30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [LOST] Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)  (Přečteno 42630 krát)

Tlustej

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil

Zdravím, potřeboval bych poradit se sepsáním odvolání...

O co se jedná popíšu v bodech :)

1) Přišla mi výzva provozovateli vozidla
2) Poslal jsem osobu, která vozidlo v uvedenou dobu řídila s tím, že jsem ji poučil o nutnosti dodržování zákonů a pravidel...
3) a nyní mi přišla další výzva s tím, že mnou uvedená osoba několik dnů po spáchání přestupku zemřela, tudíž jsem totoho řidiče zcela jistě uvedl účelově a mám platit...

Pomůže někdo? Přikládám i řádně začerněné dokumenty.
« Poslední změna: 20 Listopadu 2014, 14:35:13 od Tlustej »
IP zaznamenána

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2014, 14:15:28 »

Tu anonymizaci udělej pořádně. Zůstala tam RZ a jména
IP zaznamenána

Tlustej

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2014, 14:31:50 »

Opraveno :
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2014, 17:09:49 »

Tak hlavně to druhý není výzva, ale příkaz, čili je potřeba v zákonné lhůtě podat odpor, nejlépe bez jakéhokoliv vyjádření, prostě podávám odpor proti příkazu tomu a tomu. Dále bych navrhnul podat rovnou trestní oznámení za zneužití pravomoci úřední osoby.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #4 kdy: 20 Listopadu 2014, 17:58:52 »

Tlustej:
Odesláno 19.11. a už to máte? Vy se na ty dopisy nějak těšíte  ;)
Taktičtější je lhůty které jsou k dispozici využívat. Není to klíčové, ale nikdy nevíte kdy se nějaký týden navíc může hodit.

Je to příkaz a musíte ve lhůtě 8 dnů (1. den je následující den po vyzvednutí dopisu) podat odpor.
Napíšete jim "Proti příkazu číslo xxx ze dne xxx podávám odpor" - tohle stačí.

Tím se příkaz ruší a začne normální řízení.
Pak budeme pokračovat.

Rozstřílet to by mělo být snadné. Zvorali co mohli a sami si na sebe vykopali jámu ze které budou těžko vycouvávat  :)
IP zaznamenána

Tlustej

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #5 kdy: 21 Listopadu 2014, 11:53:25 »

Ok, pošlu jim odpor poslední možný den - a jsem rád, že to vidíte dobře.

Chodí mi to do datové schránky - bohužel mají v Plzni asi nějakou tichou dohodu s poštou, protože mi několikrát nepřišla žádná upozornění a dopis jsem našel až ve schránce poslední den, kdy s tím šlo něco dělat, případně jsem dopis nedostal vůbec a vrátili jej zpátky odesílateli (magistrátu). Tak jsem si raději zařídil DS...
IP zaznamenána

Tlustej

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2014, 15:56:13 »

Odpor odeslán.
Vím, že o fous dřív, než by to šlo, ale pro jistotu - abych nezapoměl a neprošvihnul to náhodou... V pátek má člověk pak jiné myšlenky, než na magistrátní úřednictvo :)
IP zaznamenána

Tlustej

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #7 kdy: 24 Prosince 2014, 14:15:20 »

Zdravím.
Tak došly další papíry, a jelikož nevím, jak moc je důležité na to reagovat, tak to raději přidám sem a poprosím o radu.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #8 kdy: 25 Prosince 2014, 17:05:31 »

Tlustej: Nemusíte reagovat. Jen oznamují že jste úspěšně podal odpor a tím zrušil příkaz.
A ještě provedou důkazy listinami. Máte právo být přítomen, ale jestli obsah těch dokumentů znáte tak to je asi zbytečné.
IP zaznamenána

Tlustej

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #9 kdy: 26 Prosince 2014, 01:59:44 »

Mno, zatím jsem alespoň (podle vzoru) požádal o zaslání kompletního spisu do datové schránky.
IP zaznamenána

Tlustej

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #10 kdy: 09 Ledna 2015, 16:29:35 »

Tak dnes mi do DS přišla anonymizovaná kopie spisového materiálu - je tam vpodstatě to, co už vím + fotky auta a značky s dodatkovou tabulkou + úmrtní lista pana řidiče + pár mých předchozích řešených pokut za parkování. Asi vážně nemá smysl se tam na to chodit koukat, což?

