30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: odcizení (ztráta) RZ - postup, správní poplatky, STK, zelená karta  (Přečteno 30167 krát)

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil

Ahoj,

někdo mi přes noc ukradl přední RZ. Nahlášeno na PČR, mam potvrzení o oznámení musím na úřad pro novou sadu RZ. Úřad po mě ale chce poplatky ve výši přibližně 800 Kč, což mi přijde trochu mimo. Podle zákona 634/2004 by měli chtít maximálně 400 (položka 26c)  - 200Kč za tabulku), ale podle toho, co mi říkali, by chtěli zaplatit položku 26a) - zápis do registru. To mi ale při krádeži RZ přijde jako nesmysl. On mi teda jako nesmysl přijde jakýkoliv poplatek při _odcizení_ RZ, ale tam už asi líp bojovat nepůjde.. nebo?

 -miky

edit: upřesnění titulku (STK, zelená karta, ztráta)
« Poslední změna: 27 Listopadu 2014, 15:41:30 od mikky »
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:odcizení RZ - postup, správní poplatky
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2014, 12:05:28 »

Poplatek za vydání 2ks RZ je 400 (říkají tomu manipulativní poplatek) + 50,- správní poplatek, takže správně by to mělo být 450,-
800,- je tedy nesmysl, pokud nešlo např. o dohlášení vozidla - vozidlo bylo v převodu a při nahlášení odcizení RZ a žádosti o nové došlo k zápisu nového vlastníka vozidla, kde je 800,- v pořádku.

Bojovat proti tomu nejde, nezaplatíš - nevydáme. Lze vymáhat náhradu škody po pachateli, když ho chytí.
Problém je, že v případě nějaké trapné pomsty může pan debil jednou týdně jít a ukrást RZ a vlastník bude platit a platit.
Nejlepší způsob obrany je přišroubovat RZ jako tomu bylo za totáče :)
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:odcizení RZ - postup, správní poplatky
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2014, 12:19:58 »

Aspoň že tak. Tyhle "manipulační" poplatky za něco, co nikdo nechce, ale musí to mít, jsou fakt super. Fakt by mě zajímalo, k čemu teda platim daně. No, co se dá dělat, dík za radu, 450 je furt lepší než 800.

Teď sem si ale uvědomil, co STK a emise? Dostanu někde ty nálepky, nebo budu muset dělat i nový kontroly?
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:odcizení RZ - postup, správní poplatky
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2014, 12:24:30 »

Teď sem si ale uvědomil, co STK a emise? Dostanu někde ty nálepky, nebo budu muset dělat i nový kontroly?

Nálepky má úřad a sám je nalepí na RZ při jejich vydání.
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:odcizení RZ - postup, správní poplatky
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2014, 13:12:34 »


Teď sem si ale uvědomil, co STK a emise? Dostanu někde ty nálepky, nebo budu muset dělat i nový kontroly?

Na přední SPZ přeci nálepky emisí a STK nejsou. Měli by ti dodělat jenom tu přední tabulku...dvě tabulky přeci nepotřebuješ.
Když potřebuji třetí tabulku např. na nosič kol, tak taky dodělají jenom tu jednu (na co dvě).
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:odcizení RZ - postup, správní poplatky, STK
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2014, 13:31:26 »

Vydají dvě nové tabulky - nové číslo!
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:odcizení RZ - postup, správní poplatky, STK
« Odpověď #6 kdy: 16 Října 2014, 13:46:08 »

Já bych se na úřady úplně vysral a nechal bych si tu RZ udělat třeba tady http://www.plastovespz.cz  ;)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:odcizení RZ - postup, správní poplatky, STK
« Odpověď #7 kdy: 18 Října 2014, 17:23:34 »

tím že ji nahlásil jako odcizenou už s tím nic jiného neudělá
a pořád lepší dát 450,- za novou sadu ( pakliže neměl nějaké pěkné kmotrovské číslo ), než chodit vysvětlovat, proč jeho RZ přepadla benzinku atp...
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:odcizení RZ - postup, správní poplatky, STK
« Odpověď #8 kdy: 27 Listopadu 2014, 15:40:43 »

plastovespz - hezkej tip :) ten úřad ale nakonec vyjde levněji. stačilo tam poslat "zmocněnou osobu" a počkat na balíček, ale voser je to hroznej. Tohle je fakt výbornej postup, jak někoho vy DoSovat ze silničního provozu a v důsledku nakonec i z financí. Ona ta značka nejde pořádně ani přivařit - na ten hliník se nic nechytne. Leda zalepit neprůstřelným sklem a přinejtovat, jinak fakt nevim.

Co sem si ale neuvědomil je, že i další, ehm, "doklady" můžou být vázaný na RZ. Být to firemní vůz, asi bych se zvencnul. Takhle mi zůstala akorát stará zelená karta.

Nechci na to zakládat nový vlákno - pojišťovna je celkem líná, ale na starý kartě je i VIN, jestli se nepletu, a pojištění určitě nezaniklo. Tady snad žádná pokuta nehrozí ne? Jak by se orgáni popasovali s materiálním aspektem?
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:odcizení (ztráta) RZ - postup, správní poplatky, STK, zelená karta
« Odpověď #9 kdy: 27 Listopadu 2014, 16:40:25 »

Pokuta nehorzí, když to opice vylustruje, tak zjistí, že zelená karta patří právě ke kontrolovanému vozidlu.
Oni v historii RZ uvidí, že byla provedena změna.
Asi by stačilo uvést, že jsem změnu RZ nahlásil na pojišťovně, ale dosud mi nezaslali novou zelenou kartu.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:odcizení (ztráta) RZ - postup, správní poplatky, STK, zelená karta
« Odpověď #10 kdy: 27 Listopadu 2014, 16:50:54 »

Potom je ale dle mého ZK neplatná a tím pádem nemáš co dělat na silnici
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:odcizení (ztráta) RZ - postup, správní poplatky, STK, zelená karta
« Odpověď #11 kdy: 27 Listopadu 2014, 17:14:59 »

Potom je ale dle mého ZK neplatná a tím pádem nemáš co dělat na silnici

On postupuje v souladu se zákonem.
Na výzvu předloží zelenou kartu.
Na zelené kartě je vyznačena platnost, lze prokázat, že patří k vozidlu a prokázal, že má sjednané pojištění odpovědnosti.
Neplatnou zelenou kartu bych viděl jen v případě, že skončila její platnost.
Tohle se neřeší a ani jsem nenarazil na takový případ, vždyť při přihlášení vozidla se předkládá zelená karta a to pojištění je vázané na typ auta a VIN kod. Teprve potom vlastník obdrží RZ. Měl by pojišťovně nahlásit změnu, ale to se v drtivé většině případů neděje.
Zákon 361 a ani zákon 168 takový přestupek nezná.
IP zaznamenána