30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8

Autor Téma: [WIN] MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu  (Přečteno 19259 krát)

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #15 kdy: 22 Července 2020, 15:13:08 »

Tak Šesták je také můj oblíbenec, většinou na něj pro něco podávám i trestní oznámení, ale podezřívám je, že Šesták buď neexistuje nebo je hluchý a slepý, protože to co mu dělám já a minimálně i Čikus, by každého člověka donutilo začít chlastat nebo si to hodit.

Jak jsem před chvílí psal v jiném vlákně. Úřady včetně st. zastupitelství dneska vysloveně lžou a kašlou na dodržování nějakých "blbých" zákonů.
Asi je spousta lidí, co se jich leknou a kmitají. Na mne to ale má opačný účinek a už jsem si zakázal odepisovat úřadům a otevřít si k tomu láhev vína, to je nebezpečnější, než kdybych jel autem :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #16 kdy: 13 Srpna 2020, 13:56:07 »

Teď je otázka, zda nečinnostní žalobu podat na SO1 (nevyzval k doplnění blanketního odvolání, odvolání spolu se spisem nepředal k SO2) nebo na SO2, že doposud nerozhodl o odvolání.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #17 kdy: 13 Srpna 2020, 14:15:37 »

Berte s rezervou, píšu z hlavy, ale jestli mi slouží paměť, je judikováno, že odpovědnost za celou odvolací fázi řízení a dodržení lhůt má SO2. Tedy i pokud by fakticky nečinný byl SO1 při předkládání či rozjímání, zda nepostupovat podle § 87 SprŘ, a SO2 zatím ani netušil, že má o něčem rozhodovat, je třeba vše směřovat na SO2.

Ale radši si najděte pramen, možná to soudy neřekly takto obecně, jak si to pamatuju.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #18 kdy: 15 Září 2020, 00:03:12 »

V plánu poslat zítra odpoledne, budu rád za připomínky.

Krajský soud v Praze
nám. Kinských
150 75 Praha

Soudní poplatek bude uhrazen bankovním převodem na výzvu soudu
Žalobce:
Číkus
Ulice
PSČ Město
nar. DD.MM.YYYY
Žalovaný:
Ministerstvo Dopravy
nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12
110 15 Praha1
Žaloba proti nečinnosti správního orgánu
Přílohy:
    1. Kopie Usnesení č.j. 1355/2020-160-SPR/3
    2. Kopie podacího lístku k zásilce obsahující odvolání proti Rozhodnutí  č.j. MHMP 1310773/2019/Šes, podací číslo RR025225384CZ
Žalobci bylo dne 12.07.2019 doručeno Rozhodnutí č.j. MHMP 1310773/2019/Šes, vydané Magistrátem hlavního města Prahy (dále také jen „SO1“), proti kterému (včas) dne 29.7.2019 podal odvolání prostřednictvím e-mailu a které Žalobce následně dne 5.8.2019 v souladu s § 37 odst. 4 správního řádu potvrdil doporučeným dopisem.
Žalovaný zůstal v této věci nadále nečinný. Žalobce tedy podal dne 10.06.2020 k rukám Žalovaného žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti.
Žalovaný v rozporu se zákonem vydal Usnesení č.j. 1355/2020-160-SPR/3 (ve věci opatření proti nečinnosti), ve kterém uvádí, že spisový materiál neobsahuje žádný dopis (ze strany Žalobce) vztahující se k datu 5.8.2019, kterým by dle Žalobce mělo být potvrzeno jeho odvolání.
Žalobce kopií podacího lístku prokazuje, že tento dopis byl odeslán. Žalobce je toho názoru, že pokud SO1 či Žalovaný účelově opomene podání vložit do spisu, mohlo by se jednat i o jednání, které je zákonem považováno za trestný čin.
Z výše uvedeného se Žalobce domnívá, že ačkoli bezvýsledně vyčerpal všechny zákonné prostředky k ochraně proti nečinnosti správního orgánu a stále nebylo ve věci vedené u žalovaného v této věci rozhodnuto, nezbývá mu tak, než podat tuto žalobu proti nečinnosti.
Důkazy: Obsahem správního spisu.
Závěrečný návrh výroku rozsudku
Z  výše uvedeného důvodu Žalobce navrhuje, aby soud vydal tento rozsudek:
    1. Žalovaný je povinen vydat rozhodnutí o odvolání ve věci vedené pod  spisovou značkou S-MHMP 2047791/2018/Šes (vedeno u Magistrátu hlavního města Prahy) nejpozději do 7 dnů od nabytí právní moci tohoto rozsudku.
    2. Žalovaný je povinen nahradit Žalobci náklady řízení.
podepsán
Žalobce
« Poslední změna: 15 Září 2020, 08:35:21 od Číkus »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #19 kdy: 15 Září 2020, 07:51:49 »

