30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změna místně příslušného úřadu  (Přečteno 860 krát)

Hugo

  • Příspěvků: 911
    • Zobrazit profil
Změna místně příslušného úřadu
« kdy: 24 Ledna 2024, 13:41:56 »

Vážení,

nahlášená kontrola z ŽÚ v místě sídla. Sídlo je virtuální. Uvítal bych změnu orgánu do místa provozovny. Na 99,9% vím o co se jedná a úřad v místě provozovny je s tím ok. Kontrola snad bude krátká a dostanu flastr za opožděné zaslání údajů do rejstříku.

Má naději žádost o změnu místa kontroly? Nebo akorát šlápnu bosou nohou na hada? A pak si mě kompletně podají?

Díky za zkušenosti.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Změna místně příslušného úřadu
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2024, 14:29:14 »

Já bych to nechal vést toho původního. Nevidím benefit v převedení. A nějak tam ani nevidím jak ten úkon převést jinam.
« Poslední změna: 24 Ledna 2024, 14:35:05 od Panek »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 911
    • Zobrazit profil
Re:Změna místně příslušného úřadu
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2024, 16:12:52 »

Když se mi to povede dostat do rukou SO v místě provozovny. Tak ty to řešit nebudou. Navíc se mi nechce zbytečně jet 120km a ještě zabít celý den.

Ale chtějí po mě jen poslední kvartál. Jen mě podusit za lhůty. Tak jsem rozpolcen, dokonce přemýšlím, že jim zavolám.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Změna místně příslušného úřadu
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2024, 01:01:53 »

Tak hlavně jim nevalte do hlavy, že je sídlo virtuální - to je samo o sobě na pokutu.
Zkusil bych zavolat, že se staráte o nemocnou maminku/sestru/bratra/kamaráda/přítelkyni v tom místě kde jste, a zda by nebylo tedy možné to vyřídit korespondenčně.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Změna místně příslušného úřadu
« Odpověď #4 kdy: 25 Ledna 2024, 08:21:58 »

By mně zajímalo, co chce živnosťák kontrolovat v časovém úseku tří měsíců? To máte nařízenou, nebo zákonem stanovenou nějakou záznamní povinnost?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 911
    • Zobrazit profil
Re:Změna místně příslušného úřadu
« Odpověď #5 kdy: 25 Ledna 2024, 09:07:47 »

Tak hlavně jim nevalte do hlavy, že je sídlo virtuální - to je samo o sobě na pokutu.
Jedná se o FOP, tedy sídlo v místě trvalého bydliště. To mám dané na virtuální adrese, jelikož nechci aby byla v rejstříku uvedena skutečná adresa

K jednání předložte doklady týkající se Vámi provozovaných živností:
-nabývací doklady na zboží za období od 01.09.2023 do 31.01.2024
-vydané faktury za období od 01.09.2023 do 31.01.2024
-občanský průkaz


Nevím o žádné záznamní povinnosti, dle speciálního zákona.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:Změna místně příslušného úřadu
« Odpověď #6 kdy: 25 Ledna 2024, 09:37:37 »

Není tady sice oznámení od ŽÚ (Hugo může kdyžtak pro úplnost doplnit), ale primárně se nejspíš jedná o kontrolu plnění povinností dle par. 31 zák. 455/1991 Sb. postupem dle zák. 255/2012 Sb. V zásadě pokud neexistuje provozovna, lze kontrolovat nanejvýš soulad vykonávané činnosti s registrovanou činností a nějaké další náležitosti, faktury slouží k doložení, že je živnost provozována, a pokud existuje provozovna, pak povinnosti související s ní.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 911
    • Zobrazit profil
Re:Změna místně příslušného úřadu
« Odpověď #7 kdy: 25 Ledna 2024, 10:00:00 »

živnostenský úřad, příslušný podle § 2 odst. 1 zákona č. 570/1991 Sb., Vám oznamuje:
že zahajuje kontrolu Vaší podnikatelské činnosti v rozsahu podle § 60a zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském
podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů. Kontrola je zahájena v souladu s ustanovením
§ 5 odst. 2 písm. b) zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád), ve znění pozdějších předpisů, dnem
doručení tohoto oznámení.
Váš vyzýváme abyste poskytl potřebnou součinnost podle § 7, § 8 a § 10 zákona č. 255/2012 Sb.

Edit: proběhla změna provozovny. Na rejstříku zpětně, jelikož je nutná součinnost dalšího orgánu (dle jiné právní úpravy). Vše konzultováno s ŽÚ v místě provozovny, za s tím je ok. Ale bonznuli to na ŽÚ v místě sídla, prý musí. Bylo to hrozně narychlo, kvůli nedohodě o peníze s původním místem.

Doufám, že jim doložím podklady, ke všem místům která proběhli rejstříkem. A bude klid.

Modří vědí, ale veřejně nechci typ živnosti zveřejňovat.
« Poslední změna: 25 Ledna 2024, 10:12:27 od Hugo »
IP zaznamenána