30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zákaz zastavení na soukromém pozemku  (Přečteno 5881 krát)

kukacka

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Zákaz zastavení na soukromém pozemku
« kdy: 17 Února 2015, 18:50:01 »

Ahoj,
zaparkoval jsem auto před firmou a normálně šel do práce. Když jsem se vrátil, měl jsem za stěračem lístek. Ten jsem neřešil, ale teď majiteli vozidla přišla výzva k podání vysvětlení (ještě jsem ji nečetl, dostanu se k ní zítra). Značka zákaz zastavení tam sice je, ale parkovalo se tam vždycky, teda do té doby, než ji objevila i MP. Teď jsem se ale díval do katastru a silnice, na které se to stalo je v majetku firmy, která vlastní celou průmyslovou zónu, v které je i naše firma. Jedná se o přestupek, ikdyž je komunikace v soukromém vlastnictví? Jak mám pokračovat dál?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení na soukromém pozemku
« Odpověď #1 kdy: 17 Února 2015, 19:33:57 »

nevím to jistě, ale mám pocit, že pokud se jedná o soukromý pozemek, který je veřejně přístupný, tak tam platí i pravidla silničního provozu. nezáleží na tom kdo pozemek vlastní pokud je tam pozemní komunikace a není tam závora, ale víc k tomu řeknou místní odborníci :)
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení na soukromém pozemku
« Odpověď #2 kdy: 17 Února 2015, 20:55:21 »

Neřeší se případy tohoto typu tím, že MPkům oznámíte, že došlo k zastavení vozidla z důvodu nezávislého na vůli řidiče, tudíž žádný přestupek nebyl spáchán?
IP zaznamenána

kukacka

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení na soukromém pozemku
« Odpověď #3 kdy: 17 Února 2015, 21:09:59 »

Velice děkuji za tip :-) Každopádně by mě stejně zajímalo, jak je to s tou silnicí na soukromém pozemku.
« Poslední změna: 17 Února 2015, 21:12:36 od kukacka »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení na soukromém pozemku
« Odpověď #4 kdy: 17 Února 2015, 21:50:16 »

D-FENS : http://30kmh.cz/index.php?topic=7.0

V případě neoprávněného záboru veřejného prostranství nelze použít konstrukt správního deliktu, odepřít podání vysvětlení lze bez poplatku.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení na soukromém pozemku
« Odpověď #5 kdy: 17 Února 2015, 22:21:31 »

Neřeší se případy tohoto typu tím, že MPkům oznámíte, že došlo k zastavení vozidla z důvodu nezávislého na vůli řidiče, tudíž žádný přestupek nebyl spáchán?
No, budou oponovat, že „řidič/provozovatel je zodpovědný za technický stav svého vozidla“. Ale s tím by se dalo popasovat, že v okamžiku vyjetí bylo vozidlo samozřejmě v tom nejlepším stavu a došlo k nepředvídatelné závadě…
IP zaznamenána