30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] dopravní značení B28  (Přečteno 19894 krát)

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
[WIN] dopravní značení B28
« kdy: 24 Listopadu 2014, 19:07:02 »

Stala se mi takova veselost.

Vecer jsem prijel na parkoviste k panelakum, kde se provadi rekonstrukce chodniku, bloudil sem dlouho nez sem nasel volne misto. Zaparkoval jsem a rano mne probudila pritelkyne, s tim ze u dveri stoji policajti s tim ze po ni chcou 1000 Kc za parkovani. Ta je odbyla s tim ze jsem vecer jel ( atudiz i parkoval) ja. Oni na mne hned, tak si pripravime 1000 Kc, to sem jim oponoval, ze jestli ne domluvou, tak jedeme ve spravnim. Prokazal jsem totoznost, nasledne jsem preparkoval s tim ze znacka tam vecer nebyla.Rano jsem ji nasel primo pred autem. Nedostal jsem zadny papir k podepsani, jeden z polucistu si zapisoval vse do ctvereckovaneho blocku. Dal sem je neresil, minuly tyden dorazila radost viz nize.

Chci se zeptat jakym vektorem mam vest 'utok' -  ma smysl to vubec resit nebo si nechat naparit pokutu ? Ja nedokazu nijak dokazat ze tam ta znacka nebyla - nemuzu vyfotit neco co nebylo. V prubehu celeho aktu neprobehlo zadne pouceni atp.


OZNÁMENÍ O ZAHÁJENÍ ŘÍZENÍ O PŘESTUPKU A PŘEDVOLÁNÍ K ÚSTNÍMU JEDNÁNÍ
Sdělujeme Vám, že okamžikem doručení tohoto oznámení s Vámi Městský úřad XXX, správní
odbor, jako správní orgán příslušný podle ust. § 61 odst. 1 písm. c) zákona č. 128/2000 Sb., o
obcích, ve znění pozdějších předpisů, a dále ust. § 124 odst. 5 písm. j) zákona č. 361/2000 Sb., o
provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších
předpisů, v souladu s ust. § 46 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších
předpisů, a ust. § 73 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů,
zahajuje řízení o přestupku
dle ust. § 125c odst. 1 písm. k) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních
komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, kterého jste se měl
dopustit tím, že dne 09.10.2014 od 07:00 do 09:00 hod, v obci XXX na ul. XXX jako řidič vozidla tov. zn. XXX, jste měl zastavit a následně stát u kraje vozovky podélně k chodníku a to v místech prováděných pozemních prací
kde to bylo přenosným dopravním značením B28, zakázáno.
Tímto svým zaviněným jednáním, jste měl porušit povinností řidiče podle ust. § 4 písm. c)
zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů,
ve znění pozdějších předpisů.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #1 kdy: 24 Listopadu 2014, 20:46:28 »

Nejprve je nutné požádat o kopii spisu podle zdejšího návodu.
Pokud má být ústní jednání v následujících dvou týdnech, tak se omluvit z ústního jednání, tak aby stihla přijít kopie spisu.
Omluvenka musí být věrohodná, aby jí uznali.
Ty značky mají být umístěné s dostatečným předstihem, jestli tam večer nebyla a ráno ano, tak se to dá dobře rozporovat.
Ve spise by měla být informace o datu jejího umístění, pokud ne je to dobrý bod do odvolání.
Až bude kopie spisu, tak jí někam uložit ke shlédnutí a dát odkaz sem.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #2 kdy: 24 Listopadu 2014, 21:06:48 »

O kopii sem zazadal, snad bude brzy, termin schuzky je 15 pristi mesic.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #3 kdy: 24 Listopadu 2014, 23:58:57 »

