30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nedovolené předjíždění  (Přečteno 2394 krát)

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Nedovolené předjíždění
« kdy: 24 Září 2019, 08:21:45 »

Ahoj, mám takový zatím hypotetický dotaz - ještě mne nechytli  ;D

Jedna ulice, pruh pro busy, ale je atypicky oddělen plnou, ne přerušovanou čarou (původně to bylo začmárané V13a, pak zjistili že je to debilita, vybrousili pruhy, napsali BUS, s čárou se už nesrali....) Ač je tam 70 někteří exoti tam jezdí 45, takže je občas vezmu tím pruhem pro busy.

Moje otázka je, co by se stalo kdyby to nevyšlo a přes všechnu opatrnost jsem byl při tomto životu nebezpečném konání dopaden. Je to jen jízda vyhrazeným pruhem, nebo jsou schopní na to napasovat nedovolené předjíždění, kde by se už hrálo o papíry. Materiální aspekt tam na to není, ale...

Dík za názory
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2019, 08:39:39 »

s dovolením se sem přilípnu s historkou :-) Tady
https://www.google.cz/maps/@49.5861025,17.2746837,3a,75y,210.1h,90t/data=!3m7!1e1!3m5!1sv19mJyk6N_8CCj-0ePovVA!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3Dv19mJyk6N_8CCj-0ePovVA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D200.5945%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656
se mi stala taková zajímavá věc. V době oprav tu vznikaly zácpy, proto se žlutou přechodkou vyhradil levý pruh pro bus. Nicméně v době kdy jsem tu jel já žádná zácpa nebyla, ale v pravém se všichni (rozuměj jedno auto co 20 metrů) táhli jako sopel, tak jsem to vcelku logicky vzal volným levým. Na konci zůžení do jednoho pruhu (levý průběžný) a přesun do protisměru. Řidiči BMW v pravém pruhu se zřejmě nelíbilo, že mám přednost a jedu plynule a (z jeho pohledu asi pyrát pyčo ve vyhrazeným) a v tom zúžení se mě pokusil vytlačit (předtím se na mě sral už asi 20 metrů). Pustilo ho to až když fakt nebylo kam uhnout a dostal plnou trubku. Fakt nevím co si od toho sliboval... Pochopíte to..? :(
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2019, 11:32:12 »

Jo. Blbec potkal blbce. Stava se to. Hlavne blbcum.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #3 kdy: 24 Září 2019, 11:49:33 »

Mohl byste to rozvést..? Prozatím to vypadá pouze jako "pro hlupáka každý hloupý" :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #4 kdy: 24 Září 2019, 12:10:15 »

yyz9a1: Nedovolené předjíždění to nebude, jen porušení DZ (užití vyhrazeného pruhu a přejetí plné čáry), tedy zbytkové přestupky podle písm. k).

Fogyn: Smyslem příspěvku je co, pochlubit se, být politován, nebo skutečně chcete znát odpověď na v závěru položenou otázku? Pokud ano, tak především nechápu, proč když jste narazil na evidentního vychovávače, sám se chováte podobně sebedestruktivně. Nestačilo místo té plné trubky a hry na kuře v plném provozu BMW pustit a jen si něco pomyslet?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #5 kdy: 24 Září 2019, 12:35:20 »

Já někde píšu, že jsem se choval destruktivně...? Jel jsem, hleděl si svého a vzhledem k tomu, že těch 20 metrů cca trvalo jestli nějaké 3 vteřiny tak jsem fakt nestíhal vymýšlet 15 úhybných manévrů... Plnou trubku dostal v okamžiku kdy to bylo "vrazí do mě nebo ne?" a uhnout fakt nebylo kam (jako jo, mohl sem to narvat do těch gumových nesmyslů, ale mám svoje auto docela rád..). Takže toto je vlastně obhajoba evidentního zmrda stylem "co si stěžuješ, že je někdo hovado, pusť ho a drž hubu"..? No, to mě tady docela překvapuje...
Smyslem bylo podělit se o zkušenost..? Co já vím, až tak za roh sem to fakt nedomýšlel, ale cajk, příště se na to vykašlu a nic nenapíšu...
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #6 kdy: 24 Září 2019, 12:50:09 »

... Takže toto je vlastně obhajoba evidentního zmrda stylem "co si stěžuješ, že je někdo hovado, pusť ho a drž hubu"..? No, to mě tady docela překvapuje...
rika se tomu 'defensivni pristup k reseni problemu' a je to, jen tak mimochodem, v dnesnim provozu na silnicich, asi jediny zaruceny recept na 'preziti'. Muj pohled na to je: "At jede do prdele, kokot, on jednou narazi na stejneho, anebo jeste vetsiho kokota nez je on sam. A ten ho vychova za mne".
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #7 kdy: 24 Září 2019, 13:31:31 »

Já někde píšu, že jsem se choval destruktivně...? [...] Plnou trubku dostal v okamžiku kdy to bylo "vrazí do mě nebo ne?" a uhnout fakt nebylo kam (jako jo, mohl sem to narvat do těch gumových nesmyslů, [...]
Zbytečně se čertíte, zkrátka jste se pochlubil, že jste si zahrál kuře, zvolil D strategii a vyhrál. Já vám to přeji, jen jsem si dovolil na položený dotaz odpovědět, že to nechápu. Já bych volil vždy kuře, a doporučuji to i všem, kdo nechtějí na silnici zařvat. S hodnotovým zaměřením fóra žádnou nekompatibilitu nevidím - máte-li pochybnost, klidně to ověřme anketou. Zbytek vaší reakce je straw man - nehájím zmrda ani nebráním vám si na něj stěžovat.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené předjíždění
« Odpověď #8 kdy: 24 Září 2019, 14:17:02 »

Tak tu debatu asi (krom původního příspěvku) promažte ať tu neděláme zbytečně bordel...?
IP zaznamenána