Co bude vlastně dál - respektive kdy bude možné napadnout to, že to celé překlopili na '"spr.del." i když jsem jim poctivě "udal" řidiče?
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #11 kdy: 09 Ledna 2015, 16:40:55 »

jak je možné, že věc odložili dle SprŘ, protože udaná osoba zemřela a pak to ještě překlopili zpět na sprdel? měl jsem za to, že ze zákona to mrtvolou vše končí.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #12 kdy: 09 Ledna 2015, 18:37:45 »

Co bude vlastně dál - respektive kdy bude možné napadnout to, že to celé překlopili na '"spr.del." i když jsem jim poctivě "udal" řidiče?

Dál bych očekával, že mi dají možnost vyjádřit se k podkladům.
Napadat to jde hned, není problém se k podkladům vyjádřit, ale osobně bych je nechal rozhodovat a vše bych napadal až v odvolání. Pokud padne nějaké vyjádření před vyáním rozhodnutí, tak se jim dává zbytečně šance, aby se s tím v rozhodnutí vypořádali. Výjimka by byla pokud je nějaký matroš na provedení dalšího dokazování např. návrh na výslech svědků, kteří by potvrdili, že řídil pan XX, že došlo k dopravní nehodě apod.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #13 kdy: 09 Ledna 2015, 19:12:04 »

jak je možné, že věc odložili dle SprŘ, protože udaná osoba zemřela a pak to ještě překlopili zpět na sprdel? měl jsem za to, že ze zákona to mrtvolou vše končí.

Odložili to podle přestupkového zákona, protože nezjistili skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě. V tomto stadiu řešili samotný přestupek. Protože prokazatelně nezjistili pachatele přestupku, tak věc odložili. To odložení jim poté otevře dveře k zahájení sprdele.

Pro orgána to mrtvolou nekončí. Chápou to tak, že nemají prokazatelně zjištěného pachatele. Samotné určení osoby provozovatelem není jednoznačným důkazem o tom, že se ta osoba přestupku dopustila. Jelikož už k tomu nemá co říci, respektive se nemůže k přestupku doznat, tak orgán nezjistili skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě. Je to obdobný postup jako u nabonzování osoby provozovatelem, která poté např. odmítne podat vysvětlení.       

Většina lidí si myslí, že sdělením jména řidiče má orgán zjištěné skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě, nikoliv orgán, pro kterého jsou skutečnosti prokazatelné zjištění pachatele např. když se k řízení dozná, nebo jsou svědci, kteří dosvědčí, že skutečně řídil, nebo videozáznam, fotodokumentace apod.   
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s překročením doby (zásobování max 15 min)
« Odpověď #14 kdy: 10 Ledna 2015, 00:25:28 »

Odložili to podle přestupkového zákona, protože nezjistili skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě. V tomto stadiu řešili samotný přestupek. Protože prokazatelně nezjistili pachatele přestupku, tak věc odložili. To odložení jim poté otevře dveře k zahájení sprdele.

Já myslím že to udělali protože mrtvola je jasná a tuší, že se v tom sprostý obviněný nebude šťourat protože by se mohlo nakonec docela dobře zjistit, že ten mrtvý byl v inkriminovanou dobu někde jinde a stejně by to nakonec sprdelí skončilo a proto se nebude odvolávat a riskovat nějaké soudy. Navíc teď mají v zádech ty 4 roky prekluze, takže se jim vyplatí bojovat.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5