30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze  (Přečteno 15233 krát)

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« kdy: 26 Července 2019, 09:02:19 »

Dobrý den,
jako nezletilý před více než jednou dekádou, jsem byl policií obviněn z tehdy ještě § 260 - Podpora a propagace hnutí směřující k potlačení práv a svobod, tehdy za přispívání svými názory na internet.
Při zadržení jsem byl odvezen na policejní stanici, kde mi byly odebrány otisky prstů a DNA. Chci se zeptat, za je možnost, jak dosáhnout výmazu těchto údajů? Nikdy jsem nespáchal žádný násilný zločin, vlastně žádný jiný trestný čin. Z faktu, že o mně policie tyto informace shrmažďuje, mi není úplně dobře, zvlášť když občas pročítám, že soudy považují důkazy získané na těchto základech prakticky za neomylné, přičemž i zde je určitá míra zneužitelnosti.
Existuje způsob, jak policii donutit vymazat tyto údaje z jejich databáze? Např. na základě toho, že již pominul důvod jejich shromažďování? Případně jak se o to alespoň pokusit?
Na internetu jsem našel pouze toto: "Policie je povinna údaje zničit v okamžiku, kdy jejich uchovávání není nezbytné pro účely podle §65 odst. 5 zákona o Policii ČR, mimo jiné pro odhalování a předcházení trestné činnosti. Tímto okamžikem by tedy byl okamžik, kdy by bylo podezření vůči Vám vyvráceno. Zda k likvidaci skutečně došlo je možné ověřit pomocí písemné žádosti podle §83 zákona o Policii ČR směřované policejnímu prezidiu – to je pak povinno sdělit uchovávané osobní údaje vztahující se k osobě žadatele a kdy došlo k likvidaci otisků."
Toto však není úplně můj případ, neboť já jsem byl uznán vinným - ačkoli pouze z části a trest byl menší, než udával tehdejší zákon.
Děkuji a přeji pěkný den.
IP zaznamenána

se777

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2019, 11:00:09 »

Na otázku neodpovím, jen bych upozornil na stránky "kverulanta a potížisty" Peciny, který se touto problematikou už dost dlouhou dobu zabývá. https://paragraphos.pecina.cz/all/informacni-pravo/narodni-database-dna?start=30
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2019, 11:05:41 »

Pokud mě paměť nešálí, bylo o tom něco na paragraphos. Zahlazeno máte? Pokud ano, poslal bych fízlům žádost o vyjmutí dat z databáze. Fízly lze i požádat o info, jaké údaje na člověka mají.

EDIT: se777 byl rychlejší s odkazem.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2019, 12:19:02 »

Pokud mě paměť nešálí, bylo o tom něco na paragraphos. Zahlazeno máte? Pokud ano, poslal bych fízlům žádost o vyjmutí dat z databáze. Fízly lze i požádat o info, jaké údaje na člověka mají.

EDIT: se777 byl rychlejší s odkazem.
Zahlazeno je již několik let, dokonce jsem držitelem ZP, takže na mne zákon pohlíží jako na bezúhonného a spolehlivého občana.
Bohužel, co jsem teď googlil, tak písemnou žádost podle §83 zákona o Policii ČR již nepůjde podat, neboť tento byl zrušen.
Napadá Vás kam a jakým způsobem směřovat dotaz, jaké údaje o mně PČR uchovává a jak tento dotaz odůvodnit?
Děkuji
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #4 kdy: 26 Července 2019, 15:51:38 »

Pro začátek bych viděl dvě možnosti:

Žádost o výmaz dat a info co na vás mají psané normální češtinou bez právničtiny. Fízlové jsou (správní) orgáni a obsah všech podání musí posuzovat podle obsahu. A musí odpovědět i tak, že nemáte nárok a podle jakého zákonu nemáte nárok. Lživě odpovídají na normální i právnické žádosti se stejnou frekvencí. S první reakcí můžete dál pracovat se zvýšenou sofistikovaností.

