30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] parkoviště u supermarketu-žlutá čára  (Přečteno 22101 krát)

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #45 kdy: 27 Prosince 2019, 16:45:58 »

Zdravím,

tak dnes vyzvednuto, jde o rozhodnutí proti domělému řidiči. Dle všeho je do toho trochu namíchaná argumentace kolegy ve vyjádření cajtům, že značení neodpovídá EU. Za 2500 se mi to logicky brát nechce. Nevím, čeho se týká zmínka záznam CD, pochybuji, že by jim supermarket poskytl nějaké video (i když vyloučit nemohu), spíše jestli není fotodokumentace či video cajtů na CD.

Jak tedy postupovat, odvolat se na kraj?

lc
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #46 kdy: 27 Prosince 2019, 17:16:14 »

Jednobodové odvolání: vozidlo je služební, šel jsem je pouze vyzvednout, na daném místě jsem je nezaparkoval. Rozhodnutí je nepřezkoumatelné pro nedostatek důvodů, obsah spisu nijak nesvědčí o skutečnosti, že jsem vozidlo zaparkoval já. SO zjevně překročil meze správního uvážení a porušil zásadu materiální pravdy, když se nikterak nepokusil prokázat, kdo byl řidičem, jenž na daném místě vozidlo zaparkoval, ale osobu řidiče bez jakýchkoli důkazů určil.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #47 kdy: 27 Prosince 2019, 17:52:41 »

díky za rychlou odpověď. zkusím to poslat takto a uvidíme
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #48 kdy: 27 Prosince 2019, 20:01:01 »

Pokud jste rozhodnutí obdržel dnes, máte čas na podání odvolání do 13.1.2020. Čili není kam spěchat, možná ještě mezitím přijdou nějaké lepší rady.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #49 kdy: 28 Prosince 2019, 08:48:44 »

ok, nepospíchám. ještě dotaz. mohou to otočit proti provozovateli? podle mně ho nemají a nemohou ani dožádat, nicméně v rámci obrany řidiče se nabízí, že to je služebák (což bude možná nutné nějak dokázat)

lc
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #50 kdy: 28 Prosince 2019, 13:38:08 »

To samozřejmě mohou, ale do dubna (tuším, že v dubnu má nastat prekluze) už toho moc nestihnou. Když v polovině ledna odešlete odvolání, v němž budete požadovat zastavení řízení a nějakou další nesplnitelnou věc (aby to nemohli vyřešit autoremedurou), budou schopni odeslat provozovateli výzvu k úhradě určené částky nejdříve v březnu, ve většině krajů ani to ne.

A psal jste, že provozovatel je zahraniční PO, kterou máte pod kontrolou, takže budete moci udat libovolného řidiče, se kterým už nestihnou dokončit SŘ. Ten se s nimi trochu pokočkuje a po datu zániku odpovědnosti oznámí, že neřídil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #51 kdy: 28 Prosince 2019, 15:05:02 »

tak dnes vyzvednuto
Je  pro jistotu: Vyzvednuto proti podpisu od pošťačky, nebo vyzvednuto ze schránky, kam byl dopis vložen? Jinak řečeno: nemohlo dojít k doručení fikcí už dříve? Byla by škoda prohrát tuhle předem vyhranou věc na zmeškání termínu pro odvolání.

kdo> Já bych navrhoval podat nejprve blanketní odvolání.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #52 kdy: 28 Prosince 2019, 16:34:12 »

Upřesním-vyzvednuto přesně poslední den na poště, ne ze schránky. Zda blanketní odvolání či zdůvodněné nevím, už se to tu řešilo (tuším na df) bez jednoznačného výsledku. Počítám, že půjdou cestou nejmenšího odporu a nevím, co je pro ně pohodlnější-zabývat se argumenty v odvolání a porovnávat je vůči rozhodnutí nebo v případě blanka to shodit na první nesrovnalosti (budou-li je hledat), případně bez hlubšího zkoumání odvolání zamítnout. Co by mohla být ta "další nesplnitelná věc"?

