30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Totální škoda -> aukce -> parkovné?  (Přečteno 2904 krát)

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Totální škoda -> aukce -> parkovné?
« kdy: 23 Června 2019, 19:53:44 »

Vážení,
chci Vás požádat o radu ohledně totální škody a aukce vraku.

  • den 0 - nehoda, pojišťovna zařídila odtah vozidla
  • den 5 - pojišťovna prohlásila, že je to totálka (havarijní pojištění) a vozidlo sama umístila do aukce
  • den 6 - volám na infolinku pojišťovny, ptám se na průběh aukce a speciálně se ptám na to, jak to bude dlouho trvat, protože vrak je na placeném parkovišti - prý to bude rychlé, nemám se obávat, pak jim pošlu fakturu za parkování a proplatí mi to
  • den cca 10? - přišel dopis od pojišťovny, že aukci vyhrál ten a ten, že ho mám kontaktovat prostřednictvím této společnosti, že cena za vrak je závazná, pokud se výherci ozvu do asi 14 dní
  • den 20 - domluvil jsem se s výhercem (v termínu daném pojišťovnou)
  • den 23 - kupující odváží vrak, platím na parkování, posílám fakturu pojišťovně
  • den 24 - pojišťovna mi proplácí jen prvních 5 dní parkování... že prý víc neproplatí, že pro ně je důležitý pouze čas mezi nehodou a okamžikem, kdy rozhodnou o totálce

Mám nějakou reálnou šanci z nich dostat proplacení celé částky za parkování? Ten hovor s jejich infolinkou bych měl mít nahraný.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Totální škoda -> aukce -> parkovné?
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2019, 10:11:35 »

Chcete radu v soukromé věci založené na pojistné smlouvě, aniž by potenciální rádce znal podmínky té smlouvy.
Obecně platí, že prodej v aukci pro vás určitě nebyl povinný - je to možnost, které jste využil. Vydražená cena  = cena zbytků o kterou pojistitel sníží časovou cenu a tento rozdíl (mínus spoluúčast) vám pak vyplatí. S vozidlem pak můžete naložit dle svojí úvahy (jste jeho majitel). Závazné je to pouze pro vydražitele - ale ze smluvního vztahu s aukčním portálem.
ke dni 0 - jak bylo místo uložení odtaženého vozidla sjednáno? Návrh váš - návrh pojišťovny?
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Totální škoda -> aukce -> parkovné?
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2019, 10:52:20 »

Místo uložení zvolila pojišťovna, resp. pojišťovna domluvila jejich smluvní odtahovku a ta to odtáhla na jejich vlastní parkoviště.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Totální škoda -> aukce -> parkovné?
« Odpověď #3 kdy: 24 Června 2019, 15:02:03 »

Je to zvláštní. Odtah je obvykle limitován nějakými kilometry, v rámci různých "nadstandarncích" asistencí pak reálně v podstatě kamkoliv v ČR a též především dle dispozice pojištěného klienta, který o způsobu vyřešení rozhoduje - tedy např. domů, do smluvního servisu, případně k "opraváři Vasilovi". Složení na placeném parkovišti odtahové služby je velmi neobvyklé a troufnu si tvrdit, že někdy v průběhu jednání zazněl dotaz na místo složení vozidla. Případně jste něco podepsal. Tak jak to popisujete, jste klidně mohl uzavřít svůj soukromý kontrakt s odtahovkou, která vás podojila. Projděte si všechny listiny. Ale zjevně nějaké ujednání v pojistné smlouvě je, protože pojistitel chce hradit 5 dnů parkovného. Máte-li záznam hovoru, kde se až 6. den zavazuje hradit náklady bez omezení, pak bych tu hru hrál dále a žádal doplatek, případně vysvětlení, z čeho že plyne to omezení "do doby rozhodnutí o totálce". Pojistná událost není ukončena "rozhodnutím" - ale vyplacením plnění, případně jeho odmítnutím.
IP zaznamenána