Nebo se trochu namáhat a na odkazovaném webu najít, co o tom psal TP.   
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #5 kdy: 08 Srpna 2019, 16:42:07 »

Nechci Vám všem kazit radost. Ale i kdyby dosáhnul toho, že mu pošlou nějaký papír, že to zlikvidovali, tak nevěřím tomu, že to fakticky udělají. Je to pro ně cenný zdroj dat. Možná jsem paranoidní, ale dnešní policajti by bez odposlechů, kamer, sledování web provozu, DNA a dalších šíleností už nevyšetřili ani dopravní nehodu.

Kdysi nám vykradli unimobuňku a ukradnuli trezor kde byly peníze a a doklady a klíče k autům, 300kg trezor, kolegové ho ani nepřišroubovávali se slovy, že něco tak těžkéhjo se nedá ukrást. No dá. Na kamerách viděli 3 chlapy jak to ve 2 hod v noci vezou na rudlíku. Bohužel, kolega na to trošku kašlal a neudělal pojistění.
A teď policie:
První slova policajtů: to jste si vykradli sami. Neměl jsem daleko k útoku na úřední osobu.
Dále to pokračovalo, že po všech osobách chtěli otisky a DNA, já jsem se s tím čurákem od PČR pohádal a poslal ho do hajzlu, kolegové se podřídili a už nemohou nikoho zavraždit, protože je hned najdou.
Podle opicejní logiky, když vykradou samoobsluhu, tak seberou DNA všem lidem, kteří tam kdy byli.

Prostě hnus velebnosti.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #6 kdy: 08 Srpna 2019, 22:55:50 »

Dále to pokračovalo, že po všech osobách chtěli otisky a DNA, já jsem se s tím čurákem od PČR pohádal a poslal ho do hajzlu, kolegové se podřídili a už nemohou nikoho zavraždit, protože je hned najdou.
Podle opicejní logiky, když vykradou samoobsluhu, tak seberou DNA všem lidem, kteří tam kdy byli.

Prostě hnus velebnosti.
No a jak jinak byste chtel ze vzorku vyloucit majitele nebo rodinu nez ze jim vezmete otisky a pak z tech nalezenych vyskrtate ty, co jsou tam doma? Pokud vam to vadi, pak je jedina cesta nic nevysetrovat. Tyhle vzorky by meli zlikvidovat po skonceni pripadu, mozna i driv. Hlavni vtip vyrazeni zaznamu je v tom, ze po vyrazeni a po letech pouziti by to nebyl pouzitelny dukaz proti vam. Teda bavime li se o nejakem hypotetickem pravnim stare.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #7 kdy: 09 Srpna 2019, 12:54:17 »

Otisky prstů by nikdo neřešil, ale DNA je zcela mimo mísu.

A hlavně tam byl silný nátlak, nedáš DNA donutíme tě násilím, předtím ti několikrát dáme pokutu 50.000,-Kč. Když jsem se zeptal, jestli přivezou psa, tak to prý nemá cenu (bylo to cca 5 hod po vloupání), prostě děs a hrůza!
« Poslední změna: 09 Srpna 2019, 13:12:57 od now »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #8 kdy: 09 Srpna 2019, 22:09:55 »

Čokl je zbytečnost.
Poskytnout své DNA pro vyloučení stop domácí osoby je výhodnější, protože stopy vyloučí a nezůstanou v systému. Když nebudou vyloučeny, zůstanou v systému a pokud bude tahle DNA zjišťena i na místě nějaké vraždy, tak si ty dva případy dají dohromady i s tím, kdo jim odmítl dát DNA.
No hledat ukradeny trezor podle DNA je fakt masakr. Nejvyhodnejsi je podle me ty darmozrouty ani nevolat, leda kvuli pojistovne. A neposkytovat jim pro jistotu nikdy nic, pokud se tomu lze vyhnout. Ja se vyhnout nemohl a advokat doporucil spolupraci se slovy, voni by vam klidne zlomili ruku.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #9 kdy: 10 Srpna 2019, 09:10:01 »

Takžer podle "nepolicajta" Kamiq je lepší DNA dát a bláhově se domnívat, že to vymažou, protože podle něj je lepší aby na místě vraždy nalezé DNA znali osobu ale aby ji vyloučili z krádeže trezoru. Tak jo.
Ale já jsem "mozkovým měřením" přišel na to, že je lepší být neznámý v případě nálezu DNA u vraždy a klidně být podezřelý i z krádeže trezoru.