Tak to je v pohodě, oni totiž maji jen 15 dní.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #4 kdy: 05 Prosince 2014, 18:27:17 »

se odmítá.
Odůvodnění
Výše jmenovaný podal dne 21.11.2014 žádost o poskytnutí informaci, a to podle ust. § 14 InfZ,
kdy žádal o kompletní kopii spisového materiálu vedeného pod spisovou značkou SO-
12526/2014/stl.
Zdejší správní orgán po posouzení žádosti došel k závěru, uvedenou informaci dle InfZ,
neposkytnout a žádost tak odmítnout. Důvodem pro odmítnutí žádosti je především skutečnost,
že v daném konkrétním případě požadovaná informace (kopie kompletního správního spisu) se
neposkytuje dle InfZ, jelikož jejich poskytování upravuje jiné zákonné ustanovení, tedy zvláštní
právní předpis, a sice zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění (dále jen „správní řád“)
a to v ustanovení § 38, kde je poměrně dopodrobna rozvedeno, kdo, a za jakých okolností má
právo nahlížet do spisu s čímž je spojeno právo činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán
pořídil kopie spisu nebo jeho části. Zdejší správní orgán také vzal dále v úvahu, že uvedené
skutečnosti jsou v souladu s rozhodnutím Nejvyššího správního soudu ze dne 27. ledna 2004, č.j.
5A 158/2001-100, ve kterém se vyjádřil ke vztahu ust. § 23 předchozího správního řádu právě
k zákonu č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, kde uvedl, že ust. § 23 správního
řádu o nahlížení do spisu bezesporu slouží k získání informací o správním spisu či jeho části pro
účastníky řízení. Ačkoli správní řád má povahu obecného právního předpisu ve vztahu ke
zvláštním předpisům upravujícím správní řízení, ust. § 23 správního řádu je ve vztahu k zákonu o
svobodném přístupu k informacím naopak ustanovením zvláštním. V případech, na které se
vztahuje § 23 správního řádu nelze tedy aplikovat zákon o svobodném přístupu k Informacím.
S ohledem ke skutečnosti, že ustanovení o nahlížení do spisu obsažené v novém správním řádu je
v zásadních otázkách koncipováno stejně jako předchozí právní úprava, lze tento judikát
vztáhnout i na ust. § 38 správního řádu.

S ohledem k výše uvedenému má zdejší správní orgán za to, že v daném konkrétním případě
v souladu s ustanovením § 2 odst.3 InfZ, se zákon nevztahuje na poskytování informací, pokud
ustanovení jiného právního předpisu, tedy zvláštní zákon jejich poskytování upravuje. Zvláštním
zákonem, je tak v tomto případě správní řád, který výslovně zmiňuje v ustanovení § 38 odst.4,
právo p. XX  činit si výpisy a právo na to, aby správní orgán pořídil kopie spisu nebo
jeho části, proto správní orgán informaci neposkytl a žádost odmítl.


Takze odvolani proti odmitnuti, dalsi kolecko, 15 je termin, klidne si tam dojdu, ofotim si to, budu par desitek minut studovat a pak pozadam o lhutu na seznameni se s podklady.Co dal ?)
« Poslední změna: 06 Prosince 2014, 11:35:53 od mch »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #5 kdy: 05 Prosince 2014, 20:25:51 »

Stejný případ (odmítnutí ze stejných důvodů) se zmiňuje u zdejší vzorové žádosti http://30kmh.cz/index.php?topic=485.0
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #6 kdy: 06 Prosince 2014, 02:00:34 »

Asi by jsi měl Libore (viz předposlední řádek) rovnou požádat, aby ústní jednání bylo veřejné, když už nejsi žádný tajnůskář.  :)
To Ti nemohou zamítnout a můžeš vzít na výlet celou rodinu a širší příbuzenstvo.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #7 kdy: 06 Prosince 2014, 11:35:40 »

ehm ;) toho sem si opravdu nevsiml ...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #8 kdy: 06 Prosince 2014, 13:34:19 »

Stejný případ (odmítnutí ze stejných důvodů) se zmiňuje u zdejší vzorové žádosti http://30kmh.cz/index.php?topic=485.0

nebo ještě konkrétněji od Sadra17 tamtéž :
metodika MVCR k infz, dalo by se jí dobře argumentovat pokud by nezaslali http://www.tajemnici.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=200006&id_dokumenty=2209

