30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k podání vysvěltení + operativní leasing  (Přečteno 2191 krát)

MT

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[?] Výzva k podání vysvěltení + operativní leasing
« kdy: 10 Června 2019, 23:28:20 »

Hezký večer,

měl jsem v pronájmu (operativní leasing) od zaměstnavatele auto (EDIT: pronajímatel je dceřiná společnost zaměstnavatele). V pátek jsem si na poště přebral dopis z Magoše, že s vozidlem prý byl spáchán přestupek (96 na 80, zjištěný automatizovaným prostředkem bez obsluhy) a že mne provozovatel vozidla identifikoval jako řidiče. Bohužel jsem v danou dobu vozidlo neřídil já.
Pozn.: Dle smlouvy vozidlo mohu řídit já a nebo osoba ve vztahu se mnou příbuzenském (manželka, děti, partner, družka...).

Předtím nic jiného nepřišlo, toto je první dopis.

Mám tu možnost určit řidiče, ačkoli by to bylo v rozporu s leasingovou smlouvou (pronájem je 8 měsíců po skončení)?
Pochybuji, že by se provozovatel vozidla aktivně zajímal, co je zrovna ve spisu a kdo byl identifikován nájemcem jako řidič...

Nebo mám nějakou jinou možnost?

Díky moc :)
« Poslední změna: 13 Června 2019, 15:58:05 od Mikrotik »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvěltení + operativní leasing
« Odpověď #1 kdy: 12 Června 2019, 14:35:00 »

Napsal bych jim třebas.. "Na identifikaci pyráta budu rád spolupracovat, ale protože to je už skoro 9 měsíců tak žádám zaslání fotografií a dalších materiálů ze spisu abych omylem neudal špatnou osobu".
..a nejlepší jestli se dá domluvit se zaměstnavatelem když by něco přišlo jim aby to neplatili a informovali vás.
IP zaznamenána

MT

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvěltení + operativní leasing
« Odpověď #2 kdy: 13 Června 2019, 15:53:45 »

Něco takového jsem si myslel, bohužel jsem pod časovým "nátlakem" označil člena rodiny, který by teoreticky to auto v ten den mohl řídit.
Uvidím co přijde teď, nicméně rozhodně ten člen rodiny bude chtít vidět spis, aby se mohl označit za řidiče. Budu informovat o dalším postupu.

(ještě upravuji fakt, že jsem zjistil, v přímo pronajímatel není zaměstnavatel, ale leasingovka, která je "dcera" zaměstnavatele)

Díky
« Poslední změna: 13 Června 2019, 15:58:46 od Mikrotik »
IP zaznamenána

MT

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvěltení + operativní leasing
« Odpověď #3 kdy: 11 Července 2019, 12:07:44 »

Tak jsem dnes ve schránce objevil docela vtipné psaní od leasingovky, která mi přeposlala výplod z magistrátu.

V příloze je odpověď řidiče který byl prve určen leasingovkou jako řidič v tu danou dobu. Nicméně bohužel úředníci nerozumí psanému textu a do spisu zanesli, že jim ten mnou "identifikovaný" řidič vypověděl, že vozidlo neřídil. Což je docela zajímavé, protože se ho nikdo na nic neptal.

Čili věc nakonec padla na provozovatele vozidla, který mi poslal fakturu a ať ji jakože uhradím. Tak bohužel to skončilo takto, škoda že se mnou provozovatel vozidla nekomunikoval trošku více akčněji, jelikož magistrát do spisu očividně zalhal...

UZAVŘENO
« Poslední změna: 11 Července 2019, 12:10:01 od Mikrotik »
IP zaznamenána