Tohle je přesně policajtské uvažování!

Jinak pes měl význam, protože když máš na kameře jak 300kg trezor vezou 3 osoby na obyčejném rudlíku dlouhou ulicí, tak je předpoklad, že o pár set metrů najdou alespoň jednoho zavaleného tímto trezorem....

JInak případ ukradeného trezoru je důkazem toho, že člověk když něco hodně chce, tak to dokáže. On se pak našel a prý ho 6 policajtů nemohlo naložit do auta. A 3 asi rumuni to dokázali!
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #10 kdy: 11 Srpna 2019, 06:05:48 »

Vyloučí a tím pádem nedají do systému CODIS, neevidují. Ty případy si pak nedokáží spojit. Naopak DNA ze stop neobjasněných činů v systému CODIS skončí a čeká na ztotožnění s osobou a propojení s jinými případy.

https://www.policie.cz/clanek/informacni-servis-zpravodajstvi-policie-cr-nezneuziva-dna.aspx

Cituji:
V Policii ČR jsou do databáze vkládány pouze DNA profily osob obviněných a odsouzených, dále DNA profily dosud neztotožněných stop zajištěných na místě neobjasněných činů a neznámých mrtvol. V databázi DNA nejsou genetické profily podezřelých či poškozených osob, z čehož je policie opakovaně napadána. 
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #11 kdy: 11 Srpna 2019, 10:51:15 »

Tady vstupuje do hry absence duvery v nejprolhanejsi a nejkrivejsi pracovni kolektiv mimo poslaneckou snemovnu. Ohledne odebirani a uchovavani DNA je pravni vakuum, existuje akorat nejaky pokyn policejniho prezidenta, kterej z nich Pecina 106kou pacil pul vecnosti. Me brali vzorky z ciste tuposti. Jel jsem pod vlivem vlastnim autem a zastavili me. Kdybych to auto ukradl nebo znasilnil, prislo by mi to primerene.

Proste policii neradno verit, natoz pak sverovat nejake informace vcetne genetickych. Jakou ma clovek jistotu, ze ty vzorky fakt vyradi, ze treba nemaji pokyn sbirat co to jde a ukladat i s totoznosti?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #12 kdy: 11 Srpna 2019, 12:46:18 »

Ale já jsem "mozkovým měřením" přišel na to, že je lepší být neznámý v případě nálezu DNA u vraždy a klidně být podezřelý i z krádeže trezoru.

Ale ve hře je i pravděpodobnost.. že se vaše DNA bude řešit kvůli vraždě se vám asi za život nestane.. a když ke krádeži trezoru už došlo a řešit se to bude tak bych to asi risknul..
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #13 kdy: 11 Srpna 2019, 21:59:35 »

Přijde mi trochu tragikomický řešit opicajty, když statisíce lidí ročně dobrovolně dávají režimu votisky dyž si vyřizují pas. Opičák si šáhne do vedlejší databáze a má všechno. Kde žijete? Kolem vás prošlo tolik svinstev vo kterejch ani nevíte…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Výmaz otisků prstů + DNA z policejní databáze
« Odpověď #14 kdy: 12 Srpna 2019, 09:06:45 »

Přijde mi trochu tragikomický řešit opicajty, když statisíce lidí ročně dobrovolně dávají režimu votisky dyž si vyřizují pas. Opičák si šáhne do vedlejší databáze a má všechno. Kde žijete? Kolem vás prošlo tolik svinstev vo kterejch ani nevíte…

Já ne, já identifikovatelné otisky nemám.  :) Nemám je ani v pasu. To je snad první a jediná výhoda atopického ekzému.
IP zaznamenána