Je tam přímo rozbor, proč je InfZ nadřazen Sprřádu. Stačí zvýraznit a přeposlat.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #9 kdy: 24 Prosince 2014, 14:42:57 »

ahoj, chci se zeptat, kdyz prislo neco do datovky 19.12, 10 dni se pocita skrze jen pracovni dny? nebo je to opravdu 10 kalendarnich dni ?
Dale jsem si vsimnul, ze u uradu se pocita lhuta od doby doruceni do schranky, ne doba od vyzvednuti, to je taktez pravda ?
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #10 kdy: 24 Prosince 2014, 15:09:12 »

ahoj, chci se zeptat, kdyz prislo neco do datovky 19.12, 10 dni se pocita skrze jen pracovni dny? nebo je to opravdu 10 kalendarnich dni ?
Dale jsem si vsimnul, ze u uradu se pocita lhuta od doby doruceni do schranky, ne doba od vyzvednuti, to je taktez pravda ?

U datovky se počítají kalendářní dny. Takže doručeno bude, pokud se tam dřív nepřihlásíš, 29.12. Ano uřad bude mít zprávu doručenou v den kdy ty odešleš.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #11 kdy: 26 Prosince 2014, 22:50:26 »

Tak jsem nevydrzel a vyzvedl. Muzete mi nekdo rici co mam z toho vycist ? Ze nemam pravo o kopii spisu jinak nez fyzickym dostavenim se na ourad ? Nebo ourad to mel interpretovat jako zadost o kopii dle spravniho radu ?Dale, je v poradku ze ten kdo to zpracovaval zapomel opravit datum?

Rozhodnutí
Krajský úřad Moravskoslezského kraje, odbor dopravy (dále „krajský úřad“), v přenesené působnosti na základě
ust. § 67 odst. 1 písm. a) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, a ust. § 89 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb.,
správní řád, na základě odvolání XXXXXX, přezkoumal rozhodnutí Městského úřadu ze dne 25. 7. 2014, XXXXXXX, kterým byla odmítnuta žádost o poskytnutí informací ve formě zaslání kompletní kopie spisového materiálu vedeného pod spisovou značkou žadatele.
Podle ust. § 90 odst. 1 písm. a) správního řádu se napadené rozhodnutí ruší a řízení o žádosti o poskytnutí
informací se zastavuje.

Odůvodnění
Krajský úřad vycházel z kopie spisové dokumentace Městského úřadu (dále jen „městský úřad“) sp. zn.
XXXXXXXXX obsahující oznámení přestupku a úřední záznam Policie České republiky
ze dne 9. 10. 2014, seznam oprávněných úředních osob, výpis z evidenční karty řidiče ze dne 13. 11. 2014,
oznámení o zahájení řízení o přestupku ze dne 21. 11. 2014, žádost o zaslání kompletní kopie spisového
materiálu ze dne 21. 11. 2014, napadené rozhodnutí, jakož i podané odvolání.
Městský úřad napadeným rozhodnutím odmítl žádost XXXX o poskytnutí informací ve formě zaslání
kompletní kopie spisového materiálu vedeného pod spisovou značkou žadatele.
V řádně a včas podaném odvolání XXXX uvádí, že povinný subjekt odmítnutí žádosti opírá o tvrzení, že
správní řád je zvláštním ustanovením upravujícím poskytování informací, proto se postupuje podle něj a zákon
č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „informační
zákon“) se neuplatní. Takový výklad je podle odvolatele nesprávný. Správní řád problematiku poskytování
informací komplexně neupravuje a zvláštním zákonem je pouze ve vztahu k žádostem o nahlédnutí do spisu;
v případě žádosti o poskytnutí informací ze správního spisu jinou formou se plně uplatní režim vyřízení žádosti
stanovený informačním zákonem. Povinný subjekt svůj mylný názor opřel o rozsudek Nejvyššího správního
soudu (dále jen „NSS“) č. j. 5 A 158/2001 – 100 ze dne 27. 1. 2004, který je již zastaralý a překonaný novější
judikaturou. Odvolatel pak poukazuje na rozsudky NSS č. j. 8 As 34/2005 – 76, 6 As 52/2007 – 80, jakož i na
Metodické doporučení Ministerstva vnitra, a dále podpůrně uvádí další argumenty s ohledem na § 6 odst. 2
správního řádu (zásada hospodárnosti).

