22:59:56 »

Taky nerad přezouvám a čekám do poslední chvíle. Ty zimáky se dost rychle sjíždějí, když je třeba nad 5° a to omezení na 4mm je děs. By mě zajímala statistika nehod před změnou a po změně, jestli tohle nařízení mělo nějaký význam nebo chtěli jen podpořit výrobce pneu a ekonomiku. Hlavně za pár let budeme zavalený pneuodpadem a smradem až to bude někdo hromadně pálit protože to je levnější než ekolikvidace.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2014, 23:28:16 »

Tak dříve zimáky nikdo neměl, všichni si jezdili na celoročních pneu se zadním pohonem v š120 a taky to šlo. Minulou zimu sem nějak nestíhal a první sníh sem párkrát jel na letních a při dodržování nějakých zásad není problém jet s letníma. Ty 4mm bych řekl, že není na škodu, lepší letní s vzorkem než zimní bez něj ;) Spíš mi vadí blábol o 3letech starých pneu a pak už jsou "špatný".. to je podle mě pouze pro výrobce pneu, protože někomu klidně vydrží letní i 10 let. Sám mám momentálně 13let staré letní, ale to jen z důvodu , že byly zcela nejeté už nazuté, když sem je kupoval s kolama a nevidím v tom problém.
IP zaznamenána
In dubio pro reo

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #7 kdy: 28 Listopadu 2014, 07:30:20 »

Spíš mi vadí blábol o 3letech starých pneu a pak už jsou "špatný".. to je podle mě pouze pro výrobce pneu, protože někomu klidně vydrží letní i 10 let.

Z toho tvrzení už vycouvali i výrobci pneu. Chytili se tak trochu do vlastní pasti: Zpovykaní zákazníci pak i u nových pneu chtěli co nejnovější datum výroby a nechtěli kupovat ani loňské pneu.

Takže současná verze je nějak "Pneumatiky vydrží minimálně 8-10 let".
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #8 kdy: 28 Listopadu 2014, 07:38:22 »

Tak dříve zimáky nikdo neměl, všichni si jezdili na celoročních pneu se zadním pohonem v š120 a taky to šlo.

Ono se taky dříve pneumatiky nedělaly z tolika různých směsí, nedivil bych se, kdyby se dříve dělaly letní a zimní ze stejné. Doporučoval bych z vlastní zkušenosti používat zimní max. 6 let, pak už i pneu renomovaných značek "vyschnou" a ztvrdnou, takže záběr a vedení stopy je podstatně horší.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #9 kdy: 28 Listopadu 2014, 12:00:54 »

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/dogma-o-pneumatikach-pada-na-stari-uz-tolik-nezalezi/r~i:article:792256/

... Sami výrobci se totiž rozhodli zbořit mýtus, že po čtyřech letech již zimní pneumatika nezajistí dostatečně bezpečné jízdní vlastnosti. ...
... Neexistují vědecká nebo technická fakta, na základě nichž by bylo možné určit jakoukoli minimální či maximální životnost osobní nebo nákladní pneumatiky. U renomovaných prodejců lze proto zakoupit bez obav pneumatiky i se starším datem výroby."
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #10 kdy: 28 Listopadu 2014, 12:16:17 »

A k dalšímu mýtu "zimní pneu jsou nutné jakmile je pod 8 stupňů i když není sníh a led" aktuálně http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014112701
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #11 kdy: 28 Listopadu 2014, 13:51:59 »

Nikde jsem nenašel, proč by se měly pneumatiky měnit právě při + 7°C, jak je nejčastěji uváděno, složení směsi výrobci tají.
Ale když nad tím přemýšlím - oficiálně se teplota měří ve výšce cca 2 metry, u země může být klidně o 2 - 3 stupně méně. To je teplota přes den, ráno kolem páté, šesté hodiny před východem slunce může být zase o nějakých 5 °C méně. Takže kdo jezdí v poledne pro housky, přezuje až na sníh, kdo jezdí hodně a pořád, přezuje radši při teplotách kolem pěti stupňů, protože na nenadálém náledí má opravdu výhodu zimní pneumatika výrazně měkčí směsí a jemnými lamelami ve vzorku.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #12 kdy: 28 Listopadu 2014, 13:58:54 »

V jedné vesnici každý rok ohlašovali zimu mlíkaři, kteří pravidelně rok co rok vypadli s cisternou brzo ráno na namrzlém můstku v "esíčku" mezi dvěma zatáčkami do potoka. Měl jsem je za trouby, než se mi to tam stalo také s osobním autem ve čtyři ráno. Naštěstí žigul smyk zvládl beze škod.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #13 kdy: 28 Listopadu 2014, 15:35:48 »

Nikde jsem nenašel, proč by se měly pneumatiky měnit právě při + 7°C, jak je nejčastěji uváděno, složení směsi výrobci tají.

Příznivce konspiračních teorií určitě napadne i obrácený pohled  :)
Když chcete zavést povinné zimní pneumatiky od listopadu do března tak zlom potřebujete ve vyšší teplotě než v té době normálně bývá.
Zákony se schvalují v Praze.
Průměrná nejvyšší denní teplota v Praze v listopadu je 6 stupňů a v březnu 7,7.
Takže zimní pneu jsou nezbytné pro "méně než 8 stupňů"  ;)
IP zaznamenána

kotrcmi1

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:přesunuto - Gumy
« Odpověď #14 kdy: 30 Listopadu 2014, 20:38:05 »

chlapi koukněte tady na ten odkaz , vnáší světlo do tohoto problému  8) :o

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014112701
IP zaznamenána