30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?  (Přečteno 20323 krát)

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #15 kdy: 03 Prosince 2014, 08:42:43 »

Doplnil jsem dokumenty (viz výše).
S tím podpisem to tam mají -  § 37 ods.2.
Ta "pozvánka" mi moc časově nevyhovuje, takže odpovím písemně jak psal 2M.
 
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #16 kdy: 03 Prosince 2014, 09:41:14 »

Mršťa: nejen na tom je krásně vidět to těžce nevyrovnané postavení úřad/občan. Člověk by logicky očekával, že oba subjekty jsou si před právem rovny a tedy že pravidla platí pro oba stejně. Vím, že to tak není, ale vždy mne překvapí další zjištění, jak moc je velký ten rozdíl…
Člověk by tedy řekl, že stačí na takovou výzvu odpovědět úplně stejně a tedy uvést hlavičku, číslo jednací a „podpisovou doložku“, tak by to taky mělo být v cajku, že? Když občan úřadu odpoví stejnou formou, jakou úřad občana oslovil…
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #17 kdy: 06 Prosince 2014, 02:18:36 »

A co jim poslat na kopii té jejich žádosti jenom ručně napsané "SERU NA VÁS !"
Třeba by už na podpisu netrvali a Vaše práva (nepodepisovat) by se stala shodnými.  :)
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #18 kdy: 08 Ledna 2015, 17:19:37 »

Update:
Paní z úřadu má asi masochistické sklony, protože to ani měsíc před prekluzi nevzdala a dnes jsem si vyzvedl 2 dopisy  (sepsané 22.12, oznámení došlo 29.12. vyzvednuto 8.1. )

přestupek z 3.2. - poslala příkaz, celkem obsáhly na 4 strany. Celkem pobavilo jak popisuje i předešlé pokuty na stejném místě, které byly zaplaceny hned po výzvě
Jak je spr. orgánu známo z úřední činnosti, vozidlem jmenovaného byly spáchány přestupky v témže místě opakovaně např. dne datum1, datum2, datum3, datum4. V daných věcech dotyčný uhradil výzvu k uhradě dle par.125h... 

přestupek z 13.2. - poslala výzvu k napráskáni řidiče

Zítra pošlu žádost o spis a později i odpor.

Chci jít na jednání a předvolat i policajty, aby mi vysvětlili co je to za značku. Ta dodatková tabule  E7b směrová šipka je totiž ve skutečnosti užší šipka úsek platnosti E8a otočená o 90st, tím nesedí její rozměr!!!!

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #19 kdy: 08 Ledna 2015, 20:24:32 »

Chci jít na jednání a předvolat i policajty, aby mi vysvětlili co je to za značku. Ta dodatková tabule  E7b směrová šipka je totiž ve skutečnosti užší šipka úsek platnosti E8a otočená o 90st, tím nesedí její rozměr!!!!

To už asi nevyjde.
S příkazem to zkusili a může jim to vyjít když nezvládnete podat odpor. Ale tak blbý nebudou aby se pouštěli do ústního jednání když už je nulová šance to dotáhnout do konce.
I když jestli paní má fakt masochistické sklony tak třeba nařídí ústní jednání na 2.2. a bude Vás přemlouvat abyste si rovnou převzal rozhodnutí a vzdal se práva na odvolání  ;D
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #20 kdy: 09 Ledna 2015, 01:56:49 »

A nebo chce aplikovat u přestupku "zjištěného" do 7.11.14 neaplikovatelné - promlčecí lhůtu 4 roky.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #21 kdy: 09 Ledna 2015, 07:40:25 »

přestupek z 3.2. - poslala příkaz
Podejte odpor poslední den lhůty. Bez odůvodnění.

přestupek z 13.2. - poslala výzvu k napráskáni řidiče
Napráskejte sám sebe. Tím pádem budou mít řidiče, takže z toho nemohou udělat SprDel, ale přestupek už nestihnou projednat, resp. pravomocně rozhodnout. Až do konce řízení trvejte na tom, že tím pachatelem jste Vy, aby to nemohli shodit na tom, že obviněnému nebyla vina prokázána, nebo že není znám. Přestupek pak spadne do prekluze a sbohem. Tohle už udržíte jen na využívání lhůt, žádná složitá práce :)
« Poslední změna: 09 Ledna 2015, 07:42:54 od jkraus222 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #22 kdy: 09 Ledna 2015, 10:01:05 »

Podejte odpor poslední den lhůty. Bez odůvodnění.

Jestli si chce vychutnat to ústní jednání tak naopak bude muset maximálně spolupracovat.
Odpor podat hned, donést ho na úřad osobně, jít přímo za paní co to vyřizuje a trvat na nařízení ústního jednání :)
A ani tak to asi nevyjde protože tam budou muset dostat i policajty a úřad asi tu prohranou bitvu začne bojkotovat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #23 kdy: 09 Ledna 2015, 10:07:12 »

Co se týká toho odporu tak já bych ho dal hned.
Jediná možnost jak se to ještě dá prohrát je nepodat včas odpor.
Natahovat lhůty už nemá smysl když poslední možné datum podání odporu kdy šlo aspoň teoreticky stihnout vydat pravomocné rozhodnutí bylo včera  :)
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #24 kdy: 09 Ledna 2015, 10:16:54 »

odjíždím na hory a nemám už na to dneska čas, takže odpor podám až příští čtvrtek/pátek. Tu značku si schovám pokud přijde další pokuta, ten rodinný příslušník tam parkoval xkrát do týdne. Ale zajímá mě to, psal jsem to i Beranovi viz http://www.autoweb.cz/autoporadna-dotaz-zamena-dodatkove-tabule-e7b-a-e8a-nalezato/.

teď už asi není důvod anonymizovat kraj... ;)
« Poslední změna: 10 Února 2015, 14:01:31 od standap »
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #25 kdy: 10 Února 2015, 14:11:58 »

Tak už jsem to tu chtěl uzavřít jako WIN, ale na poště mě čeká další dopis. Buď to tedy překlopili na SPRDEL (ale stalo se to před změnou v délce promlčení!) nebo to bude další pokuta. Jsem tak napnutý, že snad ani nevydržím 10 dnů  :D .
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #26 kdy: 20 Února 2015, 09:34:15 »

WIN 8)

Ten poslední dopis z úřadu byla jen gratulace k výhře  ;D   (oznámení o zastavení řízení)

Díky všem za pomoc.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:přišla výzva - 10.2.2015 prekluze - co zvolit?
« Odpověď #27 kdy: 20 Února 2015, 09:44:51 »


Ten poslední dopis z úřadu byla jen gratulace k výhře 


 ;D
IP zaznamenána