Krajský úřad přezkoumal soulad napadeného rozhodnutí, jakož i řízení, které mu předcházelo, s právními
předpisy a došel k závěru, že odvolání je nedůvodné, avšak napadené rozhodnutí není v souladu se zákonem,
neboť vůbec nemělo být vydáno.
Podle § 2 odst. 3 informačního zákona se zákon nevztahuje na poskytování informací, které jsou předmětem
průmyslového vlastnictví, a dalších informací, pokud zvláštní zákon upravuje jejich poskytování, zejména
vyřízení žádosti včetně náležitostí a způsobu podání žádosti, lhůt, opravných prostředků a způsobu poskytnutí
informací.
Odvolateli, který je zároveň účastníkem řízení o přestupku vedeným pod č. j. XXXXXXXX, jehož kompletní kopii spisového materiálu požaduje, nelze přisvědčit, že správní orgán prvního
stupně vycházel z již překonané judikatury NSS. Naopak novější judikatura na rozsudek č. j. 5 A 158/2001 –
100 navázala, neboť na rozdíl od odvolatelem citovaných rozsudků týkajících se § 23 „starého“ správního řádu
(zákon č. 71/1967 Sb.) se již výslovně zabývala vztahem § 38 správního řádu (nahlížení do spisu) a
informačního zákona (např. rozsudky NSS č. j. 2 As 38/2007 – 78 nebo 7 Ans 18/2012 – 27). Dovodila přitom,
že tato úprava institutu nahlížení do spisu již požadavek komplexnosti úpravy splňuje. Požaduje-li tedy účastník
řízení kopii předmětného spisového materiálu, vzhledem k tomu, že nahlížení do spisu podle § 38 správního
řádu je natolik zvláštní procedurou, se informační zákon vůbec neužije. To sice neznamená, že správní řád
jakožto celek je vůči informačnímu zákonu zvláštním předpisem, avšak jde-li fakticky o realizaci procesního
práva účastníka řízení na seznámení se s obsahem spisu, má přednost aplikace § 38 správního řádu před
informačním zákonem (odvolací orgán v podrobnostech odkazuje na obsah uvedených rozsudků).
Odvolatel jakožto účastník řízení o přestupku žádal o zaslání kompletní kopie spisového materiálu daného
přestupkového řízení, tedy se fakticky jedná o žádost o pořízení fotokopie spisu ve smyslu § 38 odst. 4
správního řádu. Takto měla být posouzena i městským úřadem. Význam nemá ani to, že podání bylo nazváno
jako žádost o poskytnutí informace podle informačního zákona; podání se totiž v souladu s § 37 odst. 1
správního řádu posuzuje podle svého skutečného obsahu a bez ohledu na to, jak je označeno.
Nelze tak argumentovat hmotným právem na informace, jedná-li se svou povahou o uplatnění procesních práv
účastníka správního řízení. Rovněž nelze argumentovat, že účastníci řízení by tím měli méně práv na rozdíl od
osob, které se řízení neúčastní, neboť namísto obdržení požadovaných informací by se museli za účelem jejich
získání dostavit osobně. Právě naopak – účastníkům řízení, stejně jako osobám, které prokážou právní zájem
ve věci, je na rozdíl od ostatních osob přiznáno právo na fyzický a v zásadě neomezovaný přístup k originálu
správního spisu a s tím spojená možnost činit si výpisy a pořizovat kopie. Takto konstruované právo rozšiřuje
možnosti přístupu k informacím pro vybrané skupiny osob. Tomuto právu nemůže být nadřazena ani zásada
hospodárnosti vyjádřená v § 6 odst. 2 správního řádu, jak tvrdí odvolatel. Je jistě otázkou, zda a do jaké míry
by správní orgán v rámci určité vstřícnosti měl vyhovět požadavku účastníka řízení na zaslání kopie
předmětného spisového materiálu, to však nic nemění na tom, že na vyřizování takového požadavku účastníka
řízení se neaplikuje informační zákon.
Z těchto důvodů krajský úřad rozhodl tak, jak je uvedeno ve výrokové části tohoto rozhodnutí.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #12 kdy: 27 Prosince 2014, 07:16:04 »

Nezákonné rozhodnutí, ale musel bych vidět komplet argumentaci.

