30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zábor veřejného prostranství vozidlem - obrázek  (Přečteno 10376 krát)

kolibrici

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Zábor veřejného prostranství vozidlem - obrázek
« kdy: 09 Října 2014, 21:55:17 »

Dobrý den, dnes jsem byl v práci vyrozumněn městskou policií, že moje auto brání vyvážení popelnic, zajistil jsem přeparkování do 30 minut a odpoledne našel za stěračem lísteček předvolání pro nepřítomného pachatele dopravního přestupku zábor VP 47/1 h. Moje vozidlo stálo na parkovišti před bytovkou na silnici, tak jako ostatní auta, nestálo kolem či čímkoli jiným na obrubníku a  bránilo pohodlnému vývozu popelnic, které se ovšem obvykle vyváží v pátek. Jedná se o přestupek? Jak postupovat. Děkuji, Obrázek naleznete níže...
« Poslední změna: 10 Října 2014, 07:01:41 od kolibrici »
IP zaznamenána

kolibrici

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství vozidlem - obrázek
« Odpověď #1 kdy: 10 Října 2014, 07:02:46 »

parkování auta je zobrazeno zeleným obdélníkem...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství vozidlem - obrázek
« Odpověď #2 kdy: 10 Října 2014, 09:37:07 »

Tak hlavně lístek za stěračem nic neznamená, ten se ignoruje.
IP zaznamenána

lumiki

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství vozidlem - obrázek
« Odpověď #3 kdy: 12 Října 2014, 17:54:33 »

přeně tak, ignorovat
IP zaznamenána

Devitka

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství vozidlem - obrázek
« Odpověď #4 kdy: 19 Října 2014, 20:36:11 »

Vážení,

před nedávnem mnou vlastněný osobní automobil zaparkoval v jednom větším městě ČR kolem 11 hodiny večerní všedního dne. Zaparkoval nešťastně na travnaté ploše vedle parkoviště, nejspíš proto, že ostatní parkovací místa byla obsazena ještě nešťastněji, vozy parkovanými nakřivo atp. Když řidič v 6 hodin ráno druhého dne přišel k mému vozu, našel za stěračem lístek od městské policie, který byl vypsán v 5:55 ráno v přibližném znění: „Městská policie Vás upozorňuje, že jste podezřelý(á) z přestupku dle § 125c zákona č. 361/2000 Sb.(§§ 46, 47 zákona č. 200/1990 Sb.) který byl spáchán stáním níže uvedeného vozidla. Popis jednání: Zábor VP/4kola.“

Tento příspěvek městských strážníků byl ignorován a vzhledem k tomu, že nejspíše přišli na udání (což se v místní lokalitě děje často) neočekávala se jejich jakákoliv další aktivita. Bylo tomu ovšem naopak a jakási Jednotka projednávání přestupků se rozhodla potěšit mojí schránku vřelým dopisem, tj. výzvou k podání vysvětlení. V dopise se městští strážníci ohánějí ustanovením § 11 zákona 553/1991 o obecní policii a vyzývají, abych se ve vlastním zájmu(!) dostavil s potřebnými doklady a podal vysvětlení  k objasnění skutečností důležitých pro odhalení přestupku, jeho pachatele, jakož i ke zjištění skutečného stavu věci, která byla zadokumentována... dle ustanovení §47 odst. 1 písm.h) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Potřebné vysvělení mám podat osobně do několika dnů i přes to, že mé trvalé bydliště je od místa domělého spáchání přestuku na hony vzdálené.

FSM jsem četl. Pročítal jsem si i zdejší příspěvky k tomuto tématu. Dozvěděl jsem se, že v této věci nejspíš nemůže dojít k SprDelu. Dále jsem zabrousil na katastr a zjistil, že parcela, na které mé vozidlo stálo celou noc, je typem: Parcelou katastru nemovitostí, způsobem užití: zeleň, druhem pozemku: ostatní plocha ve vlastnictví města.

Vzhledem k tomu, že je to moje první zkušenost s městskou policií, moje otázky na vás, přátelé, tedy jsou: Mám se tím nadále nezabývat a čekat, až mi přijde dopis doporučený, či do vlastních rukou a ne obálka napůl vhozená ve schránce? Jakého nejhoršího scénáře bych se mohl obávat? Je možné, že to strážníky přestane bavit? A má to vlastně cenu řešit, nebo jít jako každá jiná ovečka, zaplatit pětisetkorunu a mít klid?

Díky za jakékoliv reakce a pomoc.

Zdraví Svod.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství vozidlem - obrázek
« Odpověď #5 kdy: 19 Října 2014, 21:37:45 »

takže měšťáci, přišli a osobně vhodili dopis do něčí schránky ? nebo ve schránce byl dopis s modrým pruhem ?
IP zaznamenána

lumiki

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství vozidlem - obrázek
« Odpověď #6 kdy: 19 Října 2014, 21:57:22 »

Jestli ten dopis přišel od MP, tak pořád ignorovat.
@Sadra - V Brnisku to fungovalo obdobně. Lísteček za stěračem, obyčejný dopis od MP provozovateli (ať přijde viník podat vysvětlení), další bububu dopis od MP (ať přijde viník  podat vysvětlení) a dál už nic.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství vozidlem - obrázek
« Odpověď #7 kdy: 19 Října 2014, 22:08:52 »

jestli to obyčejně v obálce vložili do schránky tak nemaji právoplatně doručeno postup stejnej jako u lístečku za stěračem
IP zaznamenána

qphd

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství vozidlem - obrázek
« Odpověď #8 kdy: 11 Února 2015, 11:35:27 »

jaký je další vývoj? Q.
IP zaznamenána

ganjax

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství vozidlem - obrázek
« Odpověď #9 kdy: 16 Března 2015, 16:14:27 »

V Brně jsem si přesně tímto teď prošel. Odloženo pro důkazní nouzi. Jakmile nemají řidiče, mají smůlu. Na toto se sprdel nedá aplikovat, jelikož zábor veřejného prostranství není přestupkem dle zákona o provozu na pozemních komunikacích, na který se zase váže Sprdel. Po čase přijde pozvánka ke správnímu řízení, já to měl v Bystrci. Tam přijít a odmítnout vypovídat. Pak to celé odloží.

Resumé: je výhodné stát na trávě, pozor, NE na chodníku. Pokud stojíš na trávě a neodtáhnou Tě, i když tam bude bota, poslat do správního řízení a nevypovídat. S tímto nezmůžou naprosto nic.
IP zaznamenána