30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prošlá dálniční známka  (Přečteno 4027 krát)

urban.novak

  • Příspěvků: 264
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá dálniční známka
« Odpověď #15 kdy: 21 Března 2023, 22:12:25 »

Správní řízení je formalizované, faktické argumenty byste měl předložit v v prvním stupni. Pokud jste tak neučinil, je možné, že k nim nebude při odvolání přihlíženo.

V odvolání argumentujete, že rozhodnutí je nezákonné, protože nesplňuje některý z požadavků, které jsou na něj ze zákona kladeny. Úředník se v něm musí mimo jiné vypořádat se všemi vašimi argumenty, které jsou relevantní k projednávané věci. Pokud tak neučiní, zatíží své rozhodnutí protiústavností, protože tím dojde k porušení práva na spravedlivý proces dle čl. 36 odst. 1 Listiny základních práv a svobod.

viz. https://www.aspi.cz/products/lawText/4/238552/1/2/nalez-us-c-ii-us-200-13-1-k-povinnosti-soudu-vyporadat-se-se-vsemi-namitkami-obvineneho
Právo na spravedlivý proces se vztahuje i jak na soudní, tak i na správní řízení

Všechny názory úředníka by měly mít oporu v provedeném dokazování. Průběh dokazování je formalizován v § 51 - 56 správního řádu.
Např. názor úředníka, že "takto poškozené zpětné zrcátko nemohlo poskytovat dostatečný výhled" je nepřezkoumatelný, protože nebyl proveden žádný důkaz, který by názoru úředníka nasvědčoval.

Úředník lže, když tvrdí, že novela zákona č. 13/1997 Sb. zrušila vyjímku z povinnosti neumísťovat na čelní sklo nic co by řidiči bránilo ve výhledu. Zákon 13/1997 nikdy neobsahoval vyjímku, která by umožňovala umísťovat cokoliv na čelní sklo tak, aby to řidiči bránilo ve výhledu. Povinnost neumísťovat na čelní sklo nic co by řidiči bránilo ve výhledu je dána vyhláškou o technických kontrolách vozidel, která nikdy neobsahovala vyjímku pro dálniční známky.

Pro úplnost - znění relevantní části § 21e č. 13/1997 Sb
§ 21e  Povinnosti řidiče vozidla v systému časového zpoplatnění
(1) Řidič vozidla v systému časového zpoplatnění je povinen
a) uhradit časový poplatek a přilepit prováděcím předpisem určený díl kupónu prokazující úhradu časového poplatku celou plochou na viditelném místě ve vozidle,
d) odstranit díl kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku na viditelném místě ve vozidle, jakmile jeho platnost skončila.


Vzhledem k tomu, že § 21e č. 13/1997 Sb. byl zrušen, nemá řidič nyní povinnost odstranit díl kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku na viditelném místě ve vozidle, jakmile jeho platnost skončila. Považovat dálniční známku za překážku, která řidiči významně narušuje výhled je naprosto absurdní, protože potom by v dobách, kdy zákon č. 13/1997 Sb obsahoval povinnost vylepení dálniční známky, žádné vozidlo neprošlo technickou kontrolou.
« Poslední změna: 21 Března 2023, 22:23:14 od urban.novak »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 656
    • Zobrazit profil
Re:Prošlá dálniční známka
« Odpověď #16 kdy: 21 Března 2023, 23:56:13 »

Správní řízení je formalizované, faktické argumenty byste měl předložit v v prvním stupni. Pokud jste tak neučinil, je možné, že k nim nebude při odvolání přihlíženo.

Toto platí pro správní řízení obecně, ale pro správní řízení o přestupku se koncentrace řízení neuplatní. Viz rozsudek NSS 1 As 136/2012 (body 14 - 17).
IP zaznamenána