30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva + 8 Km/h nad limit v obci  (Přečteno 6298 krát)

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Výzva + 8 Km/h nad limit v obci
« Odpověď #15 kdy: 17 Července 2019, 11:50:13 »

Nasimulovat si podmínky k doručení fikcí nabízí pro jistotu postservis rovnou v selectu :) http://prntscr.com/og6wtx
Jako příjemce asi opravdu nemám šanci rozeznat od koho sem liebesbrief přijal. Posílají Židlochovice i další věci touto formou?

Popřípadě by mne i zajímalo jestli pravdivě informují o rozsahu předávaných osobních údajů České poště jako zpracovateli osobních údajů a odůvodní to správným právním důvodem. Ale určitě by se jich na to nikdo nechtěl ptát a přidělávat chudákům práci  ;)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Výzva + 8 Km/h nad limit v obci
« Odpověď #16 kdy: 17 Července 2019, 18:44:13 »

Nezákonnost oznámení od MP je novinka, tedy to asi nikdo ještě s úspěchem nepoužil. A rozhodně to nerozhodí úřad, že by šel od případu. Úřad a specielně tento rozhodne vinen bez ohledu na cokoli.

Např. JMK se zmohl pouze na holé tvrzení, že městská policie je jiný správní orgán. Tak už je to několikrát u soudu a musíme vyčkat minimálně dva roky.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva + 8 Km/h nad limit v obci
« Odpověď #17 kdy: 21 Července 2019, 19:02:07 »

Zdravím,

v návodech k výzvám píše 2M, že výzva k zaplacení výpalného musí přijít do 60 dnů od doby, kdy se úřad dozvěděl. Když přijde do datovky výzva po více než 60 dnech, tedy např. po 3 měsících, tak neplatí? Jak se to měří a počítá? Zatím se mně netýká sprdel, pouze výzva k úhradě nebo naprášení řidiče.

Díky

lc
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva + 8 Km/h nad limit v obci
« Odpověď #18 kdy: 21 Července 2019, 19:29:09 »

lc81> Není mi známo, že by existovala lhůta pro doručení  odpustkového dopisu (výzvy k uhrazení určené částky). Samozřejmě to musí stihnout tak, aby nedošlo k promlčení přestupku. Těch 60 dní se týká odložení věci, ale lhůta funguje opačně. Nesmí odložit dříve, než uplyne 60 dnů.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva + 8 Km/h nad limit v obci
« Odpověď #19 kdy: 22 Července 2019, 07:21:44 »

ok, díky. Trochu zvláštní formulace v těch radách.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva + 8 Km/h nad limit v obci
« Odpověď #20 kdy: 22 Července 2019, 07:35:46 »

Máte-li na mysli tento příspěvek, pan 2M v něm uvádí, že “[ú]řad musí řešit přestupek 60 dnů od chvíle kdy se o něm dozvěděl”. Je pravda, že místo verba řešit by bylo vhodnější použít šetřit, přesto však informace zcela zjevně nevyznívá tak, že úřad musí odpustek odeslat do 60 dnů. Nebo máte na mysli nějaký úplně jiný příspěvek?
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva + 8 Km/h nad limit v obci
« Odpověď #21 kdy: 22 Července 2019, 10:05:10 »

Ano, to jsem myslel. Nezdálo se mi to, neboť jsem si vyložil, že by museli udělat nějakou akci (typicky obeslat) do 60 dnů od doby, kdy se dozvěděli (jelikož je radar obce, tak bych počítal max pár dní navíc). Ale to nebyla kritika, jen dotaz, jak to chápat.

lc
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva + 8 Km/h nad limit v obci
« Odpověď #22 kdy: 22 Července 2019, 11:11:36 »

Text jsem mírně upravil, aby byl srozumitelnější.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva + 8 Km/h nad limit v obci
« Odpověď #23 kdy: 23 Července 2019, 23:38:04 »

kdo: Díky za vylepšení textu.

lc81: těch 60 dnů platí obráceně.. není to nejvíc 60 dnů a pak už se to nemůže řešit, ale musí přestupek řešit aspoň 60 dnů a pak se to může hodit na provozovatele.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva + 8 Km/h nad limit v obci
« Odpověď #24 kdy: 24 Července 2019, 06:33:29 »

ok, díky. A těch 60 dnů je od přestupku nebo první akce, tedy výzvy?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Výzva + 8 Km/h nad limit v obci
« Odpověď #25 kdy: 24 Července 2019, 07:27:22 »

Od doby, kdy se o přestupku správní orgán dozvěděl. Pokud nevíme kdy se dozvěděl, pak bereme pro jistotu den spáchání domnělého přestupku.
A SO také nemůže překlopit dříve než 15 dní od doručení Výzvy.

Musí být splněny obě podmínky, zajímá nás tedy to, co nastane později.
IP zaznamenána