Jen podotek: usnesení vydal žalovaný, nikoliv žalobce.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #20 kdy: 15 Září 2020, 08:07:28 »

Nechci Ti do toho kecat, ale já jsem MD ČR žaloval vždy u správního soudu a to městského soudu myslím, že ve Spálené, ten prý je místně a věcně příslušný pro MD. A je to cca 3-4 měsíce zpět a nenapsali mi, že by nebyli příslušným soudem, poslali info k platbě poplatku a už dokonce proběhlo i vyjádření žalovaného.
Za necelý měsíc tam před uplynutím 2 měsíční lhůty posílám další správní žalobu na MD ČR.

Tak jen ať to máš správně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #21 kdy: 15 Září 2020, 08:38:04 »

kdo> Děkuji, opraveno.

now> Nečinnostní žaloba se obecně podává u jiného soudu než správní žaloba proti rozhodnutí a nebo jde o nějakou specialitu Prahy?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #22 kdy: 15 Září 2020, 09:00:37 »

Především se žaloba podává proti SO1. Resp. proti tomu SO, který je nečinný, který měl vydat rozhodnutí a nevydal, ani se k tomu nechystá. U nadřízeného SO je třeba vyčerpat prostředky, které správní řád či jiný předpis poskytuje jako ochranu před nečinností, ale soudní ochrana pak směřuje proti primární nečinnosti přímo, nikoliv nepřímo přes nadřízený SO (soud nebude přikazovat SO2, ať znovu a lépe rozhodne o opatření proti nečinnosti SO1, rovnou přikáže rozhodnout SO1).

A ano, Praha je lehce anomální. Z hlediska soudní soustavy funguje 8 bývalých krajů a krajských soudů, jejichž název v zní v 7 případech "Krajský soud v ${sídlo_kraje}" - včetně Středočeského kraje, jehož soud se jmenuje Krajský soud v Praze (protože v Praze opravdu sídlí, jak soud, tak kraj, i když samotná Praha není jeho součástí). Obvod Hl. m. Prahy obsluhuje soud, který se jmenuje Městský soud v Praze.

Aby to nebylo tak jednoduché, nižší stupeň soudů (kde se správní soudnictví neprovozuje) se jmenuje obvykle Okresní soud v ..., v Praze pak Obvodní soud pro Prahu N a další anomálie je v Brně, jehož okresní soud pro okres Brno - město se jmenuje Městský soud v Brně (ale je to jen anomální název, jinak je to tuctový okresní soud, zatímce Městský soud v Praze je krajský soud). A pro úplné zmatení nepřipraveného nepřítele existuje ještě jedna výjimka - pro rejstříkovou agendu obsluhuje Městský soud v Praze (jeho barák ve Slezské) nejen svůj obvod, tj. Prahu, ale i Středočeský kraj, z historických důvodů KS v Praze tuhle agendu nedělá.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #23 kdy: 15 Září 2020, 10:05:19 »

Nyní jsem zmaten ještě víc.

SO1 (MHMP) vydal rozhodnutí, proti rozhodnutí jsem podal odvolání a SO2 (MD) doposud nevydal rozhodnutí o odvolání. Přesto mám pro nečinnost žalovat SO1 (MHMP)?

A který ten soud tedy použít? Už neplatí, že chybná volba soudu nevadí, že si to soudy předají?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #24 kdy: 15 Září 2020, 14:02:11 »

Tedy znění žaloby mohu ponechat stejné a pouze to adresovat na Městský soud v Praze?
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #25 kdy: 15 Září 2020, 14:04:33 »

Před asi 4mi léty, jsem podával správní žalobu na MHMP jako SO2, který potvrdil rozhodnutí městské části Praha 5 jako SO1, a taky jsme ji podával Městskému soudu v Praze, Slezská 9, Praha 2.

Podle toho co píšeš tak bych chápal, že správně žaluješ MD ČR, který je nečinný, a tam je příslušný stejný městský soud v Pze podle sídla ministerstva, já jsme si raději zavolal na jejich infolinku.

