30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Umístění značek  (Přečteno 2512 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Umístění značek
« kdy: 24 Června 2019, 17:51:26 »

Kvůli omezení vjezdu do centra řeším kde a jak se tedy může legálně vjet a kde ne..
A trochu mne mate umístění značek v daném případě... viz obr.
Dle Vyhlášky kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích .Citace pův. předpisu:294/2015 Sb
je v §2 psáno:
(2) Svislé dopravní značky se umísťují při pravém okraji pozemní komunikace nebo nad vozovkou; pro zdůraznění jejich významu mohou být značky nacházející
se při pravém okraji pozemní komunikace zopakovány i při levém okraji pozemní komunikace.

Jak to tedy mám chápat v dané situaci, pokud vozidlo stojí v místě označeném zeleně a chystá se odbočit vlevo, tak značení je dle mne nedostatečné..
Značka v popředí je určena pro směr rovně.. Značka je pouze vlevo a je značně mimo zorný úhel a navíc je zde velký provoz tramvají, které značku zcela kryjí..Podle mne chybí značka v místě s otazníkem, kde by přikazovala odobočení vpravo..
Nebo se mýlím  a je to zcela v pořádku?

« Poslední změna: 28 Června 2019, 14:38:22 od sennheiser »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Umístění značek
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2019, 19:30:53 »

Já osobně tu problém nevidím :-/ Možná někdo zkušenější ano... Nicméně z logiky věci bych řekl, že zóna je tak jak se mění dlažba. Pokud budete v zeleném místě a pojedete doprava (pravý horní roh) tak se vás nic netýká. Pokud pojedete "kamkoli dopředu" tak jste právě minul značku zóny jak vpravo tak vlevo a jste v zóně...
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Umístění značek
« Odpověď #2 kdy: 28 Června 2019, 10:16:03 »

No a nejsou ty značky náhodou v křižovatce? Nemá být náhodou 2 m od hranice křižovatky? Tzn. od konce oblouku cesty? Takže jako řidič, který projíždí křižovatkou a sleduje okolní provoz, tak je mohu přehlédnout, protože se značky v křižovatce neumisťují.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Re:Umístění značek
« Odpověď #3 kdy: 28 Června 2019, 13:11:31 »

Já osobně si myslím, že by v místě otazníku měla být značka přikázaný směr jízdy vpravo s dodatkovou tabulkou
( neplatí pro držitele povolení....)
Protože už jen z logiky, když najedu na hranici křižovatky a minu možnost odbočení vpravo, tak pokud nejsem držitel
povolení, následně už pak nemám kam jet a jsem nucen se v křižovatce otáčet, což se vlastně nesmí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Umístění značek
« Odpověď #4 kdy: 28 Června 2019, 16:10:58 »

Proč by se nemohlo otáčet v křižovatce?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Re:Umístění značek
« Odpověď #5 kdy: 28 Června 2019, 16:36:28 »

to Čikus.. : jasně moje chyba... od doby co mne v Praze chytili pomahači při otáčení v křižovatce jsem si to zafixoval univerzálně a ono se to týká pouze světelně řízené.. Holt tahle anomálie, která jinde v Evropě není, tak je matoucí.
IP zaznamenána