Judikatura je jasná: Správní řád je speciální zákonná úprava jen ve vztahu k nahlížení do spisu. Žádost o poskytnutí informace podle InfZ žádostí o nahlížení do spisu není, povinné subjekty takové žádosti musí vyřizovat podle InfZ a správní řád se na to nevztahuje.

Bohužel některé kraje takto nezákonně rozhodují, když buď dezineterpretují konkrétní rozsudky (citovaný rozsudek 2 As 38/2007 – 78 - tam NSS hodnotil, jestli se v daném případě jednalo o žádost o nahlížení do spisu a vyhodnotil to tak, že ano), nebo i vyhrabou nějakou sračku, kde NSS popře veškerou judikaturu, aby si usnadnil práci (citovaný rozsudek 7 Ans 18/2012, kde bylo žalováno Ministerstvo spravedlnosti a Městský soud v Praze, což je z pohledu soudu samozřejmě nesmírná drzost a z toho rozsudku čouhá jak sláma z bot uvažování "ty vole, ta svině si dovolila žalovat soud, musíme s ní nějak vymrdat, ale ať s tím není moc práce, tak mu napíšeme, že se na to InfZ nevztahuje a ať jde do prdele") a o tyto rozsudky, které jsou v rozporu s ustálenou judikaturou i odbornou literaturou, se pak opírají.

Uvažuji, že investuji pár stovek a koupím si tohle http://obchod.wolterskluwer.cz/cz/prehled-judikatury-ve-vecech-prava-na-informace.p1232.html protože podobná argumentace se množí a už mě s tím pomalu začínají srát.

Jsou dvě možnosti: soudit se, nebo podat žádost o info znova a argumentačně se předem vypořádat s tím, co bude namítat kraj, eventuelně tu žádost může podat jiná osoba než účastník řízení (manželka, kamarád, kdokoliv). Pak jim tenhle argument o nahlížení do spisu padá. Také jsem zažil případ, kdy obviněnému z přestupku spis odmítli poskytnout, tak jsem o něj požádal já, oni se zeptali obviněného, zda souhlasí s tím, aby mi poskytli jeho osobní údaje, ten s tím souhlasil a spis mi poslali. Tzn. obviněný na spis nárok podle InfZ neměl, já jako naprosto nezúčastněný, cizí člověk ano. Naprostá demence, zhovadilost a neskutečná úřední zvůle, ale někdy je potřeba bojovat i takto.
« Poslední změna: 27 Prosince 2014, 07:46:18 od jkraus222 »
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #13 kdy: 27 Prosince 2014, 12:51:54 »

Hm, soudit znamena cca 6 mesicu nez se vubec to dostane nekomu na stul, a jak znam mistni soud, tak jim bude trvat nekolik let nez se dostaneme k rozsudku.
Kompletni dokumenty mohu poskytnout, lec nechce se mi matlat s anonymizaci, takze to mohu zabalit a pod heslem vystavit na uloz.to, pokud mate zajem se tim zabyvat. V opacnem pripade budu muset oslovit sveho stavajiciho pravnika, ktery ovsem nema prilis zkusenosti se spravnim radem.

V kazdem pripade, mam cestu kolem, v pondeli se tam zastavim a udelam si kopii, v pripade ze tam nebude nikdo v oteviraci dobe, na uredni desce nejsou zadne vyjimky, budu pozadovat proplaceni nakladu ktere mi tou zbytecnou cestou vznikly.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:dopravní značení B28
« Odpověď #14 kdy: 27 Prosince 2014, 20:27:23 »

Uvažuji, že investuji pár stovek a koupím si tohle http://obchod.wolterskluwer.cz/cz/prehled-judikatury-ve-vecech-prava-na-informace.p1232.html protože podobná argumentace se množí a už mě s tím pomalu začínají srát.

Přispěju na to rád.
IP zaznamenána