Tak to prosím co nejdříve podej, ať se prodlouží fronta, žaluju přestupek, který má promlčecí lhůtu 5 let a zatím uběhlo cca 2,5 roku, kdy doufám, že díky subjektivně hodnoceno, mnoha chybám věřím ve vítězství, ale naposledy to trvalo bez 14ti dní 2 roky než soud rozhodnutí zrušil, takže to potřebuju ještě trošku natáhnout, aby to pak bylo 5 let.

Jinak perlička z odůvodnění MD ČR, kdy jsem použil údajně hrubě urážlivý výrok, za který jsme dostali pořádkovou pokutu, kdy jsem jej použil jen díky písařské chybě. Odvolával jsme se na skutečnost, že písařská chyba je velice běžná věc, že i SO1 MHMP se ve stejném řízení písařské chyby dopustil.
MD ČR v replice na mou žalobu doslovně uvádí:
Žalovaný pouze může doporučit, aby sepisování svých věcí, věnoval větší péči...., no a sám se i MD ČR jako žalovaný dopustil také, jiné písařské chyby, na což jsme soudu odpověděl:
Pokud bychom chtěli být škodolibí, pak bychom žalované ocitovali jeho vlastní vyjádření. Protože nechceme být škodolibí, pouze tuto skutečnost uvádíme, jako další argument toho, jak jednoduché je, dopustit se tzv. písařské chyby

Tak jsem kromě jiného zvědavý, jak to nám přidělená soudkyně vyřeší, kdy SO1 i SO2 mohou dělat písařské chyby a sprostý podezřelý, dnes už odsouzený je dělat nesmí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #26 kdy: 15 Září 2020, 15:57:48 »

ale naposledy to trvalo bez 14ti dní 2 roky než soud rozhodnutí zrušil, takže to potřebuju ještě trošku natáhnout, aby to pak bylo 5 let.

Ale doba kdy se to řešilo u soudu se do promlčení nezapočítává..
(určitě se nezapočítává do té kratší lhůty která se restartuje.. jaký má vztah k delší maximální lhůtě asi závisí na výkladu zákona)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #27 kdy: 15 Září 2020, 16:06:30 »

Podáno v tomto znění.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #28 kdy: 15 Září 2020, 16:10:28 »

ale naposledy to trvalo bez 14ti dní 2 roky než soud rozhodnutí zrušil, takže to potřebuju ještě trošku natáhnout, aby to pak bylo 5 let.

Ale doba kdy se to řešilo u soudu se do promlčení nezapočítává..
(určitě se nezapočítává do té kratší lhůty která se restartuje.. jaký má vztah k delší maximální lhůtě asi závisí na výkladu zákona)
No klasicky ji to restartuje, ale u přestupků s nejvyšší možnou pokutou 100.000,- to je max. 5 let, pak promlčení, protože už i tak je to stejně dlouhá doba, jako u některých trestných činů, které jsou závažnější.
Proto je tam maximum 5 let a i tak je to naprostá šílenost.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:MHMP: Odvolání e-mailem a doplnění podpisu
« Odpověď #29 kdy: 15 Září 2020, 16:14:49 »

Pokud bychom chtěli být škodolibí, pak bychom žalované ocitovali jeho vlastní vyjádření. Protože nechceme být škodolibí, pouze tuto skutečnost uvádíme, jako další argument toho, jak jednoduché je, dopustit se tzv. písařské chyby

[grammarnazi]Pokud bychom chtěli být škodolibí, pak bychom žalované ocitovali jeho vlastní vyjádření. Protože nechceme být škodolibí, pouze tuto skutečnost uvádíme, jako další argument toho, jak jednoduché je, dopustit se tzv. písařské chyby.

1. Správně: "žalované její", "žalovanému jeho".
2. Nadbytečná interpunkce (2 ks na 2 řádky) + chybějící tečka za větou.
3. Nesmyslná vazba "argument toho". Rozhodně je vhodnější místo slova "argument" použít "ukázka", "důkaz" nebo "příklad" atp.
[/grammarnazi]

To jen na okraj "argument toho", že on s tou větší péčí nebyl žalovaný zase tak úplně mimo.

P.S.: Předem se omlouvám; nemyslím to nijak zle, ale tohle jsem nevydržel. A to jsem včera dokonce zvládl neopravit nadpis vlákna "propadlí řidičák"...
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 8