Sorry, že tak otravuju, stát mně ..., ale nejsem v tomto kovaný. na druhou stranu skalp jim zdarma dávat nechci.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #53 kdy: 28 Prosince 2019, 16:50:07 »

Po doručení blanketního odvolání Vás SO musí vyzvat k doplnění. Získáte další čas.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #54 kdy: 28 Prosince 2019, 17:06:47 »

Blanketním odvoláním nemůžete nic vyloženě zkazit. SO1 by Vás měl po čase vyzvat k jeho doplnění. Existuje právní názor, že opakované podávání blanketních odvolání je zneužitím práva, proto nedoporučuji používat je, je-li to nadbytečné. Jak jsem pochopil, jde o SO v místě, kde pracujete, a tak je pravděpodobné, že tento případ nebude Vaší poslední interakcí s daným SO. Proto bych blanketní odvolání, jímž lze obvykle získat 1-2 měsíce času, spíše šetřil na případy, kde budete ten čas opravdu potřebovat. Daný případ by měl ovšem dospět do prekluze i bez blanketního odvolání.

Extrémní scénář aktivního přístupu k délce řízení by ve Vašem případu vypadal takto:
1) 13.1. blanketní odvolání e-mailem,
2) 20.1. blanketní odvolání poštou,
3) na výzvu SO1 doplnění odvolání e-mailem,
4) o 5 dnů později doplnění poštou.

Ad nesplnitelná věc: můžete např. požadovat, aby SO2 řízení proti Vám zastavil a zároveň konstatoval, že jednání popsané SO1 beztak nevykazuje znaky přestupku. V tom Vám autoremedurou SO1 jistě nevyhoví.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #55 kdy: 29 Prosince 2019, 11:39:03 »

Naštěstí je to místo, kde se občas vyskytuji, ale naštěstí nebydlím. Teoreticky bych mohl komunikovat za firmu, kde jsem jednatel a kde přišlo letos pár rychlostí a zkouším ignora. Ale asi to neuškodí podat blanko.

lc
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #56 kdy: 01 Ledna 2020, 20:22:49 »

Má někdo lepší nápad? Nic stručnějšího mne nenapadá (aneb čím kratší, tím méně šancí udělat chybu)

Já, XXXXXXXX, nar. XXXX, bytem XXXXXXXXX, tímto podávám v souladu s §81, odst. 1, zák. č. 500/2004 Sb. (správní řád) v platném znění odvolání proti rozhodnutí XXXXXXXXXX, odboru XXXXXXXX, spis. zn. XXXXXXX ze dne XXXX.

podpis
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #57 kdy: 25 Ledna 2020, 20:15:44 »

Zdravím,

fofrníci stihli obrat odbavit výzvu k doplnění (podal jsem prázdné odvolání), takže mám ještě pár dní čas.

Nicméně všiml jsem si, že v rozhodnutí je údajná námitka pachům, kterou jsem neměl-pouze jsem se vyjádřil, že nesouhlasím a nepodepsal nic.

Tedy dle mého smotali více řízení (nejspíše pachové, možná SO).

Jak tím správně argumentovat?

Odůvodnil bych dle rad zde (nezaparkoval, pouze šel vyzvednout, SO nezjišťoval skutečného řidiče, ale rovnou ho určil). Ale co ta jejich vloudilá námitka, ta se hodí, ne?

Díky


lc
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #58 kdy: 11 Května 2020, 13:57:18 »

Zdravím,

tak mám posun, odvolací SO původní rozhodnutí zrušil a vrátil k dalšímu projednání na původní SO. Odvolací SO vytknul, že nebyl určen jednoznačně řidič, fotodokumentace také není jednoznačná, neboť obsahuje foto dokladů různých osob. Rovněž vyloučil autoremeduru a navrhl jiné dokazování (např. svědectví orgánů). Rád bych naskenoval, ale případ je docela konkrétní i s anonymizací. Odvolací SO tedy požaduje určení řidiče a nebo pokračování řízení za provozovatelem. Nevím, jestli se jim bude

Za pár dní to bude rok, neměli by to poslat do toho data provozovateli (do roka), nebo se to promlčuje? Je to zahraniční firma z EU. Domnívám se, že jestli to ve spisu není (to nevím), tak provozovatele nemohou do ciziny dožádat (to vím-na parking nelze).

Jaký postup doporučujete? Pro jistotu jsem schopen zajistit, aby provozovatel vozidla teď žádnou poštu z ČR ihned nepřebíral. Btw provozovatel už to auto nemá, auto je prodané a kdyby to bylo k něčemu, pod stejnou RZ je nyní registrované jiné vozidlo (i jiná barva-prostě firma si RZ nechala pro jiný vůz)

Díky

lc
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:parkoviště u supermarketu-žlutá čára
« Odpověď #59 kdy: 11 Května 2020, 14:05:42 »

Pokud do roka od přestupku nezahájí s provozovatelem správní řízení o přestupku provozovatele (sprdel), je z toho provozovatel venku. A předtím ještě musí proběhnout sprdelní výzva.
IP zaznamenána